دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

چرا «تپش قلب» می‌گیریم؟ 

چرا «تپش قلب» می‌گیریم؟

 

تپش قلب در اكثر موارد به دلیل بیماری قلبی نیست. اضطراب، بی‌خوابی، خستگی و كم‌خونی می‌تو‌اند‌ سبب تپش قلب شود.

 


بابك شریف كاشانی به فارس گفت: تپش‌ قلب می‌تواند به دلیل درگیری‌های قلبی باشد اما همیشه تپش قلب، به دلیل بیماری قلبی نیست.

 


وی گفت:‌ تنگی نفس در حالت خوابیده، ورم اندام‌ها، كبود شدن سر انگشتان و لب‌ها از علائم بیماری قلبی هستند.

 


شریف كاشانی اضافه كرد: پایین نگاه داشتن سطح فشار خون، دریافت رژیم غذایی كم‌چرب، كاهش وزن اضافی، ترك سیگار و تغییر در نحوه زندگی از عوامل پیشگیری‌كننده تپش قلب است.

 


وی گفت: وزن بالا، فشار بر روی قلب را افزایش می‌دهد و در برخی موارد كاهش وزن تنها درمانی است كه مورد نیاز است. انتخاب یك رژیم درمانی سالم و رژیم غذایی بخصوص كاهش سدیم مواد غذایی مصرفی می‌تواند مفید باشد و فرد حداقل باید ۳۰ دقیقه در روز حركات ورزشی متوسط انجام دهد.

 


این متخصص قلب و عروق گفت: علائم بیماری‌های قلبی‌ و عروقی، درد سینه است و با فعالیت و كار سنگین تشدید می‌شود و اگر استرس سبب تشدید درد سینه شود، می‌توان احتمال داد فرد بیماری قلبی و عروقی دارد.

 


وی اضافه كرد: علامت سنگینی نفس بین بیماری‌های قلبی و عروقی، بیماری‌های ریوی و بیماری‌های عضلانی و گاهی بیماری‌های گوارشی مشترك است كه نمی‌تواند علامت دقیقی باشد.

 


ویدیو مرتبط :
چه چیزی باعث تپش قلب می شود؟

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

شکیب: دولت پول ندهد از مردم می گیریم 

 

شکیب: دولت پول ندهد از مردم می گیریم

 

یا دولت باید در پرداخت سهم خود در حمل و نقل عمومی به شهرداری كمك كند یا شهرداری مجبور است به صورت مستقیم یا غیر مستقیم این سهم را از مردم بگیرد/فرمانداری نسبت به این موضوع اعتراض نكرده است.

رئیس كمیسیون توسعه و عمران شورای اسلامی شهر تهران گفت: یا دولت باید در پرداخت سهم خود در حمل و نقل عمومی به شهرداری كمك كند یا شهرداری مجبور است به صورت مستقیم یا غیر مستقیم این سهم را از مردم بگیرد.

حمزه شكیب در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اعتراض فرمانداری به دریافت نكردن نرخ مصوب شورا و نیز اعتراض و نگرانی های مردم در این زمینه تاكید كرد:از جانب فرمانداری نامه‌ای درباره دریافت بلیت از مسافران اتوبوس‌های بی‌.آر.تی خارج از آنچه شورا مصوب كرده، دریافت شده است كه در كمیسیون توسعه و عمران شورا بررسی می‌شود.

رئیس كمیسیون توسعه و عمران شورای شهر تهران در پاسخ به این سوال كه چرا با وجود خراب بودن دستگاه‌های كارت‌‌خوان و با وجود مصوبه شورای شهر، از مسافران اتوبوس‌های بی.آر.تی ، حداكثر كرایه یا بلیط دریافت می‌شود ادامه داد: یا دولت باید در پرداخت سهم خود در حمل و نقل عمومی به شهرداری كمك كند یا شهرداری مجبور است به صورت مستقیم یا غیر مستقیم این سهم را از مردم بگیرد .

او با اعلام اینكه كمیسیون عمران شورای شهر ، نامه فرمانداری تهران را بررسی و در صحن ارائه می‌دهد افزود: از طرف فرمانداری نامه‌ای دریافت كرده‌ایم كه قرار است آن را در كمیسیون توسعه و عمران شورا مورد بررسی قرار دهیم.

به گفته این عضو شورای شهر تهران، فرمانداری نسبت به این موضوع اعتراض نكرده و فقط از آنها نامه‌ای دریافت كرده‌ایم و آن‌ر ا بررسی می‌كنیم...../تحلیل:تابناک