دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

میانبرهای صفحه‌کلیدی 

میانبرهای صفحه‌کلیدی

 

دوست دارید عبارات تکراری یا طولانی خود را با چند حرف ساده تایپ کنید؟ تمایل دارید به‌جای نوشتن نام و نام‌خانوادگی، نشانی پستی، نشانی الکترونیک و تلفن تماس خود با وارد کردن عبارتی همچون mi (به‌عنوان مثال مخفف عبارت My Information) بتوانید تمام این متون را به‌صورت تایپ شده تحویل بگیرید؟ یکی از امکانات جدید سیستم عامل iOS همین است!

قابلیت تعریف میانبرهای اختصاصی صفحه‌کلید به شما این امکان را می‌دهد تا هر عبارتی را به‌عنوان میانبر برای عبارات دیگر خود مشخص کنید.

به‌کمک این قابلیت می‌توانید بسادگی مخفف‌های موردنظرتان را برای عبارات طولانی که مدام با آنها سر‌و‌کار دارید مشخص کنید و در مواقع نیاز با وارد کردن چند حرف کوتاه، به‌عبارت موردنظر دسترسی یابید. روش فعال‌سازی و استفاده از این قابلیت به شرح زیر است:

1- به بخش Settings مراجعه کنید.

2- روی گزینه General فشار دهید.

3- در صفحه ‌به‌نمایش درآمده Keyboard را انتخاب کرده و از میان گزینه‌های مربوط به آن در انتهای صفحه روی
Add New Shortcut فشار دهید.

4- در پایان، کلمه یا عبارتی را که می‌خواهید برای آن میانبر ایجاد کنید، وارد کرده (Phrase) سپس میانبر دلخواه خود را (Shortcut) نیز برای آن تعریف کنید. از این پس هر زمان که بخواهید می‌توانید با وارد کردن عبارت میانبر، به عبارت اصلی مدنظرتان دسترسی یابید.

منبع:jamjamonline.ir


ویدیو مرتبط :
به روز 62 میانبرهای کاربردی وب p2

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

صفحه‌کلیدی برای گوشی‌های اپلگوشی‌های اپل , صفحه‌کلید

این صفحه‌کلید فقط 70گرم وزن دارد و تنها با دو عدد باتری AA کار می‌کند.
به گزارش مجله شبانه باشگاه خبرنگاران، اگر ترجیـح می‌دهید به جـای صفحه تماسی محصولات آیفون و آی‌پد شرکت اپل از یک صفحـه‌کلید واقعی استفـاده کنید، محصـول فوق می‌تواند نمونه‌ای مناسب باشد.

این صفحه‌کلید بلوتوثی که مخصوص محصولات اپل طراحی شده است، در اندازه جیبی عرضه شده و می‌تواند برای سایر محصولات نیز مورد استفاده قرار بگیرد. در کنار آن ماوسی در قالب Touch Pad قرار دارد.

این صفحه‌کلید "Full QWERTY" فقط هفتاد گرم وزن دارد و تنها با دو عدد باتری AA کار می‌کند.

قیمت این محصول  37 دلار است.
منبع:yjc.ir