دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

۲۰ واقعیت دیوانه‌کننده درباره Clash of Clans


باز هم Clash of Clans و باز هم عجایب و واقعیت‌هایی درباره این بازی که ممکن است همه را انگشت به دهان بگذارد.

سایت زومجی - آرش عیاری: باز هم Clash of Clans و باز هم عجایب و واقعیت‌هایی درباره این بازی که ممکن است همه را انگشت به دهان بگذارد. امروز قصد داریم شما را با ۲۰ واقعیت دیوانه‌کننده درباره این بازی آشنا کنیم. واقعیت‌هایی که شاید باور آن‌ها سخت باشد.

۱. تبلیغات در مسابقه Super Bowl با هنرنمایی لیام نِیسون


۲۰ واقعیت دیوانه‌کننده درباره Clash of Clans که شاید باور نکنید

در آخرین مسابقه Super Bowl که یکی از از پربیننده‌ترین مسابقات و برنامه‌های تلویزیونی در کشور آمریکا است، بازی Clash of Clans تبلیغی بازرگانی در خلال این مسابقه داشت که در آن ستاره هالیوود و سری فیلم Taken در حال انجام این بازی روی گوشی هوشمند خود بود. این تبلیغ به عنوان پربیننده‌ترین آگهی بازرگانی Super Bowl سال ۲۰۱۵ برگزیده و توسط کاربران وب‌سایت یوتیوب نیز به عنوان دومین تبلیغ خوب این بازی بزرگ انتخاب شد.

۲. سوپرسِل: غول صنعت بازی‌های موبایل


این استودیو بازی‌سازی که در شهر هلسینکی فنلاند متولد شد،‌ پشت بازی Clash of Clans و سایر بازی‌های پرطرفدار موبایل مانند Hay Day، Boom Beach و Pet’s vs Orcs قرار دارد. پیش از این در مقاله‌ای به تحلیل موفقیت این استودیو پرداختم. در آن مقاله،‌ توضیح راجع به این نوابغ فنلاندی را این‌گونه آغاز کردم:

خرداد ماه سال ۱۳۸۹ (ژوئن ۲۰۱۰) شهر هلسینکی واقع در کشور فنلاند، تولد استودیویی را جشن گرفت که اکنون یکی از معروف‌ترین و رو به رشدترین استودیوهای بازی‌سازی جهان است. سوپرسل (Super Cell) توسط ایلکا پانانن (Ilkka Paananen) تاسیس شد و از یک اتاق به مساحت ۳۰ متر مربع شروع به کار کرد و حالا علاوه بر فنلاند، در ایالات متحده آمریکا، کره جنوبی و ژاپن مستقر شده است و آن تیم بسیار کوچک سال ۲۰۱۰، حالا ۱۵۰ نفر عضو با ۳۰ ملیت مختلف دارد.

۲۰ واقعیت دیوانه‌کننده درباره Clash of Clans که شاید باور نکنید

۳. جنگ، جنگ تا پیروزی از سال ۲۰۱۲!

سوپرسل پس از مدت‌ها تحقیق و توسعه و کند و کاو در عرصه‌های مختلف بازی‌های ویدیویی، در سال ۲۰۱۲ اقدام به عرضه بازی Clash of Clans کرد. از آن موقع تا کنون، این بازی روند رو به‌ رشد خود را حفظ کرده است و از یک بازی دستگاه‌های قابل حمل به یک عضوجدانشدنی در موبایل‌ها تبدیل شده است. عضوی که علاقه‌مندان نبود آن را مانند هوا حس می‌کنند!

۴. سوپرسل و درآمدی مانند پیدا کردن معدن الماس!

