دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

مقایسه ال‌جی G Pad 8.3 با اپل آی‌پد mini 2


یکی از بهترین تبلت‌های اندرویدی که می‌توان در مقابل آی‌پد مینی 2 اپل گذاشت و آنها را با هم مقایسه کرد، G Pad 8.3 ال‌جی است. این تبلت با جدیدترین نسخه سیستم‌عامل اندروید یعنی کیت‌کت عرضه شده است.صبح بخیر:  هنگامی که شرکت اپل، آی‌پد مینی خود با صفحه نمایش رتینا را معرفی و عرضه کرد، تقریبا دهان همه کاربران از وضوح نمایشگر این تبلت باز ماند. صفحه نمایش آی‌پد مینی 2، 2048×1536 پیکسل رزولوشن و 324 پیکسل در هر اینچ تراکم تصویر دارد. این تبلت 8 اینچ، قابلیت‌های دیگری نیز همچون پردازنده 64 بیتی A7 نیز دارد که در ردیف تبلت‌های این اندازه‌ای واقعا غوغا برپا کرده است. البته برچسب قیمت آن را نیز نباید فراموش کرد که هر کاربری توان خرید آن را ندارد.

ال‌جی G Pad 8.3 در مقایسه با اپل آی‌پد mini 2

یکی از بهترین تبلت‌های اندرویدی که می‌توان در مقابل آی‌پد مینی 2 اپل گذاشت و آنها را با هم مقایسه کرد، G Pad 8.3 ال‌جی است. این تبلت با جدیدترین نسخه سیستم‌عامل اندروید یعنی کیت‌کت عرضه شده است. البته صفحه نمایش تبلت ال‌جی رزولوشن و تراکم تصویر کمتری دارد و نمی‌توان خیلی در مورد آن مانور داد و گفت نمایشگر خاصی است. طراحی بدنه آن نیز با جنس پلاستیکی خود، در برابر آی‌پد حرف چندانی برای گفتن ندارد. اما یک برتری نسبت به تبلت اپل دارد و آن، قابلیت ارتقا حافظه داخلی آن است. در ضمن، قیمت آن نیز مناسب‌تر است و طیف وسیع‌تری از کاربران را پوشش می‌دهد.

طراحی


نسبت تصویر معمول اپل یعنی 4:3 در آی‌پد مینی دو نیز همچنان پابرجا است. همین مساله باعث شده است تا نمایشگر عریض‌تر و در دست گرفتن آن در مقایسه با G Pad ال‌جی دشوارتر باشد. نسبت تصویر تبلت ال‌جی، 16:10 است.

تبلت ال‌جی با اندازه 216.8 x 126.5 x 8.3 میلی‌متر از آی‌پد مینی دو با اندازه 200 x 134.7 x 7.5 میلی‌متر عرض کمتری دارد و تفاوت ضخامت این دو دستگاه خیلی زیاد نیست و تقریبا به یک اندازه باریک هستند. اما برای عمودی در دست گرفتن تبلت و مرور وب یا مطالعه، ال‌جی G Pad مناسب‌تر از آی‌پد مینی دو به نظر می‌رسد.

بدنه آی‌پد مینی دو تماما از آلومینیوم ساخته شده است به همین دلیل امکان سر خوردن آن از دست بیشتر می‌شود. اما ال‌جی از صفحه پلاستیکی متالیک برای تبلت خود استفاده کرده است که آن را می‌توان با خیال راحت‌تر در دست گرفت. نوارهای اطراف تبلت ال‌جی نیز پلاستیکی هستند. هر دو تبلت در حالت افقی یک کاربرد دارند و آسانی استفاده هر دو مشابه هم است.

کلیدهای آلومینیومی آی‌پد مینی 2 بسیار بادوام‌تر به نظر می‌رسند. کلید پاور/قفل تبلت نیز که در کنار آن تعبیه شده است دسترسی راحت‌تر دارد. این در حالی است که کلید پاور تبلت G Pad 8.3 ال‌جی در بالا کار گذاشته شده است. تبلت آی‌پد مینی دو برای استفاده در حالت افقی بسیار عالی است و بیشتر هم بر این حالت تاکید شده است. اما برعکس، تبلت ال‌جی برای استفاده عمودی بهتر کاربرد دارد. با همه این مسایل، باید گفت کلیدهای فلزی تبلت اپل علاوه بر دوام و زیبایی بیشتر، واکنش‌پذیری بهتری نیز دارند و به محض اشاره روی آنها، فعالیت لازم را انجام می‌دهند.  

