دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

نشستن و برخاستن غلط ایرانی‌ها اصلی‌ترین علت شیوع اختلالات زانوستیک کارشناس ارشد فیزیوتراپی:

نشستن و برخاستن غلط ایرانی‌ها اصلی‌ترین علت شیوع اختلالات زانوست

یک کارشناس ارشد فیزیوتراپی گفت: تصور بر این است که در زمان حرکت روی پله، فشار وزن به طور مساوی روی دو پا تقسیم می‌شود اما محاسبات پزشکی در مورد فشار وارد شده بر داخل مفصل در زمان بالا رفتن از پله حدود 4 برابر و در هنگام پایین آمدن از آن حدود 7 برابر وزن بدن روی زانو است که باعث اصطحکاک شدید می‌شود.

 اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

دکتر عبدالرضا زاهدی عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی در گفت وگو با خبرنگار ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، اصلی‌ترین دلیل اختلالات زانو در بین ایرانی‌ها را نتیجه عادات غلط رفتاری در زمینه نشستن، ایستادن، راه رفتن و اجابت مزاج دانست و گفت: به طور کلی رفتاری که مفاصل زانو را در فواصل زاویه دار و تنگ قرار دهد موجب می‌شود تا مفصل این عضو نسبت به دیگر مفاصل درگیری بیشتری پیدا کرده و بیشتر تحت فشار قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه پله یکی دیگر از عوامل بروز آسیب دیدگی در زانو است، بیان کرد: تصور بر این است که در زمان حرکت روی پله فشار وزن به طور مساوی روی دو پا تقسیم می‌شود اما محاسبات پزشکی در مورد فشار وارد شده بر داخل مفصل در زمان بالا رفتن از پله حدود 4 برابر و در هنگام پایین آمدن از آن حدود 7 برابر وزن بدن روی زانو است که باعث اصطحکاک شدید می‌شود.

این کارشناس ارشد فیزیوتراپی با اشاره به وجود برجستگی در پشت استخوان کشکک افزود: این برجستگی زمانی که زانو خم و راست می‌شود به داخل یک شیار حرکت می‌کند اما یکی دیگر از مشکلات شایع سنین جوانی این است که گاهی اوقات ضعف عضلات ران به دلیل عدم تحرک موجب می‌شود در زمان صاف کردن پا این برجستگی در جای خود قرار نگیرد و غضروف مفصلی که زیر آن قرار دارد را تراش دهد که باعث به وجود آمدن درد شدید در زانو می‌شود که در اصطلاح به آن chondromalacia یا نرمی مفصلی می‌گویند.

وی با اشاره به وجود دو رباط صلیبی در زانو گفت: یکی از این رباط‌ها که در جلوی زانو قرار دارد رباط صلیبی قدامی و دیگری که در پشت زانو است رباط صلیبی خلفی نامیده می‌شود و ممکن است در حرکات ناگهانی، پرش‌ها و کشش‌های بیش از حد آسیب ببینند و دچار پارگی شوند.

زاهدی با بیان اینکه با توجه به میزان آسیب رباط‌های زانو درمان‌های متفاوتی از قبیل گچ گرفتن، جراحی و استراحت به بیماران توصیه می‌شود، تصریح کرد: در صورت انجام جراحی بیمار به 3 هفته فیزیوتراپی قبل از عمل به منظور تقویت عضله پا نیاز دارد تا پا قدرت قابل قبولی برای انجام حرکت‌های مورد نیاز حین جراحی داشته باشد و بعد از جراحی نیز عضلات دچار ضعف نشود.

وی در مورد انواع عمل رباط صلیبی گفت: یکی از روش‌های این عمل به شیوه بازسازی معروف است که در این روش ارتوپد جای رباط پاره شده یک رباط دیگر پیوند می زند که اتصال این رباط از دو طرف به استخوان است و متداول‌ترین روش انجام این پیوند با استفاده از پیچ و اندوباتون است.

