ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

استیلی: منصوریان در استقلال موفق می‌شود


سرمربی سابق تیم فوتبال ملوان انزلی گفت: علیرضا منصوریان در استقلال موفق می‌شود زیرا هواداران خواهان حضور وی هستند.

خبرگزاری فارس: حمید استیلی یکی از بدشانس‌ترین مربیان تاریخ پرسپولیس است. او زمانی هدایت این تیم را بر عهده گرفت که باشگاه در کانون بحران قرار داشت و هواداران از دقیقه 60 اولین مسابقه علیه او شعار سر دادند.بدشانسی استیلی در ملوان هم ادامه پیدا کرد و در نهایت او فصل گذشته در اواسط راه از ملوان جدا شد.

با استیلی در مورد ملوان پس از سقوط و همچنین شرایط روز فوتبال گفت‌وگویی به شرح زیر انجام دادیم.

ملوان سقوط کرد. نظر شما در مورد سقوط این تیم ریشه‌دار چیست؟

حیف شد تیمی با قدمت و ریشه‌داری ملوان به لیگ یک سقوط کند اما واقعیت آن است که در انزلی فقط یک نفر بود که به باشگاه کمک می‌کرد و نمی‌توان یک نفره یک باشگاه را نجات داد. مردم انزلی ملوان را دوست دارند. با این حال مسئولان همه باید دست به دست هم بدهند تا این باشگاه موفق شود. زمانی که من در ملوان بودم مدام با مشکلات مالی و اقتصادی دست و پنجه نرم می‌کردیم.

برخی می‌گویند اگر استیلی در ملوان می‌ماند این تیم سقوط نمی‌کرد.

محمد احمدزاده هم تلاش خود را برای موفقیت ملوان انجام داد اما نشد که تیم در لیگ برتر بماند. زمانی که من در ملوان حضور داشتم شرایط طوری بود که آرامش لازم را حتی برای تمرین نداشتیم. من به خاطر کمک به ملوان از تیم جدا شدم تا هواداران یکدل شوند. زیرا زمانی که من در ملوان بودم هواداران تیم را تنها گذاشتند و بعد از جدایی من هواداران همگی از تیم حمایت کردند.

یعنی در زمان حضور شما ملوان متحد و یکدل نبود؟

چرا بازیکنان و کادر فنی متحد و همدل بودیم اما هواداران ملوان پشت تیم نبودند. ضمن اینکه داوری‌ها نیز به ما خیلی ضربه زد. مسعود عنایت مسئول دپارتمان داوری خودش گفت که ملوان بیشترین لطمه را از اشتباهات داوری خورده است و بعد از ما هم پرسپولیس از داوری ضربه خورد. شرایط ما بحرانی بود. من بیشتر درگیر مسائل مالی بازیکنان بودم تا مسائل فنی. مشکلات تیم خیلی زیاد بود.

مسئولان ملوان می‌خواهند با خرید امتیاز نفت به لیگ برتر برگردند. نظر شما در این مورد چیست؟

در انزلی همه به ملوان عشق می‌ورزند و مردم منطقه شمال دوست دارد تیمی در لیگ برتر داشته باشند اما از همه مهمتر این است که مسئولان همه با هم از تیم حمایت کنند. باشگاه ملوان باید زیرساخت‌های قوی داشته باشد. این باشگاه تیم‌های پایه و بانوان دارد. باید ببینیم مسئولان چه خواسته‌ای دارند.

علیرضا منصوریان در تیم ملی ذخیره شما بود و اکنون سرمربی استقلال شده اما شما در پرسپولیس با شرایط بدی مربیگری کردید. نظرتان در مورد حضور منصوریان در استقلال چیست؟

زمانی که من به پرسپولیس آمدم تیم شرایط بحرانی داشت. سازمان ورزش هماهنگی‌های لازم را با حبیب کاشانی نداشت و نتوانستیم بازیکنان مدنظر خود را جذب کنیم. خودم مایل نبودم در آن مقطع به پرسپولیس بیایم اما به خاطر پرسپولیس و مسائل دیگر آمدم. شرایط بسیار سخت بود. اما وضعیت برای منصوریان بهتر است. شرایط منصوریان در استقلال مهیا و آماده است. هواداران استقلال خواهان حضور منصوریان در استقلال بودند. منصوریان هم در تیم‌هایی که بوده تجربیات لازم را کسب کرده و می‌تواند در استقلال موفق شود.

شرایط پرسپولیس در فصل آینده را چطور ارزیابی می‌کنید؟

مهمتر از هر چیز ثبات در کار پرسپولیس است. این تیم بازیکنان خوبی دارد و با حفظ 70درصد تیم مطمئنا پرسپولیس فصل آینده هم شرایط بسیار خوبی خواهد داشت. مردم فوتبال این تیم را دوست دارند و این تیم می‌تواند فصل آینده موفق شود.