تبلت آی‌پد اپل، همچون سنت همیشگی یک کلید گرد فیزیکی در زیر صفحه نمایش خود دارد که کلید خانه است. این کلید نیز واکنش‌پذیری عالی و پرسرعتی دارد. در حالی که  G Pad 8.3 به طور کلی بر صفحه‌کلید مجازی تاکید دارد. هیچ کلید فیزیکی را روی G Pad نمی‌توانید بیابید. 

ال‌جی G Pad 8.3 در مقایسه با اپل آی‌پد mini 2

صفحه نمایش

آی‌پد مینی 2، رکورددار میزان تراکم تصویر در میان تبلت‌های موجود در بازار است. به طوری که از این نظر در صدر همه نمایشگرهای تبلت‌های این اندازه‌ای قرار گرفته است. این تبلت 7.9 اینچ با رزولوشن 2048×1536 پیکسل نمونه واقعی رتینا است و تراکم تصویر آن نیز 324 پیکسل در هر اینچ است. به این معنا که نمی‌توانید از فاصله معمول، پیکسل‌های تصویر را تشخیص دهید. حتی چشم‌های ریزبین نیز نمی‌توانند اتصال پیکسل‌ها را ببینند. این باعث می‌شوند تا همه نوشته‌ها و آیکون‌ها در این تبلت کاملا واضح و چسبیده به هم به نظر برسند.

G Pad 8.3 ال‌جی نیز نمایشگر بزرگ 8.3 اینچ با رزولوشن 1920×1200 پیکسل دارد. تراکم تصویر آن 273 پیکسل در هر اینچ است که برای این اندازه بسیار عالی است. اما در مقایسه با آی‌پد مینی 2 حرفی برای گفتن ندارد.  سنجش کیفیت نمایشگر این دو دستگاه نشان می‌دهد که هر دو حرارت رنگ مشابه دارند. البته از این نظر، تبلت G Pad 8.3 کمی بهتر ظاهر شده است. در مورد خلوص رنگ‌ها نیز هر دو بسیار عالی هستند و رنگ‌ها کاملا طبیعی و شفاف دیده می‌شوند. اما باز هم تبلت ال‌جی G Pad 8.3 رنگ‌ها را درست‌تر و کامل نشان می‌دهد. آی‌پد در نمایش رنگ قرمز کمی مشکل دارد و آن را کمرنگ‌تر از آنچه باید، نمایش می‌دهد. البته این‌ها همه وقتی به نظر می‌رسند که بخواهید خیلی در تفاوت این دو تبلت ریز شوید. در حالت عادی، هر دو کیفیت خوب و رنگ‌های خالص دارند.

ال‌جی G Pad 8.3 در مقایسه با اپل آی‌پد mini 2

نور نمایشگر آی‌پد مینی 2، 450 نیت است در حالی که G Pad ال‌جی، 345 نیت نور دارد. این تبلت اپل بعد از لومیا 2520 که 600 نیت نور دارد، بهترین صفحه نمایش موجود در حوزه فناوری به شمار می‌رود. اپل پوشش ضدبازتاب برای تبلت خود در نظر گرفته است و به کاربر اجازه می‌دهد تا از تبلت خود در زیر نور مستقیم خورشید استفاده کنید. این ویژگی را در تبلت G Pad 8.3 ال‌جی نمی‌توانید پیدا کنید.
از نظر زاویه دید، هر دو تبلت هیچ مشکلی ندارند و محتویات تصویر از هر طرف بسیار خوب دیده می‌شوند. رنگ‌ها و نور نیز از کناره‌ها خوب هستند و تغییر منفی در آنها احساس نمی‌کنید و مجبور نیستید حتما از
روبه‌رو آن را تماشا کنید. هر دو تبلت زاویه دید عالی دارند و نمی‌توان گفت کدام بر دیگری برتری دارد.

رابط‌کاربری و قابلیت‌ها


آی‌پد مینی 2 با صفحه نمایش رتینا، آخرین نسخه سیستم‌عامل iOS 7 را دارد که بزرگ‌ترین رابط کاربری را از شروع حضور iDeviceها دارد. این رابط‌کاربری، آیکون‌های مسطح و رنگی و نوار نوتیفیکیشن مملو از محتویات دارد. «مرکز کنترل» نیز شامل فعالیت‌های تبلت و دیگر دستورات و کارهای تبلت را در خود دارد و وقتی از پایین به بالای صفحه نمایش می‌کشید، باز می‌شود.