این کارشناس ارشد فیزیوتراپی در پایان خاطرنشان کرد: روش دیگر جراحی رباط های صلیبی جراحی داخل مفصل است که توسط روش آرتروسکوپی داخل مفصل را مشاهده و سپس به کمک ابزار آرتروسکوپ رباط آسیب دیده را ترمیم می‌کنند./ایسنا

 


ویدیو مرتبط :
علت اصلی سقوط هواپیماهای ایرانی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کفاشیان: امارات اصلی‌ترین رقیب ما در میزبانی جام ملت‌هاست/سرمربی تیم امید ایرانی خواهد بوداخبار,اخبار ورزشی,, جام ملت‌های 2019

 

اخبار ورزشی - کفاشیان:

امارات اصلی‌ترین رقیب ما در میزبانی جام ملت‌هاست/سرمربی تیم امید ایرانی خواهد بود

رییس فدراسیون فوتبال با بیان اینکه امارات اصلی‌ترین رقیب ایران برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های 2019 است، گفت: در موضوع انتخاب برترین‌های فوتبال آسیا شیخ سلمان نمی‌خواست تلافی کند اما عده‌ای در کمیته‌های AFC دوست ندارند ایران جایزه ببرد!

علی کفاشیان در پاسخ به اینکه با توجه به رفتار کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) با ایران و نادیده گرفتن موفقیت‌های فوتبالی ایران در سال 2013 فکر می‌کنید میزبانی جام ملت‌های 2019 را به ما بدهند، اظهار کرد: شرایط جام ملت‌ها فرق می‌کند.

 

AFC تمام ضوابط و مدارک لازم برای گرفتن میزبانی را به ما اعلام کرد و ما هم مدارک کاملی را از شرایط ایران برایشان فرستادیم. ما رایزنی‌ها و لابی‌های لازم را انجام داده‌ایم و امیدواریم با توجه به پیشرفت و موفقیت‌هایی که در فوتبال آسیا به دست آوردیم AFC را مجاب کنیم تا میزبانی جام ملت‌ها را به ما بدهد.

** شیخ سلمان نمی‌خواست تلافی کند اما عده‌ای در AFC نمی‌خواهند ایران جایزه ببرد!
وی در واکنش به این‌که فکر نمی‌کنید شیخ سلمان رییس AFC با ندادن هیچ جایزه‌ای به ایران در مراسم انتخاب بهترین‌های سال 2013 به نوعی می‌خواست حمایت تلویحی ما از یوسف سرکال یا بن همام در انتخابات ریاست کنفدراسیون آسیا را تلافی کند، تصریح کرد: خیر من چنین دیدگاهی را قبول ندارم چرا که انتخاب بهترین‌های فوتبال آسیا را معمولا کمیته‌ها در AFC انجام می‌دهند و آنها هم خیلی خوششان نمی‌آید ایران به عنوانی برسد.

 

ضمن این‌که افتخارات فوتبالی ما مشخص است. فکر می‌کنم سال گذشته بهترین یا یکی از بهترین سال‌های تاریخ فوتبال ایران بود چون تیم ملی ما با قدرت به عنوان تیم اول به جام جهانی صعود کرد. فوتبال ساحلی ما در جام جهانی عملکرد خوبی داشت و از گروهش بالا آمد و اگر با روسیه مواجه نمی‌شد می‌توانست تا فینال صعود کند. تیم نوجوانان ما هم عملکرد فوق‌العاده‌ای در جام جهانی داشت.

 

آنها هم از گروهشان صعود کردند و اگر با نیجریه‌ای که با هر تیمی سه گل می‌زد روبه‌رو نمی‌شدند می‌توانستند تا فینال صعود کنند. فوتسال و فوتبال بانوان ما هم موفقیت‌هایی داشتند. استقلال هم به نمایندگی از ایران توانست به جمع چهار تیم پایانی لیگ قهرمانان آسیا راه یابد.

** AFC برپایه سیاست تشویقی به چینی‌ها جایزه داد
رییس فدراسیون فوتبال با بیان این‌که دادن جوایز به برخی کشورها برای انگیزه دادن به آنها بوده، اظهار کرد: فکر می‌کنم AFC با سیاست تشویقی به بعضی کشورها از جمله چین جوایزی اهدا کرد. انتخاب بهترین‌های فوتبال آسیا توسط AFC دو پیامد دارد؛ یکی این‌که نشان داد انتخاب فدراسیون ایران یا برخی انتخاب‌های دیگر در سال‌های گذشته اتفاقی نبوده و ثمره‌اش را در این دوران می‌بینیم.

