دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

مصرف مغز خشكبار برای كنترل دیابت مفید است 

 

مصرف مغز خشكبار برای كنترل دیابت مفید است

 

متخصصان تغذیه در یك مطالعه جدید تاكید كردند كه جایگزین كردن مغزها و خشكبار به جای كربوهیدراتها برای كنترل بهتر قند خون و میزان كلسترول مفید است.

به گزارش سرویس بهداشت و درمان ایسنا، این متخصصان دریافتند وقتی بیماران مبتلا به دیابت نوع دوم به جای مصرف برخی از كربوهیدرات های معمول روزانه نصف فنجان خشكبار استفاده كردند پس از سه ماه مقدار قند خون و كلسترول بد آنها به میزان قابل توجهی كاهش پیدا كرد در عوض بیمارانی كه در رژیم غذایی خود این تغییرات را اعمال نكردند، پس از این مدت تغییری در قندخون و كلسترول آنها مشاهده نشد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دكتر سیدیل كندال از متخصصان دانشگاه تورنتو در كانادا تاكید كرد: این یافته لزوما بدین معنی نیست كه خشكبار كلید كنترل دیابت هستند بلكه باید یك تعادل كلی دررژیم غذایی و الگوی زندگی بیماران برای كنترل این بیماری صورت بگیرد.

شرح این مطالعه در مجله «مراقبت از دیابت» منتشر شده است..... /  خبرگزارى ایسنا

 

 


ویدیو مرتبط :
كنترل كننده هوشمند و مقاوم به خرابی برای كنترل راكتور

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مصرف شكلات برای زنان باردار مفید است 

 

شکلات

 

 

یك تحقیق جدید نشان داده است كه خوردن شكلات حداقل سه نوبت در هفته می تواند احتمال بروز مشكلات و ناراحتی های خطرناك را در زنان باردار به میزان قابل توجهی كاهش دهد.

زنانی كه به طور منظم در دوران بارداری شكلات مصرف می كنند، كمتر در معرض ابتلا به «پره اكلامپسیا» قرار می گیرند.

گفتنی است، این بیماری در دوران بارداری موجب افزایش فشار خون می شود و یكی از شایع ترین مشكلات دوران بارداری است.

این بیماری می تواند باعث بروز ناراحتی ها و مشكلات بارداری پس از اختلال در رشد عروق خونی در جفت شود و علامت اصلی آن افزایش فشارخون در مادر است.

این عارضه همچنین می تواند روی جنین تاثیر گذاشته و موجب اختلال در رسیدن مواد غذایی به جنین شود كه در این صورت زایمان زودرس یا دیگر مشكلات بروز می كند.

در این پژوهش، محققان دانشگاه ییل روی ۲۵۰۰ زن باردار مطالعه كرده و نتایج تحقیقات خود را در مجله آمریكایی سالانه های همه گیرشناسی منتشر كرده اند..../تحلیل:ایسنا