دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

کم خوابی موجب پیری زودرس می شود 

مردان و زنانی که بیشتر یا کمتر از شش تا هشت ساعت در شب می خوابند احتمالا چهار تا هفت سال زودتر پیر می شوند. بی خوابی و پرخوابی تاثیرات مضری بر عملکرد فرد، زمان پاسخگویی به عوامل محیطی و توجه یا تمرکز افراد بر موارد مختلف دارد.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل پایگاه اینترنتی روزنامه پاک تریبیون از اسلام آباد ،‌ میزان خواب هر فرد با کیفیت زندگی وی نظیر فعالیت های اجتماعی، ذهنی و سلامت بدن و مرگ زودهنگام شخص ارتباط دارد.

جین فری محقق دانشگاه پزشکی یونیورسیتی کالج لندن که رهبری این مطالعه را برعهده داشت گفت" نتیجه مهمی که از این مطالعه حاصل شد این است که به نظر می رسد میزان خواب هر فرد با ضعف عملکرد شناختی فرد در بعد از میانسالی ارتباط دارد."

محققان متوجه شدند زنان با هفت ساعت خواب در شب بیشترین میزان عملکرد شناختی را خواهند داشت. میزان عملکرد شناختی زنان در صورتیکه شش ساعت در شب بخوابند تفاوت چندانی با هفت ساعت خواب ندارد.

نتیجه این تحقیق نشان داد عملکرد شناختی در میان مردانی که گفته بودند شش ، هفت یا هشت ساعت خوابیده اند مشابه بود و این عملکرد در مردان زمانی دستخوش تغییرات منفی می شود که کمتر از شش ساعت یا بیشتر از هشت ساعت بخوابند.

در این تحقیق از اطلاعات پنج هزار و چهارصد و سی و یک نفر از شرکت کنندگان در تحقیق وایتهال دو استفاده شد که بیش از ده هزار کارمند مستقر در لندن بین سنین سی و پنج تا پنجاه و پنج سال در بیست اداره دولتی در سال هزار و نهصد و هشتاد و پنج در ان شرکت کرده بودند.

نویسندگان این تحقیق اعلام کردند خواب کافی و با کیفیت برای عملکرد و سلامت بشر عاملی اساسی است.... / تحلیل : عصرایران

 

 


ویدیو مرتبط :
دکتر لایف- تنهایی موجب مرگ زودرس می شود.

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

استرس موجب پیری زودرس می‌شودیک متخصص پوست و مو گفت: مطالعات صورت گرفته نشان می‌دهد زندگی پر استرس به بروز برخی بیماری‌های پوستی مانند اگزما و پیری زودرس کمک می‌کند.

 

دکتر حسین مرتضوی، متخصص بیماری‌های پوست و مو و عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در گفت وگو با خبرنگار بهداشت و درمان ایسنا منطقه علوم پزشکی تهران، با بیان این که شفافیت پوست به عوامل مختلفی بستگی دارد اظهار کرد: مبتلایان به بیماری‌هایی مانند آسم، اگزما و کهیر معمولا پوست‌هایی تیره و خشک دارند.

 

استرس

 

وی با اشاره به این نکته که نوع آب و هوا نیز در رنگ پوست موثر است، گفت: در کشور ما با وجود هوای نیمه خشک، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب حتی در هوای ابری برای پیشگیری از تیرگی و ابتلای به سرطان پوست، ضروری است.

 

دکتر مرتضوی در خصوص تاثیر ویتامین‌ها بر شادابی پوست اظهار داشت: مطالعات سال ۲۰۰۶ در آمریکا نشان می‌دهد استفاده از رژیم‌های غذایی حاوی ویتامین ث و میوه‌ها در مقایسه با رژیم‌های حاوی مواد قندی و چربی‌ها پوست سالم و شاداب‌تری به همراه دارند.