دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

كتاب‌های درسی ابتدایی سال آینده نو می‌شود 

كتاب‌های درسی ابتدایی سال آینده نو می‌شود

 

 

معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی از تدوین كتاب‌های درسی جدید برای پایه اول و ششم ابتدایی تا سال تحصیلی ۹۱ ـ ۹۰ خبر داد.

 


محی‌الدین بهرام محمدیان افزود: پیش‌بینی ما برای تغییر سایر كتاب‌های درسی و متناسب‌سازی آنها با برنامه درس ملی ۶ سال است.

 


معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش با اعلام این كه ویرایش نهایی برنامه درس ملی پس از ۴ سال تمام شده است، گفت: پس از اتمام تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در شورای عالی، آن را در صحن علنی بررسی می‌كنیم.

 


رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی درباره اداره بدون مدیر دفتر تالیف كتب درسی در ۸ ماه گذشته تصریح كرد: مدیركل این دفتر خودم هستم و از زمانی كه حجت‌الاسلام ذوعلم استعفا كرده‌اند، خودم مسوولیت را برعهده دارم تا بیشتر در این دفتر حضور داشته باشم و كارها را پیگیری كنم.محمدیان افزود: طی هفته‌های آینده مدیركل مستقل این دفتر را معرفی می‌كنم.

 


وی با بیان این كه ساختار سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش در حال نهایی شدن است، گفت: ۲ معاونت و ۴ دفتر را برای این سازمان پیشنهاد كرده‌ایم كه بزودی تصویب خواهد شد.

 


كتاب كمك درسی «خلیج فارس»معاون پژوهشی وزیر آموزش و پرورش درباره كتاب خلیج‌فارس نیز گفت: این كتاب جزو كتاب‌های رسمی آموزشی نیست بلكه كتاب كمك آموزشی است كه مورد استفاده كارشناسان، معلمان و دانش‌آموزان قرار می‌گیرد.

 


محمدیان با بیان این كه این كتاب ۱۲ فصل دارد، افزود: موقعیت جغرافیایی خلیج فارس و تاریخچه آن، ژئوپلتیك سیاسی، اقتصادی و زیست بومی جزو فصل‌های مهم كتاب است و در تاریخچه آن به قدیمی‌ترین اسناد خلیج فارس ـ كه در مراكز بین‌المللی موجود است ـ اشاره شده است.

 


وی افزود: مخاطبان این كتاب دانش‌آموزان دوره دبیرستان و معلمان هستند و چاپ اول آن در ۳۰۰۰ نسخه است.... /  جام‌جم آنلاین

 ویدیو مرتبط :
كتاب های جدید پنجم ابتدایی