از فوریه سال جاری میلادی (آن‌طور که اعلام شده است) سوپرسل به طور میانگین هر روز ۵ میلیون دلار از این بازی درآمد دارد. قطعا مقدار زیادی است نه؟! اما این همه ماجرا نیست.
۲۰ واقعیت دیوانه‌کننده درباره Clash of Clans که شاید باور نکنید

بنا بر اعلام رویترز، سودکل سوپرسل در سال ۲۰۱۲ رقمی بالغ بر ۱۰۱ میلیون دلار بود که با رشدی خیره کننده به ۸۹۲ میلیون دلار در سال ۲۰۱۳ رسید و امسال این رقم ۱.۸ میلیارد دلار برآورد شد. این راه و روش سوپرسل است. این‌که به جای شماره‌ها و نسخه‌های مختلف از بازی خود، روی هسته آن و یک تجربه چندین و چند ساله کار کند.

۵. ۲۹ میلیون کاربر فعال

بر اساس وب‌سایت Re/Code علاوه بر این‌که این بازی میلیون‌ها دلار سود را برای این استودیو فنلاندی به ارمغان آورده است، آن را بر سر زبان‌ها نیز انداخته و کاربران زیادی جذب بازی این استودیو شده‌اند. بنا بر گزارش این وب‌سایت، این بازی بیش از ۲۹.۵ میلیون کاربر فعال دارد. اگر شما این بازی را انجام نمی‌دهید پس  خارج از چرخه حیات زندگی می‌کنید!

۶. بازی روی ۵ آیپد، آن هم به صورت یکجا!

جورج یائو، یکی از برترین بازیکن‌های Clash of Clans، شش ماه تمام را صرف انجام این بازی روی ۵ آیپد کرد، آن هم به صورت همزمان! البته از سلامت و همچنین حساب بانکی او اطلاعاتی در دست نیست!

۲۰ واقعیت دیوانه‌کننده درباره Clash of Clans که شاید باور نکنید

۷. حساب کاربری ۱۰ درصد بازیکنان تامین کننده نصف سود به دست آمده

بر اساس گزارش وب‌سایت Wired، بازی Clash of Clans و سایر بازی‌های موبایلی نزدیک به ۵۰ درصد از سود خود را مدیون تنها ۱۰ درصد از بازیکنان صدرجدول هستند. همین موضوع می‌تواند علت رشد روزافزون و قارچ مانند بازی‌های رایگان با استفاده از سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای را به راحتی توجیه کند.

۸. خرج کردن ۷۰۰۰ دلار در یک ماه! (معادل ۲۲ میلیون و خورده‌ای تومان ناقابل!)

پاندا، یکی از ۱۰ بازیکن برتر Clash of Clans در گفتگو با وب‌سایت Wired اعلام کرده است که ماهانه ۷۰۰۰ دلار برای روستای خود در این بازی خرج می‌کند. خوش به حال روستاییان!

۹.  نیروها در بازی در گروه‌های مختلف دسته‌بندی شده‌اند

در بازی Clash of Clans شما می‌توانید تا ۵ گروه از نیروهای مختلف را برای جنگیدن به کار گیرید. این گروه‌ها عبارت است از:

    نیروهای ردیف اول (بربر، آرچر و گابلین)

    نیروهای ردیف دوم (جاینت، وال‌بریکر، بالون و ویزارد)

    نیروهای ردیف سوم (هیلر، دراگون و پکا)

    نیروهای اکسیر سیاه (مینیون، هاگ رایدر، والکری، گولم، ساحره و لاواهاوند)

    هیروها ( بربرین کینگ و کویین)

۱۰. خواب خوش کارگر

اگر شما روزهای شلوغی در روستای خود نداشته باشید و به هر دلیلی، خیلی به ساخت‌و‌ساز علاقه نشان ندهید، بالای کلبه چوبی کارگر نشان از خواب خوش او و لذت بردن از هوای عالی روستا دارد.

۲۰ واقعیت دیوانه‌کننده درباره Clash of Clans که شاید باور نکنید

۱۱. P.E.K.K.A و پیدا شدن مخفف آن از طریق فیسبوک

سوپرسل در سال ۲۰۱۲ اقدام به برگذاری یک مسابقه در شبکه اجتماعی فیسبوک کرد. مسابقه‌ای که در آن شرکت‌کنندگان باید مناسب‌ترین جمله را برای وصف نیروی پکا با توجه به حروف به کار رفته در آن اعلام کنند. اما فرد برنده چه گفت؟ او این نام را برای پکا انتخاب کرد:

    Perfect Enraged Knight Killer of Assassins

    شوالیه خشمگین بی‌نقص قاتل آدمکش!

