دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

چرا مهندسین باهوش همیشه تنبل ترند؟اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

چرا مهندسین باهوش همیشه تنبل ترند؟

بهترین و با هوش ترین مهندسین، همیشه تنبل هستند . این بدان معنا نیست که آنها علاقه ای به انجام دادن کارشان ندارند بلکه فقط دریافته اند می توانند هم در وقت صرفه جویی کنند و هم کارشان را به خوبی تمام کنند.

به همین دلیل است که تنبلی ذاتی آنها ، اختراعات را به پیش می راند. پیدا کردن راهی که با کمترین تلاش شما را به نتیجه مطلوب برساند نوعی تنبلی مفید است و به هوش بالایی نیاز دارد!

بیایید به بهترین مثالهای مهندسین تنبل نگاهی بندازیم،

لومیا 920 نوکیا.

  ما فقط در مورد یک جنبه این گوشی صحبت خواهیم کرد. دوربینی با تثبیت کننده اپتیکال عکس. آنها به جای قراردادن لنز در مرکز فنر ها که در مقیاس دوربین های اسمارت فونی ، کاری بسیار وقت گیر و دشوار است و لازم به ذکر نیست که این فنر ها چقدر باریک و گران هستند؛ کل دوربین را دوباره مونتاژ کرده و اینبار از فنر های ارزان تر و بزرگ تر استفاده کردند. نتیجه تنبلی آنها ،  بهبود کیفیت عکس برداری در نور کم و نیز فیلم برداری بهتر برلی لومیا 920 شد.

البته این تنها تنبلی مهندسین لومیا نبود. آنها از همین اصول برای شارژ بی سیم گوشی نیز استفاده کردند. برای گرفتن بیشترین بهره وری از یک شارژر آنتن دریافت کنند و کویل شارژ شونده باید به هم نزدیک باشند. بنابراین دستگاه باید به دقت روی پد شارژ قرار بگیرد و در غیر این صورت شارژ نخواهد شد. اما در این موقعیت که مردم معمولا گوشی ها را روی پد های شارژشان می اندازند ، این مسئله کار را دشوار می کرد. برای از بین بردن این مشکل یا می توان از سیستم های هدایت کنند NFC استفاده کرد یا خیلی ساده تر.... تعداد آنتن های دریافت کننده را افزایش داد!

این کاری است که مهندسان نوکیا برای لومیا 920 انجام دادند و بنابراین این گوشی نه یکی ، نه دو تا بلکه سه تا آنتن شارژ بی سیم دارد.

اما دومین مثال: کانکتور کی برد مغناطیسی سرفیس

مهندسین تنبل حتی در طراحی کانکتور مغناطیسی کیبرد سرفیس مایکروسافت نیز نقش داشته اند. آهن ربا، فکر بسیار خوبی برای چسباندن دو چیز به همدیگر است. هرچند انها اگر همینطور نگه دارید از هم جدا نمی شوند اما به صورت کشویی راحت می توان از هم جدایشان کرد. در مورد کاوری که کی برد هم باشد با کمی پیچیدگی می توان کانکتور را حذف کرد. در مورد سرفیس آهن ربا ها برآمدگی هایی هستند که روی کیس دستگاه قفل شده اند. شما با نیروی زیاد می توانید آنها را از هم جدا کنید ولی نمی توانید خمشان کنید. به خاطر همین می توانید کی برد را روی سرفیس بگذارید بدون اینکه نگران افتادن آن باشید.

به هر حال مهندسین تنبل، فکرها و نگرش های جذابی دارند. شما می توانید یک مسئله پیچیده را به آنها واگذار کنید تا با کوتاه ترین و ساده ترین راه ممکن آن را برایتان حل کنند.

بنابراین اگر مشکل بزرگی برایتان پیش آمد فقط کافی سعی کنید تنبل باشید این تنها راهی است که همه چیز رابرایتان آسان می کند./خبرآنلاین

 


ویدیو مرتبط :
کلیپ جالب از یک آدم تنبل و باهوش!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

زنان باهوش ترند یا مردان؟ 

زنان باهوش ترند یا مردان

 

روان شناسان در مورد بروز تفاوت زن و مرد، هر دو عامل محیط و وراثت را سهیم می دانند. اما جامعه شناسان با روان شناسان اختلاف نظر فاحشی دارند. آنها معتقدند که تفاوت های زن و مرد معلول تفاوت رفتاری است که جامعه در مورد آنان پیش می گیرد و معتقدند که دو جنس در اساس با هم هیچ تفاوتی ندارند. بلکه اجتماع موجب می شود که آنها گرایش های متفاوت پیدا کنند. ویژگی های ساخت و عملکرد اعضا و دستگاه های بدن دختران و پسران متفاوت است. این تفاوت طوری است که پسران را برای زندگی فعال و پر جنب و جوش و دختران را برای زندگی آرام آماده می کند. در استعداد تجسم فضایی، تشخیص جهت و هدف گیری پسرها بهترند.