تبلت G Pad 8.3 ال‌جی، نسخه 4.2.2 سیستم‌عامل اندروید را در خود دارد و رابط کاربری آن نیز برای خود ال‌جی است که کلید چرخشی اتصال و اپلیکیشن Qslide آن در نوار نوتیفیکیشن واقع شده‌اند. این اپلیکیشن‌ها در بالای هر پنجره و برای هر فعالیتی که در گوشی انجام می‌دهید ظاهر می‌شود و در صورت نیاز، چندکار هم‌زمان را پشتیبانی می‌کند. به طور مثال، کاربر می‌تواند به طور هم‌زمان دو پنجره را باز کند و آنها را به اندازه دلخواه و مورد نیازش تغییر اندازه دهد.

G Pad 8.3 ال‌جی، نخستین تبلت نسخه ویرایش شده Google Play است؛ به این معنی که می‌توانید همه محصولات شرکت را در آن اجرا کنید و حتی از اندروید 4.4 KitKat نیز استفاده کنید که در حالت عادی 350 دلار آمریکا قیمت دارد، یعنی 50 دلار بیشتر از G Pad 8.3 معمولی.

ال‌جی G Pad 8.3 در مقایسه با اپل آی‌پد mini 2

صفحه‌کلید پیش‌فرض تبلت در G Pad 8.3 این امکان را به کاربر می‌دهد تا به طور پشت سر هم روی حروف حرکت و کلمه موردنظر را تایپ کند. درست همانند Swype که در گوشی‌های هوشمند شاهد آن هستیم. این نوع تایپ کردن بسیار سریع‌تر از اشاره تک‌به‌تک روی حروف واژه‌ها است. حتی اندازه تبلت این امکان را به کاربر می‌دهد تا با هر دو دست تایپ را انجام دهد که به سرعت بیشتر آن کمک می‌کند. آی‌پد مینی دو نیز صفحه‌کلید کاربردی خوبی دارد. فاصله کلیدها از هم زیاد و واکنش‌پذیری آنها عالی است.

رابط‌کاربری تبلت اندروید برای صفحه نمایش بزرگ‌تر طراحی شده است. منوی بخش‌های مختلف تبلت در سمت چپ و محتویات آن در سمت راست قرار دارند. آی‌پد مینی 2 نیز دقیقا همین‌طور است.
در حال حاضر بیش از 400 هزار اپلیکیشن به طور اختصاصی برای تبلت‌های اپل نوشته شده و موجود است. اما بیشتر اپلیکیشن‌های اندرویدی برای نمایشگرها بزرگ و 8 اینچ‌ها طراحی شده‌اند. اما در همه تبلت‌ها استفاده می‌شوند و کاربر تغییر چندانی را شاهد نخواهد بود. اما باید گفت کیفیت یا کارایی اپلیکیشن‌های آی‌پد را ندارند.

پردازنده و حافظه

آی‌پد مینی 2، نخستین پردازنده 64 بیتی موبایل‌ها را در خود دارد: پردازنده دو هسته‌ای A7 با یک گیگابایت رم و پردازنده گرافیکی PowerVR G6430. در حالی که تبلت ال‌جی، تراشه اسنپ‌دراگون 600 چهارهسته‌ای با سرعت 1.7 گیگاهرتز و پردازنده گرافیکی Adreno 320 و دو گیگابایت رم دارد.

هر دو تبلت در بارگذاری اپلیکیشن‌ها و فعالیت‌های رابط‌کاربری سرعت عالی دارند. البته آی‌پد مینی 2 با پردازنده ویژه خود که 64 بیتی است و نرم‌افزارهای iOS 7 در کلاس بالاتر از G Pad 8.3 ال‌جی ایستاده است. هر دو تبلت در همه فعالیت‌های گوشی از باز کردن برنامه‌ها گرفته تا مرور وب بسیار عالی هستند. اما آی‌پد بهتر از تبلت ال‌جی است.

آی‌پد مینی 2 با حافظه داخلی 16 یا 128 گیگابایت عرضه می‌شود در حالیکه G Pad نسخه‌های 16 و 32 گیگابایت دارد. اما برخلاف آی‌پد، از کارت حافظه میکرواس‌دی پشتیبانی می‌کند و می‌توان حافظه آن را تا 64 گیگابایت افزایش داد.

