دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

مدارس به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود 

 

مدارس به بخش خصوصی واگذار نمی‌شود

 

 

معاون وزیر آموزش و پرورش در مدارس غیردولتی و مشاركت‌های مردمی آموزش و پرورش گفت: واگذاری ۳۰۰ مدرسه به بخش غیردولتی منتفی شد.


علی باقرزاده در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت واگذاری مدارس به بخش خصوصی گفت: در پیشنهادهای اولیه قانون بودجه سال ۸۹، آموزش و پرورش و سایر دستگاه‌های دولتی موظف به واگذاری ۵ درصد از تصدی‌های خود شدند و پیشنهاد شد كه آموزش و پرورش ۳۰۰ مدرسه را به بخش غیردولتی واگذار كند.


پیش از این باقرزاده عنوان كرده بود كه ۳۰۰ مدرسه به بخش خصوصی واگذار می‌شود.معاون مدارس غیردولتی و مشاركت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش گفت: پس از بررسی بودجه در مجلس و اصلاح قانون، رقم ۳۰۰ مورد از پیشنهادات حذف شد و جای آن درصد قرار دادند.


به گفته او، اكنون آموزش و پرورش می‌تواند ۵ درصد از تصدی‌ها را در زمینه‌هایی كه امكان آن مهیاست واگذار كند و آن را محدود به مدرسه‌داری نكند.... /  جام‌جم آنلاین


ویدیو مرتبط :
بنادر کوچک کشور به بخش خصوصی واگذار می شود

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

واکنش به خصوصی سازی مدارساخبار,اخباراجتماعی ,خصوصی سازی مدارس

رئیس سازمان مدارس غیردولتی با بیان اینکه قصد خصوصی سازی مدارس را نداریم، گفت: خانواده ها در طرح بسته های حمایتی به هیچ وجه پولی به مدارس نمی دهند.

به گزارش مهر، مرضیه گرد درباره دریافت هزینه از خانواده ها در طرح بسته های حمایتی اظهار کرد: به هیچ وجه اجازه نمی دهیم در طرح بسته های حمایتی از والدین شهریه دریافت شود.

وی افزود: برنامه آموزش وپرورش در طرح بسته های حمایتی دریافت پول از خانواده ها نیست تنها مدارس غیرانتفاعی طبق قانون می توانند شهریه دریافت کنند.

معاون وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که آیا برای تامین کمبود نیرو دوره متوسطه درسال آینده  از طرح بسته های حمایتی استفاده می کنید تصریح کرد:در مرحله اول از ظرفیت های معلمان رسمی استفاده می کنیم  یا ازمعلمانی که به صورت مازاد در برخی روزها ساعت خالی دارند. وزارت خانه برای آنان برنامه طراحی می کند و وارد سیستم می شوند.

وی تاکید کرد: تا زمانی که نیاز سنجی واقعی صورت نگرفته باشد نمی توانیم اظهار نظر مستقیم داشته باشیم که برای تامین معلم باید از بسته های حمایتی استفاده کرد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی ، مشارکت های مردمی و خانواده  درباره  خصوصی سازی مدارس اظهار کرد: بحث خصوصی سازی مدارس را نداریم تنها موسسات غیر دولتی با ظوابط آموزش و پرورش  مجوز برای راه اندازی دریافت می کنند.

وی تصریح کرد: اعتقاد داریم آموزش وپرورش باید با مشارکت فعالیت خود را انجام دهد و برای تامین کمبود نیرو از موسسات غیر دولتی کمک می گیرم اما خصوصی سازی نداریم چراکه خصوصی کردن یعنی تمام اختیار را به مدارس خصوصی بدهیم در صورتی که اینگونه نیست و مدارس غیر دولتی تحت نظارت آموزش و پرورش فعالیت می کنند.


 اخباراجتماعی  - مهر