فکر می‌کنید در دربی پایتخت منصوریان برنده شود یا برانکو؟

پیش‌بینی این مسئله خیلی سخت است. هر مربی استراتژی خاص خودش را دارد. باید ببینیم هر تیم چگونه بازی‌ها را شروع می‌کند و چه هدفی دارد. هر دو تیم در آسیا هستند و باید در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا موفق شوند.

اکنون شاهد پرداخت‌های میلیاردی در نقل و انتقالات هستیم و حتی این شایعه در برخی از رسانه ها مطرح شده که بختیار رحمانی با قرارداد 2 میلیارد تومانی به استقلال آمده است. فکر می‌کنید پرداخت‌های میلیاردی می‌تواند باعث موفقیت شود؟

خیر. نمونه عینی این مسئله استقلال خوزستان است. این تیم بدون بازیکنان میلیاردی قهرمان شد پس پول تضمین کننده موفقیت نیست. پرسپولیس و استقلال فصل گذشته اسپانسرهای مالی قوی داشتند. بهتر است این پول‌ها برای ایجاد زیرساخت‌ها هزینه شود. در آن صورت به این دو باشگاه کمک بیشتری خواهد شد. گاهی اوقات پرداخت هزینه‌های اضافهی به ضرر تیم می‌شود. قرارداد میلیاردی بازیکنان تضمینی برای موفقیت نخواهد بود.

تیم ملی با تیم‌هایی مانند مقدونیه و قرقیزستان بازی می‌کند. نظر شما با بازی با این تیم‌ها چیست؟

فدراسیون فوتبال برنامه‌های کی‌روش که سرمربی تیم ملی است، اجرایی می‌کند. می‌توانیم با تیم‌های قدرتمندتری هم بازی کنیم. اکنون تیم ملی بازیکنانی مثل سردار آزمون، جهانبخش و اشکان دژاگه را دارد که تجربه بین‌المللی زیادی دارند. در بازی با مقدونیه هم تمامی بازیکنان در اختیار کار تیمی بودند.

برخی کارشناسان و هواداران فوتبال می‌گویند کره جنوبی با اسپانیا بازی می‌کنند. چرا ما با تیم‌های درجه 2 اروپایی بازی می‌کنیم؟

ما هم می‌توانیم با تیم‌های قدرتمندی مثل اروپا بازی کنیم. بازی با این تیم‌ها باعث می‌شود فوتبالیست‌های ما در عرصه بین‌المللی دیده شوند و زمینه برای لژیونر شدن آنها ایجاد می‌شود. اکنون ما بازیکنان جوان خوبی در تیم ملی داریم. در جام جهانی میانگین سنی تیم ملی بالا بود و شاید به خاطر همین بازیکنانی از تیم ملی لژیونر نشدند.

برنامه‌ای برای بازگشت به فوتبال ندارید؟

با چند تیم صحبت کرده‌ام باید ببینم چه پیش می‌آید.


ویدیو مرتبط :
مصاحبه با استیلی، منصوریان و پنجعلی پیش از بازی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

روشن:مجیدی برای مدیران استقلال شرط گذاشت که منصوریان در کمیته فنی نباشد/ قهرمانی را مثل آب خوردن از دست دادندروشن:مجیدی برای مدیران استقلال شرط گذاشت که منصوریان در کمیته فنی نباشد/ قهرمانی را مثل آب خوردن از دست دادند

وقتی تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس در تشکیلات باشگاه خود کمیته فنی نداشته باشند معلوم است که به این روزهایی دچار می‌شوند

 

 فرهاد مجیدی,عکسهای جدید مجیدی,حسن رون,اخبار,اخبار ورزشی

 

سایت گل- حسن روشن معتقد است مدیران باشگاه استقلال در به وجود آمدن مشکلات این تیم نقشی اساسی دارند چون اجازه ندادند کمیته فنی این باشگاه تشکیل شود و از این گذشته اختیارات ویژه‌ای به فرهاد مجیدی داده بودند تا درباره خیلی چیزها تعیین تکلیف کند.

او در گفت‌وگو با قانون می‌گوید: «وقتی تیم‌هایی مثل استقلال و پرسپولیس در تشکیلات باشگاه خود کمیته فنی نداشته باشند معلوم است که به این روزهایی دچار می‌شوند و نتایج دلخواه خود را نمی‌گیرند. الان استقلال قهرمانی لیگ برتر را تقریبا از دست داده است و از طرفی شرایط بسیار بدی در لیگ قهرمانان آسیا دارد و آن طور که باید در گروه راحت خود نتیجه نگرفته است. وقتی من دعوا می‌کردم که کمیته فنی باشگاه را تشکیل بدهند تا ما از مربی بازخواست کنیم و نکات مهم و اساسی را به کادر فنی بدهیم، کسی حرف من را گوش نمی‌کرد.»

