دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

مصرف سبزی از لوزالمعده محافظت می‌کندخواص سبزی , جلوگیری از بیماری های لوزالمعده

 

تحقیقات جدید نشان داد که مصرف سبزیجات و غذاهای حاوی سبزی می تواند از لوزالمعده محافظت کند.

خبرگزاری فارس: مصرف سبزی از لوزالمعده محافظت می‌کند

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس به نقل از پایگاه خبری هلث دی نیوز آمریکا، پژوهشگران سوئدی در تحقیقات خود از 80 هزار شهروند بالغ سوئدی در طول 11 سال دریافتند که سبزیجات عامل مهمی در محافظت از لوزالمعده درمقابل بیماریها است.

این پژوهشگران فهمیدند که خطر ابتلا به عفونت حاد لوزالمعده ارتباطی با مقدار مصرف میوه ندارد بلکه با میزان مصرف سبزیجات در ارتباط است.

این تحقیقات نشان داد: افرادی که در روز چهار وعده سبزی مصرف می کنند –نسبت به افرادی که یک وعده مصرف می کند- 44 درصد کمتر در معرض ابتلا به عفونت حاد لوزالمعده قرار دارند.

تحقیقات نشان داد که افراد چاق بیشترین بهره را از مصرف زیاد سبزیجات بردند.

پژوهشگران پیش بینی کردند که آنتی اکسیدان موجود در سبزیجات است که از لوزالمعده محافظت می کند؛ درحالی که گلوکز میوه ها ممکن است این تاثیر را کاهش دهد..... /  خبرگزاری فارس


ویدیو مرتبط :
اهمیت مصرف میوه و سبزی در ماه رمضان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

چند توصیه برای مصرف و پخت سبزی 

 

 

چند توصیه برای مصرف و پخت سبزی

 

 

سبزی ها را به مدت زیاد در آب خیس نکنید ، زیرا ویتامین ها و مواد معدنی آنها در آب حل می شود.

 

تا آنجا که ممکن است سبزیجات را با پوست بپزید یا تنوری کنید.

 

سبزی ها را برای مدت طولانی در معرض هوا قرار ندهید.

 

در موقع طبخ غذا ، از ظروف در دار استفاده کنید و در ظرف را همیشه بگذارید.

 

سبزی و میوه را مدتی قبل از خوردن یا پختن خرد نکنید و آب میوه را نیز بلافاصله پس از گرفتن مصرف کنید.

 

برای پختن سبزی اول آب را جوش بیاورید و بعد سبزی را بریزید و فقط آنقدر بپزید تا نرم شود ( له نشود ).

 

هر قدر ممکن است در سبزی ها آب کمتری بریزید.

 

اگر در طبخ سبزی آب زیاد مصرف کرده اید، از این آب برای سوپ و سس استفاده کنید.

 

اگر از سبزی یخ زده استفاده می کنید هرگز آن را مستقیما در آب جوش نگذارید.

 


نگهداری سبزیجات


برای آنکه سبزیجات شما از جمله کاهو زرد و پلاسیده نشود. کف جایگاه مخصوص نگهداری سبزیجات را در یخچال با حوله کاغذی یا دستمال سفید بپوشانید. کاغذ رطوبت اضافی را جذب کردو سبزیجات ومیوه ها را برای مدت بیشتری تازه نگه می دارد یا چند قطعه اسفنج خشک در قسمت مخصوص سبزیجات قرار دهید. اسفنج خشک مانند کاغذ رطوبت را جذب می کند و از فاسد شدن میوه ها و سبزیجات برای مدتی جلوگیری می کند.

 


سالاد ،میوه ها و سبزیجات


هیچگاه اول به سالاد و کاهو نمک نزنید زیرا نمک تازگی و طراوت کاهو را گرفته برگ های آن را سخت و زمخت می کند. همیشه هنگامی که می خواهید سالاد را سرو کنید به آن نمک بزنید .

 

همیشه همه اجزاء لازم برای چاشنی از جمله روغن زیتون و سرکه را در یک شیشه دهان گشاد که درش بسته می شود (شیشه مربا و...)بریزید، یک قطعه یخ داخل آن بیندازید و درش را محکم ببندید. سپس آن را تکان دهید تا خوب مخلوط شود. سپس یخ را از آن خارج سازید. با این روش چاشنی سالاد فوق العاده نرم شده وبا هم می آمیزد. سپس سبزیجات سالاد را داخل یک کیسه پلاستیک قرار دهید چاشنی آماده شده را روی آن بریزید وخوب تکان دهید تا هم اجزاء سالاد به این چاشنی آغشته شود سالاد خوشمزه ای بدست خواهد آمد.

 


بیرون راندن حشرات از سبزیجات


برای آنکه حشرات را از سبزیجاتی مانند گل کلم و کلم و .. . بیرون برانید، مدت 15 دقیقه آن را در آب سردی که با چند قاشق چایخوری نمک یا سرکه مخلوط کرده اید، قرار دهید.

 


خیار سالاد


خیار سالاد را با پوست خورد کنید پوست خیار طعم جالبی به سالاد می دهد.

 


بوی مطبوع سیر!


برای آنکه سالاد خوشمزه ای داشته باشید یک حبه سیر را له کرده قبل از آنکه اجزاء سالاد را در ظرف سالاد خوری بریزید سیر را به آن بمالید سالاد شما طعم مطبوعی از سیر به خودخواهد گرفت .

 


در مورد سس ها


برای هم زدن سس به جای قاشق از چنگال استفاده کنید زیرا به این ترتیب سس صاف ترشده و گلوله نخواهد شد.

 

برای غلیظ تر کردن سس ها می توانید از آرد استفاده کنید. برای این منظور مقداری آرد را در آب حل کنید بصورت خمیر رقیقی در آورده و به تدریج به سس اضافه کنید