 

دوم این‌که به هر حال وقتی ما انتخاب می‌شدیم خیلی‌ها ناراحت می‌شدند. حالا هم که انتخاب نشدیم دیگر دلیلی ندارد بخواهند باز هم ناراحت باشند!

** انتخاب‌ ایران در گذشته نشان می‌دهد ما مسیر درستی را در فوتبال پیش می‌رفتیم
وی در واکنش به این‌که زمانی که فدراسیون ایران به عنوان بهترین فدراسیون آسیا انتخاب شد شما می‌گفتید خیلی‌ها نمی‌خواهند این موفقیت ما را ببینند، اما الان که در هیچ بخشی جایزه نگرفتیم می‌گویید این عناوین و جوایز اهمیتی ندارد، خندید و به ایسنا گفت: بحث اصلی این است که امسال فدراسیون برتر توسط AFC انتخاب نشد و تنها جایزه‌ای داشتند که به برنامه‌های پایه فدراسیون‌ها اختصاص دادند و بر اساس همان سیاست تشویقی که گفتم آن را به چین دادند. بحث من عملکرد فوتبال ماست.

 

همان‌طور که گفتم انتخاب‌های قبلی AFC که ایران هم در آن جای داشت نشان می‌دهد ما مسیر درستی را پیش می‌رفتیم و نهایتا عملکردمان امسال نتیجه داد.

کفاشیان از عذرخواهی دبیرکل AFC از ایران به خاطر انتخاب نشدن در هیچ کدام از بخش‌های بهترین‌های فوتبال آسیا در سال 2013 خبر داد و خاطرنشان کرد: الکسی سوسی دبیرکل AFC نامه‌ای برای بنده نوشته و به فدراسیون آمده که در آن از ما به خاطر این‌که به‌رغم شایستگی در هیچ کدام از بخش‌ها به عنوان بهترین انتخاب نشدیم، عذرخواهی کرده است.

 

من این نامه را به روابط عمومی می‌دهم تا آن را در سایت فدراسیون منتشر کند. همان‌طور که گفتم یک سری از کمیته‌های AFC این انتخاب‌ها را انجام می‌دهند که چندان تمایلی به انتخاب شدن ایران ندارند. ما هم ناراحت نیستیم و به راهمان ادامه می‌دهیم.

** تمام موفقیت‌های فوتبال ایران با دست خالی فدراسیون حاصل شد
وی با بیان این‌که تمام موفقیت‌های فوتبال ایران در سال گذشته با دست خالی حاصل شده، گفت: ما در حالی به چنین افتخاراتی رسیدیم که واقعا دستمان خالی بود و امکاناتی نداشتیم. من که کاره‌ای نبودم. معتقدم واقعا خدا به ما نگاه کرده است و اوست که این موفقیت‌ها را برای ما به وجود آورد.

 

روزهای خوب فوتبالی ماست و قطعا آینده‌ی خوبی هم در انتظار فوتبال ایران خواهد بود. باید اختلاف‌ها را در این روزها کنار بگذاریم و علیه هم صحبتی نکنیم. این کارها علاقه‌مندان به فوتبال، مسوولان، مربیان و ورزشکاران را دلسرد می‌کند.

** امارات اصلی‌ترین رقیب ایران برای میزبانی جام ملت‌های 2019
رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این‌که شرایط انتخاب شدن ایران به عنوان میزبان جام ملت‌های 2019 را چطور می‌بینید و رقیب اصلی‌مان را چه کشوری می‌دانید، به ایسنا گفت: فکر می‌کنم ما شانس زیادی برای گرفتن این میزبانی داریم.