آفرین بر مردم فیسبوک!

۱۲. پکاها مونث هستند


مدت زیادی بود که کاربران بازی سوال می‌پرسیدند که جنسیت پکا چیست؟ زن یا مرد تا بالاخره سوپرسل جواب این سوال را در صفحه بارگذاری بازی داد و پکا را با ضمیر مونث خطاب کرد. پس ما هم می‌توانیم از این پس پکا را پکا خانوم خطاب کنیم!

۱۳. هیدن تسلا‌ها آسیب بیشتری به پکاها وارد می‌کنند

به علت رسانا بودن زرهی که پکا بر تن دارد و ماهیت هیدن تسلاها که به وسیله نیروی الکتریسیته به اهداف حمله می‌کنند، پکاها در برابر این سازه دفاعی آسیب‌پذیرتر هستند و هیدن تسلاها دو برابر بیشتر به این نیرو ضربه وارد می‌کنند.

۱۴. تغییر ظاهری پکا

به همراه دراگون، پکا یکی از دو نیروی بازی است که در هر سطح ظاهر آن تغییر می‌کند.


۱۵. این دیوار را با آن دیوار اشتباه نگیرید!

۲۰ واقعیت دیوانه‌کننده درباره Clash of Clans که شاید باور نکنید

مانند سایر بازی‌های آنلاین/ استراتژی، چیدن روستا در گوشه‌ای از نقشه باعث نمی‌شود تا گوشه‌های نقشه مانند یک دیوار عمل کنند پس مراقب باشید و از دیوارهایتان نهایت استفاده را بکنید و این دیوار را با آن دیوار اشتباه نگیرید.

۱۶. هیچ چیزی شیرین‌تر از انتقام نیست

بیایید لحظه‌ای رو راست و صادق باشیم. حمله به شما و ویرانی روستا نکته‌ای اجتناب‌ناپذیر است اما بعد از این‌که روستای شما به حالت عادی بازگشت و از شوک حمله خارج شدید،‌ لحظه شیرین انتقام فرا می‌رسد. شما می‌توانید دقیقا از آن کسی که به شما حمله کرده انتقام بگیرید و چیزی شیرین‌تر از انتقام نیست.

۱۷. سطح تاون‌هال ها

در هنگام حمله به دشمن نگون‌بخت و پیش از تاراج منابع او، به سطح‌ تاون‌هال رقیبتان دقت کنید. اگر تاون‌هال کسی که به او حمله می‌کنید برابر تاون‌هال شما باشد، می‌توانید ۱۰۰ درصد لوت مشخص شده را بدزدید. اگر به تاون‌هال سطح بالاتر خود حمله کنید می‌توانید غنایم بیشتری را نیز به روستای خود ببرید.

۱۸. تخریب تاون‌هال دشمن

اگرچه تخریب تاون‌هال غنیمت خاصی را نصیب شما نمی‌کند اما می‌تواند یک ستاره را برای شما به ارمغان بیاورد و از کم شدن کاپ‌هایتان جلوگیری کند. جالب است که تخریب مهم‌ترین ساختمان بازی غنیمتی را نصیب بازیکنان نمی‌کند.

۱۹. هیروهای خود را هدر ندهید

۲۰ واقعیت دیوانه‌کننده درباره Clash of Clans که شاید باور نکنید

هیروها عنصری با ارزش در بازی Clash of Clans هستند و با مدت زمان زیادی که باید برای احیای دوباره آن‌ها صبر کنید این نکته اجتناب‌ ناپذیر می‌شود که از هیرو خود عاقلانه استفاده کنید و او را به هر میدان نبردی وارد نکنید. همچنین از حالت استراحت و همچنین گرفتن گارد هیرو نیز به خوبی استفاده کنید.