 

از نظر کلامی دخترها برتری دارند. اما از نظر ادارک کلامی پسرها برترند. پسرها ارتباط های مکانیکی را بهتر درک می کنند و استعداد ریاضی بهتری نسبت به دخترها دارند. اما در کارهای دستی، مخصوصاً کارهایی که نیاز به چابکی انگشتان زنان دارد به آنها اجازه می دهد که ماشین نویس خوبی باشند. یکی از ویژگی های جالب زنان این است که می توانند اطلاعاتی را برای مدت کوتاهی در حافظه خود نگه دارند که با هم هیچ ارتباطی ندارند و به خود آنها نیز مربوط نیست. بر پایه همین توانایی است که زن ها بهتر می توانند به منشی گری و کارهای دفتر اشتغال داشته باشند. دختران از دوران ابتدایی تا دانشگاه آن هم تا سطح لیسانس در مجموع بهتر از پسرها درس می خوانند و موفقیت های بیشتری به دست می آورند.

 

توانایی زنان در استفاده همزمان از هر دو نیمکره مغز، آنها را قادر می سازد که به هنگام صحبت کردن به مراکز عاطفی نیز دسترسی پیدا کنند و در ارتباطات عاطفی موفق تر عمل کنند.

 

اما بعد از فراغت تحصیل وبه ویژه بعد از دوره لیسانس. معمولاً از رقابت دست برمی دارند و در صورت ازدواج خود را کاملاً وقف خانواده می کند. البته زنان شاغل، نویسنده، وکیل و پزشک هم وجود دارند. اما کمتر به مقام پرستی روی می آورند و این امر به مقدار زیادی از شکوفایی استعدادهای آنها جلوگیری می کند. پس می توان گفت که علت محدویت زن ها مسائل عاطفی است، نه کمبود استعداد.

 

محققان معتقدند آن قسمت از مغز که برای صحبت کردن مورد استفاده قرار می گیرد. در زنان نسبت به مردان 20 تا 30 درصد وسیع تر است. شاید همین موضوع سبب می شود که زنان در امتحانات بلاغت شفاهی. حافظه شفاهی و برخی مهارت های حرکتی ظریف بهتر از مردان عمل کنند. درمطالعه ای که با استفاده از فن رادیوگرافی وMRI صورت گرفت. مشخص شد که مردان تنها از سمت چپ مغز خود برای حل مسائل زبان شناسی استفاده می کنند؛ در حالی که زنان از هر دو نیمکره مغز سود می برند. توانایی زنان در استفاده همزمان از هر دو نیمکره مغز، آنها را قادر می سازد که به هنگام صحبت کردن به مراکز عاطفی نیز دسترسی پیدا کنند و در ارتباطات عاطفی موفق تر عمل کنند.

 

زنان باهوش ترند یا مردان

 

شاید این نکته را که خانم ها مشاوران، آموزگاران و پرستاران موفق و خوبی هستند بتوان به این موضوع نسبت داد. تفاوت هورمونی بین مرد و زن، مسئول قسمت بزرگی از تفاوت ها است. تستوسترون ترشح شده در مردها اثر آنابولیکی پرقدرتی دارد؛ به این معنی که موجب افزایش تولیب پروتئین در تمام بدن به ویژه در عضلات می شود. مردی که فعالیت ورزشی زیادی ندارد. اما تستوسترون زیادی دارد. جثه عضلانی او 40% بیشتر از زنان نظیر خود خواهد بود و قدرت او نیز به همین نسبت بیشتر است.

تفاوت هورمونی بین مرد و زن، مسئول قسمت بزرگی از تفاوت ها است.

آنچه خواندید گزیده ای از تفاوت های زن و مرد است که نشان می دهد علاوه بر کیفیت آموزشی سوگیرانه در تربیت دختران و پسران ، ساختار بدنی آنها نیز عامل تفاوت های آنان است . اما آنچه در کنار ویژگی های ژنتیکی مهم است اینکه سعی کنیم نقش های کلیشه ای و خاص جنسیتی را در خود کم کنیم و در تربیت فرزندانمان تلاش کنیم تا آنها را در هر زمینه قوی کنیم . البته آنها باید نقش های غالب خود را بشناسند اما بسیار بجاست که به نقش های جنس دیگر هم آشنایی پیدا کنند . در این صورت است که آنها می توانند بر ضعف های خود در مواقع مختلف تسلط یافته و در میان مسایل و مشکلات خود را ضعیف و ناتوان درک نکنند . به آنها بیاموزیم که رعایت نقش های قالبی ضروری است اما آشنایی با نقش های جنسیتی از جنس دیگر هم به مهارت های آنها می افزاید.

منبع: tebyan.ir