دوربین


اپل آی‌پد مینی 2، دوربین 5 مگاپیکسل با فلاش ال‌ای‌دی در عقب دارد. همین ویژگی‌ها را در تبلت  G Pad 8.3 ال‌جی نیز شاهد هستیم. هر دو تبلت، به کاربر اجازه می‌دهند مستقیما از قفل صفحه‌نمایش به دوربین دسترسی داشته باشد. اما رابط‌کاربری دوربین این دو دستگاه بسیار با هم فرق دارد. دوربین تبلت ال‌جی تقریبا همه تنظیمات و افکت‌های نوری، رنگی و تصویری را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. از جمله باید به HDR، پانوراما، پانوراما 360 درجه، حالت ورزشی، عکاسی در شب و ماشین زمان اشاره کرد. همچنین، می‌توانید حساسیت نوری (ISO) یا بالانس نورسفید را نیز به دلخواه تنظیم کنید. از این نظر باید گفت دوربین ال‌جی بسیار بهتر از آی‌پد اپل است.

آی‌پد مینی 2، امکاناتی همچون HDR و پانوراما و عکاسی Square دارد. عملکرد این دوربین بسیار سریع است به طوری که میان عکاسی نرمال و حالت عکاسی پی‌درپی نمی‌توانید تفاوت چندانی را شاهد باشید. عکاسی HDR این دوربین نیز در مقایسه با تبلت ال‌جی بسیار بهتر است و کیفیت عالی‌تری دارد.

ال‌جی G Pad 8.3 در مقایسه با اپل آی‌پد mini 2

کیفیت عکس‌های هر دو تبلت کاملا طبیعی هستند و همه جزئیات به خوبی دیده می‌شوند و می‌توان گفت کیفیتی برابر با دوربین‌های 5 مگاپیکسل دارند.  البته عکس‌های G Pad 8.3 گاهی نور خوبی ندارند و تاریک‌تر از آنچه باید باشند، دیده می‌شوند. اما آی‌پد از نظر نوردهی خوب است و نور تصاویر کاملا طبیعی ثبت می‌شود. البته کمی هم نویز دارند.

عکس‌های ثبت شده در حالت HDR هر دو دوربین نیز همین وضعیت را دارند. آی‌پد کیفیت بهتر از G Pad 8.3 دارد. اما هر دو رنگ‌ها را بسیار خوب نمایش می‌دهند و هیچ نوع اغراق یا کمرنگی را در آنها شاهد نیستیم. البته دوربین ال‌جی در عکس‌هایی که نور زیادی دارند، کمی ته‌مایه زرد از خود برجای می‌گذارد و همین باعث تیره‌تر دیدن شدن عکس‌ها است.

تبلت G Pad 8.3 در نورهای شدید، نویزهای بیشتر از آی‌پد دارد. در مورد فیلم‌برداری، هر دو تبلت با کیفیت 1080p و سرعت 30 فریم در ثانیه فیلم‌ می‌گیرند. اما فیلم‌های دوربین ال‌جی تاریک‌تر از نرمال هستند. آی‌پد مینی 2 عملکرد طبیعی‌تری دارد و نوردهی آن در مقایسه با هم‌نوعان، بسیار بهتر و کامل‌تر است. نکته جالب در مورد دوربین فیلم‌برداری آی‌پد مینی 2 این است که هنگام استفاده از منظره‌یاب در حالت فیلم‌برداری، مناظر و صحنه‌ها را به طور کامل و دقیق در کادر می‌گذارد. هنگام تماشای تصاویر در گالری این موضوع را بهتر درک خواهید کرد که تصاویر با عرض بیشتر از آنچه در نمایشگر دیده می‌شد ضبط شده‌اند.

باتری


باتری آی‌پد مینی دو اپل با صفحه نمایش رتینا، 44 درصد بیشتر از آی‌پد مینی معمولی شارژدهی دارد. این نکته بسیار جالب است زیرا صفحه نمایش آن رزولوشن بیشتری دارد و باید مصرف باتری بیشتری هم داشته باشد، اما مینی دو عمر باتری بیشتر از برادران بزرگ‌تر خود دارد. با یک بار شارژ این دستگاه و استفاده مداوم از آن برای اینترنت‌گردی یا پخش ویدئو می‌توانید 9 تا 11 ساعت باتری داشته باشید. G Pad 8.3 ال‌جی نیز باتری 4600 میلی آمپر ساعتی دارد و بین 7 تا 9 ساعت استفاده را پاسخ‌گو است که در میان تبلت‌های اندرویدی، معمول است.