۲۰. پهلوانان هرگز نمی میرند!

مانند فیلم‌های مورد علاقه‌تان که قهرمانان در آن نمی‌میرند، این موضوع در بازی Clash of Clans نیز صدق می‌کند. آن‌ها قوی‌ترین نیروهای بازی هستند که هیچگاه از بین نمی‌روند. اما در عوض برای استفاده دوباره از آن‌ها باید مدت زمانی را صبر کنید.


ویدیو مرتبط :
clash of clans در واقعیت

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پنج واقعیت سرگرم کننده درباره ملکه الیزابت دومملکه الیزابت دوم بیش از شش دهه در بریتانیا در حال سلطنت است. بدین ترتیب او طولانی مدت ترین دوران پادشاهی را در بریتانیا سپری کرده است. شبکه خبری "العربیه" با توجه به همین موضوع پنج واقعیت سرگرم کننده و را درباره او منتشر کرده است. از استفاده از گوشواره های یکسان تا تقلید چهره دیگران وهمگی از خصوصیات جالبی هستند که ملکه بریتانیا دارا می باشد.

ملکه الیزابت دوم بیش از شش دهه در بریتانیا در حال سلطنت است. بدین ترتیب او طولانی مدت ترین دوران پادشاهی را در بریتانیا سپری کرده است. شبکه خبری "العربیه" با توجه به همین موضوع پنج واقعیت سرگرم کننده  را درباره او منتشر کرده است:


1- ملکه الیزابت دوم اغلب از گوشواره های یکسانی استفاده می کند

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

با وجود داشتن مجموعه گسترده ای از گوشواره ملکه الیزابت دوم اغلب با یک جفت گوشواره ای دیده می شود که بارها مورد استفاده قرار داده است. در پاسه به این پرسش که چرا ملکه الیزابت به طور مداوم از گوشواره ای یکسان استفاده می کند بخش مطبوعاتی و اطلاع رسانی کاخ باکینگهام اعلام کرده که اکثر گوشواره های استفاده شده توسط او از کلکسیون جواهرات ملکه مری مادر بزرگ او هستند که زمانی که الیزابت در سال 1947 میلادی با فیلیپ ازدواج کرده بود به وی به عنوان هدیه داده شده اند.

2- ملکه الیزابت عاشق سگ های نژاد کورگی است

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

ملکه الیزابت عاشق سگ های نژاد ولش کورگی است. جورج ششم پدر او این نژاد را به خانواده سلطنتی بریتانیا در سال 1933 میلادی معرفی کرد او در آن سال یک سگ از این نژاد را به نام "دوکی" خریداری کرد. این نژاد از سگ همواره میان دختران او از محبوبیت برخوردار بوده است. نخستین سگ کورگی به "سوزان" در جشن تولد 18 سالگی او داده شد.

3-ملکه الیزابت صاحب تمام قوهای بریتانیا است

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

به عنوان ملکه بریتانیا "الیزابت" صاحب تمام قوهای اطراف آبراهه های بریتانیا است. قدمت این موضوع به قرن دوازدهم میلادی باز می گردد .

4- ملکه الیزابت به خوبی رفتار وحالات صورت دیگران را تقلید می کند

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید

 

گفته شده که او به خوبی استعداد تقلید رفتار دیگران و ادا دراوردن حالات چهره دارد. در این باره "یان پیسلی" کشیشی از ایرلند شمالی گفته بود که الیزابت به خوبی توانسته حالات او را تقلید کند.

5- ملکه الیزابت دوستدار سریال های تلویزیونی است

 

گفته شده که ملکه الیزابت یکی از طرفداران پروپاقفرص سریال "داون تاون ابی" است و هم چنین دوست دارد مستندهای تاریخی تماشا کند. او اخیرا علاقمند به تماشای مجموعه تلویزیونی "بازی تاج و تخت" سلطنت شده که درباره دربار سلطنتی بریتانیا است.

 

اخبار بین الملل - خردادنیوز