 

شیخ سلمان و مجموعه AFC دیدگاهش نسبت به این‌که ایران بتواند میزبانی خوبی در جام ملت‌های سال 2019 داشته باشد نیز مثبت است. من رقیب اصلی کشورمان را امارات می‌دانم و معتقدم ایران و امارات بیشترین شانس را برای گرفتن میزبانی دارند. اما با توجه به این‌که امارات در جام ملت‌های سال 1996 میزبان جام ملت‌ها بوده شاید از این حیث ما وضعیت بهتری نسبت به آنها داشته باشیم.

** پول نداریم و سرمربی تیم امید ایرانی خواهد بود
کفاشیان از انتخاب سرمربی ایرانی برای تیم ملی فوتبال المپیک (امید) خبر داد و در پاسخ به سوالی درباره‌ی انتخاب سرمربی این تیم تصریح کرد: انتخاب سرمربی تیم المپیک (امید) واقعا دیر شده است. این تیم باید هرچه زودتر تشکیل شود و خودش را برای مسابقات مقدماتی المپیک 2016 ریودوژانیرو آماده کند. ما به زودی جلساتی را در این‌باره خواهیم داشت.

 

اول تصمیم داشتیم سرمربی خارجی برای تیم امید انتخاب کنیم اما واقعا دست ما خالی است و پولش را نداریم. بنابراین باید سرمربی ایرانی انتخاب کنیم.

** کمیته المپیک خیلی پول دهد در حد اعزام‌های تیم امید!
وی در پاسخ به این‌که با توجه به تمایلی که بهرام افشارزاده دبیرکل کمیته ملی المپیک برای انتخاب سرمربی خارجی نشان داد و همین‌طور تامین هزینه‌ای که کمیته المپیک برای تیم امید دارد باز هم مشکلی دارید، به ایسنا گفت: خیر کمیته المپیک نمی‌تواند تمام هزینه‌های تیم امید را تقبل کند. آنها خیلی به ما پول بدهند در حد اعزام‌های این تیم جهت برگزاری اردوهای تدارکاتی است. بنابراین هزینه‌ی آوردن مربی خارجی را فدراسیون فوتبال باید تامین کند.

 

ضمن این‌که سال گذشته کمیته المپیک از بسیاری فدراسیون‌ها خواست قراردادی با مربیان خارجی نداشته باشند و اصلا مربیان خارجی را از تیم‌های ورزشی مختلف کنار گذاشتند اما فدراسوین فوتبال با وجود آن‌که دستش خالی بود مربیان خارجی خود را نگه داشت. به طور مثال وقتی من می‌دیدم اوکتاویو سرمربی برزیلی تیم فوتبال ساحلی خوب کار می‌کند و نتایج خوبی هم می‌گیرد چطور می‌توانستم او را کنار بگذارم؟ یا همین‌طور کارلوس کی‌روش برای تیم ملی بزرگسالان بنابراین ما بر اساس سیاستی که داریم پیش می‌رویم و با توجه به این‌که کمیته المپیک نمی‌تواند تمام هزینه‌های تیم امید را بدهد بنا داریم سرمربی ایرانی برایش انتخاب کنیم.

** بلیت‌های جام جهانی در مهلت مقرر تحویل علاقمندان می‌شود
رییس فدراسیون فوتبال در پاسخ به این‌که با توجه به اتمام مهلت فیفا برای تعیین تکلیف بلیت‌های جام جهانی اختصاص یافته به فدراسیون فوتبال تا اوایل فوریه سال 2014، فدراسیون چه برنامه ای برای ساماندهی و اختصاص این بلیت‌ها به علاقه‌مندان و همین‌طور برنامه‌های اقتصادی پیرامون جام جهانی دارد، به ایسنا گفت: عباس ترابیان زحمات زیادی در کمیته اقتصادی فدراسیون درباره‌ی مسائل بازاریابی کشید اما در ادامه‌ی راه به ما گفت یک سری از کارها را نمی‌توانم انجام دهم و ما مسوولیت آن را به محمد درخشان سپردیم.

 

با توجه به ضوابطی که فیفا برای ساماندهی این بلیت‌ها تعیین کرده، فدراسیون برنامه‌هایش را هماهنگ می‌کند تا در مهلت قانونی مقرر آنها را به علاقه‌مندان و گروه‌هایی که تعریف می‌شوند اختصاص دهد.

اخبار ورزشی - ایسنا