ال‌جی G Pad 8.3 در مقایسه با اپل آی‌پد mini 2

نتیجه‌گیری

اپل آی‌پد مینی دو با صفحه نمایش رتینا را شاید بتوان بهترین تبلت کوچکی دانست که با قیمت مناسب خریداری می‌کنید. قیمت پایه این دستگاه، 399 دلار آمریکا است. صفحه نمایش آن بهترین رزولوشن را در میان تبلت‌ها دارد. طراحی بسیار شیک، جنس عالی بدنه، تراشه 64 بیتی پردازنده، عمر زیاد باتری و داشتن بیش از 400 هزار اپلیکیشن مواردی هستند که هر کاربری را برای خرید آی‌پد مینی دو ترغیب و تحریک می‌کنند.

ال‌جی G Pad 8.3، قیمت ارزان تر 299 تا 349 دلار آمریکا دارد. این تبلت نیز صفحه نمایش عالی با وضوح بالا دارد، طراحی آن نیز خوب است و امکاناتی بیشتر همچون  اینفرارد و کارت حافظه میکرو اس‌دی دارد. البته نسخه‌ای که از اتصال سلولی پشتیبانی کند، ندارد. رابط‌کاربری اندروید قابلیت‌های بسیار خوبی همچون پشتیبانی از انجام چند کار هم‌زمان یا مجموعه Qslide از اپلیکیشن‌ها و سیستم ویجت دارد. Play Store نیز اپلیکیشن‌های زیادی برای تبلت‌ها در اختیار کاربرقرار می‌دهد.

کاربر در استفاده یک‌دستی با آی‌پد مینی دو با مشکل مواجه است اما G Pad 8.3 را می‌توان خیلی آسان با یک دست  استفاده و کنترل کرد.

در آخر باید بگوییم، اگر قیمت آی‌پد مینی دو برایتان مشکلی ندارد، بهترین تبلت کوچکی که می‌توانید بخرید همین تبلت اپل است.


ویدیو مرتبط :
مقایسه ای اجمالی LG G2 mini VS LG L90

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مقایسه iPad Mini و Nexus 7 دو تبلت 7 اینچی


این رقابت بین اپل و اندروید است. ما در این مقاله سعی کرده ایم دو تبلت کارآمد شرکت اپل و گوگل را با هم مقایسه کنیم. با تولد نکسوس 7 گوگل، خانواده نکسوس به نخستین تبلت خود خوشامدگویی کرد. از آنجا که گوگل نمی تواند به تنهایی سخت ‌افزار محصولاتش را بسازد، این تبلت را شرکت ایسوس ساخته است.

صبح بخیر: آی ‌پد مینی در برابر نکسوس 7: این رقابت بین اپل و اندروید است. ما در این مقاله سعی کرده ایم دو تبلت کارآمد شرکت اپل و گوگل را با هم مقایسه کنیم. با تولد نکسوس 7 گوگل، خانواده نکسوس به نخستین تبلت خود خوشامدگویی کرد. از آنجا که گوگل نمی تواند به تنهایی سخت ‌افزار محصولاتش را بسازد، این تبلت را شرکت ایسوس ساخته است.

 این تبلت 7 اینچی آمده است تا بازار تبلت های اندرویدی را به دست بگیرد و با رقیبی همچون آی‌ پد مینی اپل رقابت کند. نکته قابل ذکر در مورد این تبلت پردازنده چهارهسته ای و گرافیک بسیار خوب آن است. البته نباید فراموش کرد که نکسوس 7 نخستین تبلتی است که با نسخه 4.1 سیستم‌ عامل اندروید عرضه می شود.

مقایسه دو تبلت 7 اینچی

اپل نیز سرانجام با تولید آی ‌پد مینی به عرصه تولیدکنندگان تبلت های 7 اینچی وارد شده است. این تبلت 7.9 اینچ اندازه و دو دوربین در جلو و عقب دارد. صفحه نمایش 1024×768 پیکسلی آی‌ پد مینی از دیگر رقبا جا مانده است و به جای پردازنده چهار هسته ای همچون نکسوس 7، از پردازنده دو هسته ای A5 SoC بهره می برد.

