ورزشی


2 دقیقه پیش

پیرترین و جوان ترین بازیکن یورو 2016

سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ترین، کوتاه ترین و بلندترین بازیکن‌های یورو ۲۰۱۶ پرداخته است. خبرگزاری ایسنا: سایت یوفا در گزارشی به معرفی پیرترین، جوان ...
2 دقیقه پیش

عکس: ارزش تیم های حاضر در یورو 2016

در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ها هستند. وب سایت مشرق: در جمع 24 تیم حاضر در یورو 2016، آلمان گران ترین و مجارستان ارزان ترین تیم ...

از نماد جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا رونمایی شداخبار ورزشی - از نماد جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا رونمایی شد

نماد مسابقات فوتبال جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا حیوانی به نام «وُمبات» است.

امروز (سه‌شنبه) طی مراسمی خاص در باغ‌وحش «وایلد لایف» شهر سیدنی با حضور مارک بوسنیچ، دروازه‌بان پیشین تیم ملی استرالیا و سفیر بازی‌های جام ملت‌های آسیا و برت امرتون، هافبک پیشین تیم ملی استرالیا از نماد بازی‌های جام ملت‌های 2015 آسیا با نام «ناتمگ» به معنای جوز هندی رونمایی شد. ناتمگ در واقع حیوانی به نام «وُمبات» است که بومی استرالیاست.

مایکل براون، مدیر اجرایی کمیته برگزاری مسابقات جام ملت‌های 2015 آسیا در مراسم رونمایی از نماد این مسابقات گفت: اضافه شدن ناتمگ به تیم جام ملت‌ها فوق‌العاده است. او عاشق خوشامدگویی به میهمانانی است که از کشورهای دیگر به استرالیا سفر خواهند کرد. البته اطمینان دارم که تمامی مردم استرالیا به هنگام برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا که در ماه ژانویه شروع خواهد شد، میهمان‌نوازی خوبی خواهند داشت.

وی افزود: به دوستداران فوتبال و مردمی که عاشق رویداد بزرگ جام ملت‌ها هستند قول می‌دهیم که فستیوال فوتبالی 23 روزه فوق‌العاده‌ای را برگزار کنیم و آن را در تاریخ 31 ژانویه 2015 به سرانجام برسانیم. خیلی خوب است که امروز توسط حیوانات خاص استرالیا احاطه شده‌ایم و از یکی از آنها به عنوان نماد رقابت‌ها رونمایی کردیم. اطمینان دارم هواداران جوان، ناتمگ را دوست خواهند داشت و ناتمگ هم در شهرهایی که میزبانی بازی‌ها را بر عهده دارند در فاصله دو ماه مانده به شروع این رقابت‌ها با مردم ملاقات خواهد کرد.

اخبار,اخبار ورزشی , جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا

 

اخبار,اخبار ورزشی , جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا

 

اخبار,اخبار ورزشی , جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا

 

اخبار,اخبار ورزشی , جام ملت‌های ۲۰۱۵ آسیا

 اخبار ورزشی - تسنیم

 


ویدیو مرتبط :
رونمایی از نماد جام ملت های آسیا

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

رونمایی از نماد جام ملت‌های آسیا +عکس


از نماد شانزدهمین دوره جام ملت‌های آسیا رونمایی شد.

خبرگزاری ایسنا: جام ملت‌های آسیا 59 روز دیگر با حضور 16 تیم برتر قاره کهن در کشور استرالیا آغاز می‌شود. تیم ملی فوتبال ایران نیز باید در گروه C این رقابت‌ها با تیم‌های بحرین، قطر و امارات روبه‌رو شود.

در مراسمی که شب گذشته (دوشنبه) برگزار شد از نماد این دوره از رقابت‌ها رونمایی شد.

NUTMEG THE WOMBAT اسم نماد این دوره از رقابت‌هاست که روز گذشته با حضور مارک بوسنیچ، دروازه‌بان و برت امرتون ها‌فبک سابق فوتبال استرالیا رونمایی شد.

رونمایی از نماد جام ملت‌های آسیا +عکس

مایکل براون، مسئول کمیته‌ سازماندهی شانزدهیمن دوره جام ملت‌های آسیا در استرالیا درباره رونمایی از این عروسک گفت: ناتمگ حالا جزئی از خانواده جام ملت‌های آسیاست. خیلی مهم است که این نماد برای تیم‌هایی که وارد استرالیا می‌شوند، قابل شناسایی باشد. ناتمگ به فوتبال و کسانی که برای دیدن جام ملت‌های آسیا وارد استرالیا می‌شوند، علاقه دارد. کاری که مطمئنم تمام مردم استرالیا در طول این رقابت‌ها انجام خواهند داد. مطمئن هستیم که 23 روز جشنواره فوتبال را در کشور استرالیا شاهد خواهیم بود که در نهایت به دیدار فینال در سیدنی ختم خواهد شد.

مسئول سازماندهی جام ملت‌های آسیا ادامه داد: بسیار اتفاق جالبی است که امروز در کنار حیوانات تاریخی استرالیا قرار گرفته‌ایم تا عروسک و نماد این بازی‌ها را رونمایی کنیم. مطمئن هستم که هواداران کم سن و سال از این عروسک خوششان خواهد آمد.

ناتمگ که به معنای جوز هندی است، یکی از اصلاحات قدیمی فوتبالی به معنای لایی انداختن و یکی از غذاهای کشور اندونزی محسوب می‌شود.

وامبت‌ها پستانداران کیسه‌داری هستند که نزدیک‌ترین خویشاوند آنها کوآلاست. این حیوان از قدیمی‌ترین حیوانات کشور استرالیاست و در باغ وحش‌های این کشور زیاد دیده می‌شود.