 

روشن ادامه می‌دهد: «من نمی‌خواهم بگویم هر چیزی که می‌گویم درست است. اما شما بروید ببینید من چه قدر بر سر تشکیل کمیته فنی با آقایان دعوا کردم. ضمن اینکه در مراسم ختم ناصر حجاری وقتی فتح‌الله زاده احساساتی شده بود و گریه می‌کرد خودش آمد و از ما خواست که از کمیته فنی تشکیل بدهیم و با پیشکسوتان کار را در دست بگیریم. اما همان طور که گفتم آن موقع مدیرعامل باشگاه از روی احساسات آن حرف‌ها را زد. با این حال ما آمدیم کمیته فنی تشکیل بدهیم. فکر کردیم مدیریت آقایان درست شده است و می خواهند اصولی کار کنند. اما این تازه اول بدبختی‌های ما بود. برای تشکیل کمیته و انتخاب نفرات هر روز یک دعوا داشتیم. آن موقع بود که فهمیدم اوضاع قرار نیست درست شود. چون حرف بازیکن آنها برایشان مهم‌تر از تشکیل کمیته فنی بود.»

 

این پیشکسوت باشگاه استقلال درباره نقش فرهاد مجیدی در مسایل پشت پرده آبی‌ها تاکید می‌کند: «فرهاد مجیدی مدیران را تحت‌فشار گذاشت که علیرضا منصوریان در کمیته فنی انتخاب نشود، حالا با این حساب شما دیگر چه انتظاری دارید که این تیم موفق شود. مگر وظیفه یک بازیکن حرفه‌ای تعیین و تکلیف کردن برای باشگاه است؟ آیا باشگاه حرفه‌ای باید تهدید بازیکنان را جدی بگیرد؟ آن موقع فرهاد شرط‌ ‌وشروط می‌گذاشت. مقامات باشگاه استقلال هم می‌گفتند او دارد برای تیم خوب گل می‌زند و هواداران هم پشت او هستند. پس حرفش را گوش کنیم. به همین ترتیب و با کارهای‌این چنینی اجازه ندادند کمیته فنی تشکیل شود. اما اگر این کمیته تشکیل می‌شد مطمئن باشید در خیلی از مواقع به کادر فنی کمک می‌کرد. اگر کمیته فنی سر کار بود ما می‌رفتیم با هر کسی که برای استقلال حاشیه درست می‌کرد دعوا می‌کردیم. آن وقت سرمربی تیم با خیال راحت کارش را انجام می‌داد. متاسفانه دوستان در باشگاه استقلال کمیته فنی را منحل کردند و حالا می‌بینید که استقلال آنطور که باب میل هوادارانش بود و مسئولان قولش را داده بودند نتیجه نگرفته است.»

 

روشن خاطر نشان می‌کند: «تجربه به من می‌گوید فاتحه تیمی را که بازیکنش برای پول در آن بازی می‌کند باید بخوانید. ما در استقلال هر هفته شاهد این مساله هستیم که بازیکن مصاحبه‌های آن‌چنانی می‌کند که اگر پول من را ندهید بازی نمی‌کنم. اگر بدهید بازی می کنم. وقتی چنین هرج‌ومرجی در تیم‌های ما وجود دارد شما می خواهید وضع بهتر از این شود؟ آقایان اول فصل چون خوب می‌بردند حرف‌ از کهکشان و قهرمانی و خرید‌های خوب می‌زدند. اما همان تیم حالا قهرمانی لیگ را مثل آب خوردن از دست داد و از طرفی در آسیا هم خوب کار نکرده است. وقتی بازیکن یک باشگاه عرق و تعصبش مقطعی و پولکی باشد و فقط برای اسکناس بازی کند وضع فوتبال همین می‌شود. فقط کافی است در پرداختی‌ها تاخیر به وجود بیاید. آن وقت خود اعضای تیم، تیم را به هم می‌ریزند. البته من به شما می‌گویم که در دوره زمانه فعلی بازیکن حق دارد پولکی باشد. فوتبالیت وقتی می‌بیند کسی پیشکسوت و بزرگ باشگاهی که دارد در آن فعالیت نمی‌کند را اصلا حساب نمی‌کنند و در دوره پیری نمی‌شناسند،مجبور می‌شود به فکر تامین خود و زندگی‌اش باشد. او دیگر دوست ندارد مثل پیشکسوت بزرگ باشگاهش به بیچارگی بیفتد و در تامین مخارج زندگی ناتوان باشد. کلا همه چیز ما به هم می‌آید.»/گل