اندازه 7 اینچ این دستگاه ها از برخی نظرها چندان جالب نیست اما از این نظر که کوچک هستند و به راحتی در جیب های بزرگ جا می شوند می توان آنها را تحسین کرد.

 طراحی

آی‌پد مینی: از آلومینیوم و شیشه ساخته شده است. آی ‌پد مینی فقط 308 گرم وزن دارد به طوریکه اپل ادعا می کند این دستگاه از یک دفترچه کاغذی سبک تر است. ضخامت این دستگاه 7.2 میلی‌متر است و به اندازه یک مداد باریک است. باید بدانید آی‌پد مینی 23 درصد باریک تر از آی‌پد جدید 9.7 اینچ است.

مقایسه دو تبلت 7 اینچی

نکسوس 7: بدنه این تبلت مستطیلی بافت‌ دار است به همین دلیل احتمال لیز خوردن آن در دست کم است و مدت زمان طولانی تری می توان آن را در  دست نگه داشت. این تبلت حدود 340 گرم وزن دارد و در مقایسه از تبلت های کیندل فایر آمازون و گلکسی تب 2 سامسونگ سبک تر است. ضخامت بدنه دستگاه حدود 10.5 میلی‌متر است. از این رو نمی توان آن را جزو تبلت های باریک به شمار آورد اما دستگاه چندان چاقی هم نیست. البته به طور آشکارا از آی ‌پد مینی چاق تر است.

مقایسه دو تبلت 7 اینچی

صفحه نمایش

آی‌پد مینی:  برای مدت طولانی همه تصور می کردند که این دستگاه با نمایشگر 7.85 اینچ عرضه خواهد شد اما اپل آن را کمی بزرگ تر و با اندازه 7.9 اینچ از نوع LED چند لمسی طراحی و تولید کرده است. این نمایشگر از فناوری IPS بهره می برد که زاویه دید عریضی در اختیار کاربر قرار می دهد. متاسفانه صفحه نمایش رتینا در آی ‌پد مینی وجود ندارد اما رزولوشن 1024×768 پیکسل با تراکم تصویر 163پیکسل در هر اینچ این نمایشگر را به اندازه نمایشگر آی‌پد 2 باکیفیت کرده اند. 0.9 اینچ بزرگ تر بودن صفحه نمایش از تبلت های 7 اینچ به این مفهوم است که کاربر فضای بیشتری برای تماشای فیلم و وب‌ گردی در اختیار دارد.

نکسوس 7: اگر انتظار دارید که نکسوس 7 گوگل صفحه نمایش رتینا با کیفیت فوق العاده داشته باشد، سخت در اشتباه هستید. البته باید گفت به نسبت 7 اینچ بودن و ارزان بودن دستگاه، نمایشگر این تبلت بسیار هم خوب است. نمایشگر 7 اینچ نکسوس 7 از نوع IPS است و تصاویر را با کیفیت 800×1280 پیکسل نمایش می دهد. هر چند  که نمی توان آن را با صفحه نمایش آی ‌پد سه اپل مقایسه کرد. صفحه نمایش دستگاه زاویه دید خوبی در هر دو جهت عمودی و افقی دارد. تراکم پیکسل های آن نیز 216 پیکسل در هر اینچ  است و می توان با راحتی بیشتری در آن متن های نوشتاری یا کتاب خواند.

دوربین


مقایسه دو تبلت 7 اینچی

آی ‌پد مینی: آی ‌پد مینی دوربینی 5 مگاپیکسل در قاب عقب خود به همراه فلاش برای عکاسی در محیط های کم نور دارد. دوربینی نیز با نام  FaceTime HD در جلوی تبلت به منظور چت تصویری قرار دارد. این دوربین می تواند با کیفیت 1080p اچ‌دی فیلم‌ برداری کند. همچنین لرزش ‌گیر تصویر نیز دارد که به لطف آن عکس ها و تصاویری با کمترین میزان نویز خواهید داشت.

نکسوس 7: گوگل اعتقاد دارد که عکاسی و فیلم ‌برداری با تبلت چندان مورد توجه و استقبال کاربران نیست به همین دلیل در پشت تبلت نکسوس 7 این شرکت هیچ دوربینی کار گذاشته نشده است. فقط یک دوربین با کیفیت 1.2 مگاپیکسل در جلوی دستگاه به منظور برقراری تماس و چت تصویری وجود دارد.

سیستم‌عامل

آی‌پد مینی: سیستم‌عامل آی‌پد مینی، iOS 6 است. این نسخه از سیستم‌عامل اپل بسیار بهتر از نسخه های پیش ظاهر شده است. رابط کاربری آن بهبود یافته است،  App Store تغییر شکل داده است و از iCloud پشتیبانی می کند. فناوری Siri نیز در این نسخه بهبود یافته است. از دیگر تغییرات باید به FaceTime از طریق شبکه نسل سوم (3G) و نقشه اپل TomTom اشاره کرد. iOS 6، یکی از بهترین سیستم‌عامل های موجود است و در این تبلت نیز به خوبی خودنمایی می کند.

مقایسه دو تبلت 7 اینچی

نکسوس 7: نکسوس 7 گوگل نخستین تبلتی است که به صورت پیش فرض نسخه 4.1 Jelly Bean اندروید را در خود دارد. نسخه آب‌نبات ژله‌ای اندروید بسیار هوشمندتر و واکنش پذیرتر از نسخه های پیشین است. یکی از بزرگ ‌ترین امکانات و تغییرات نسخه آب‌نبات ژله ای، پروژه Butter است. این قابلیت برای بهبود کارایی و سرعت سیستم عامل و رفع مشکل دیرکرد و تاخیر در نسخه های پیشین به آب ‌نبات ژله ای اضافه شده است. پروژه باتر اجازه می دهد تا پردازنده و گرافیک بتوانند موازی با هم کار کنند و دیگر لازم نیست برای انجام کارها منتظر یکدیگر بمانند.

قدرت

آی ‌پد مینی: همچون نسل چهارم آی ‌پد 4، A6X ندارد اما آی ‌پد مینی همچون آی ‌پد 2 و آی ‌فون 4S،  پردازنده A5 دارد. این پردازنده دوهسته ای است و همچون پردازنده نکسوس 7 ایسوس چهار هسته ای نمی باشد.

مقایسه دو تبلت 7 اینچی

نکسوس 7: شاید بتوان گفت تنها نکته ای که نکسوس 7 را یک سر و گردن بالاتر از تبلت های 7 اینج موجود نگه می دارد، قدرت بسیار خوب پردازنده آن است. این تبلت، پردازنده چهارهسته ای تگرا 3 دارد. نکسوس 7 نخستین تبلت 7 اینچ دنیاست که پردازنده چهارهسته ای دارد. به همین دلیل نیز انجام چند کار همزمان و پخش و اجرای ویدئوهای باکیفیت در آن بسیار خوب انجام می شوند. پردازنده 12 هسته ای گرافیکی آن نیز اجرای بازی ها را در آن بسیار آسان کرده است.

مقایسه دو تبلت 7 اینچی

تگرا 3 یک پردازنده چهار هسته ای بعلاوه یک هسته مجزای کم مصرف دارد. این هسته کم مصرف زمانی فعال می‌شود که Nexus 7  در حال انجام کارهای سبک مانند تماشای ویدئو یا گشت و گذار در اینترنت باشد. در این حالت چهار هسته دیگر غیر فعال می‌شوند و این کار باعث افزایش میزان شارژدهی باتری می‌شود. این پردازنده به اندازه کافی قوی هست و هنگام اجرای بازی‌های سه بعدی یا انجام پردازش ‌های سنگین هیچ گونه کاهش سرعتی را شاهد نخواهیم بود. دستگاه یک گیگابایت رم دارد و پردازنده گرافیکی آن نیز از نوع NVIDIA GeForce  است.

اتصالات

آی ‌پد مینی:
اپل ادعا می کند که وای ‌فای دوبانده 802.11n موجود در این تبلت دوبرابر بهتر از مدل های پیشین آی ‌پد کار می کند.

نکسوس 7: درگاه میکرو SD ندارد. متاسفانه تنها راه اتصال به اینترنت توسط نکسوس ۷ استفاده از وای ‌فای است و این تبلت تراشه اتصال به شبکه های موبایلی را ندارد. اما از دیگر اتصالات این دستگاه می توان به فناوری NFC، بلوتوث، GPS، قطب نمای دیجیتال و حسگرهای شتاب سنج و ژیروسکوپ اشاره کرد. این تبلت با داشتن تراشهNFC  نیز می‌تواند از طریق Android Beam  با سایر دستگاه های مجهز به این فناوری تبادل اطلاعات داشته باشد.