دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

فیلمی که اشک مردان قرن ۲۱ را درآورد 

 

 

فیلم

 

 

نتایج یک تحقیق روی احساسات مردان در زمان تماشای فیلم نشان می دهد که فیلمهای سرگرم کننده ای چون تام و جری و ارباب حلقه ها اشک مردان قرن ۲۱ را می آورد.

زمانی جنس قوی با افتخار به سینما می رفت و همیشه با خود دستمالی داشت که آن را برای پاک کردن اشکهای همسرش به وی دهد اما امروز به نظر می رسد که دوران مردان محکم به سبک "همفری بوگارت" (بازیگر شهیر آمریکایی دهه های ۵۰ و ۶۰) به پایان رسیده است به طوری که مردان قرن ۲۱ دیگر ترجیح می دهند در سینما دستمالشان را برای پاک کردن اشکهای خود نگه دارند.

در حقیقت امسال فیلم کارتونی "داستان اسباب بازی ۳" مردان را بسیار متاثر کرد به همین دلیل سایت "بی. بی. سی" تحقیقاتی را در خصوص ۲۰فیلمی که موجب گریه کردن جنس قوی شد انجام داد.

فیلم "بازگشت پادشاه" آخرین بخش از سه گانه "ارباب حلقه ها" محصول سال ۲۰۰۳ به کارگردانی پیتر جکسون در رتبه اول این نظرسنجی قرار گرفته است.

اندی بیشاپ به "بی. بی. سی" گفت: "نه تنها صحنه آخر فیلم بلکه تمام لحظات آن آه من را بلند می کرد و بغض گلویم را می فشرد."

رتبه دوم این طبقه بندی متعلق به فیلم "بالهای آزادی" محصول ۱۹۹۴ به کارگردانی "فرانک دارابانت" است.

یکی از شرکت کنندگان این نظرسنجی گفت: "صحنه ای از این فیلم که دو دوست همدیگر را در ساحل پیدا کردند اشک من را در آورد. بله، می دانم که یک گریه ای هستم اما به آن افتخار می کنم!"

رتبه سوم این طبقه بندی به فیلم کارتونی "بالا" اختصاص یافت. در این مورد یکی دیگر از داوطلبان شجاع حاضر در این بررسی لب به اعتراف گشود و گفت: "من با تمام خانواده ام به تماشای این فیلم رفتیم. تنها کسی که گریه نمی کرد پدر زنم بود. به خاطر همین از آن زمان فکر می کنم که پدر زنم یک روبات است."

نکته جالب توجه در این طبقه بندی حضور فیملهای با رنگ مایه کمدی چون "شغل ایتالیایی" و کارتونهایی چون "تام و جری" است.

کارتونی که به عنوان سرگرم کننده ترین کارتون کودکان شناخته می شود به نظر می رسد که از قابلیت بالایی برای درآوردن اشک مردان امروزی برخوردار است.

این نخستین بار نیست که واکنش نسبت به فیلمهای سینمایی مورد بررسی قرار می گیرد به طوری که در آوریل ۲۰۱۰ نیز یک شرکت آمریکایی به نام مایند- سینگ در تحقیق جالبی مغز گروهی از داوطلبان را در زمانی که مشغول تماشای یک سری از فیلمهای سینمایی بودند کنترل کرد و واکنش مغز این تماشاچیان را نسبت به ژانرهای مختلف فیلم مورد کاوش قرار داد.

در آن طبقه بندی که مجله "وایرد" براساس این واکنشهای مغز انجام داد رتبه اول را فیلم لعنتی های بی آبرو اثر کوئینتین تارانتینو و رتبه آخر را کارتون "بالا" به دست آورد. ا

ین نشان می دهد که احساسات مردان حتی از واکنشهای مغز نیز بیشتر است!

● طبقه بندی ۲۰ فیلم برتر از نگاه مردان گریان

۱) ارباب حلقه ها- بازگشت شاه

۲) بالهای آزادی

۳) کارتون بالا

۴) پرواز بر فراز آشیانه فاخته

۵) من و مارلی

۶) قهرمان

۷) صفحات زندگی من

۸) بیب (خوک کوچولوی شجاع/ ژانر کمدی!)

۹) مرد رویاها

۱۰) ارابه های آتش

۱۱) راه آهن بچه ها

۱۲) بخار زندگی

۱۳) تام و جری- شب قبل از کریسمس

۱۴) مرد روی آتش

۱۵) زندگی زیبا است

۱۶) پلی برای ترابیثیا

۱۷) شغل ایتالیایی

۱۸) راکی

۱۹) زندگی ام مثل یک سگ

۲۰) صادقانه، دیوانه وار، عمیقا..../تحلیل:مهر


ویدیو مرتبط :
فیلمی که اشک 9 میلیون نفر را درآورد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

"خانم" فیلمی که مردان قصه اش بد هستند؟!+ تصاویراخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

اخبار فرهنگی و هنری - "خانم" فیلمی که مردان قصه اش بد هستند؟!+ تصاویر

تصاویر، پوستر و توضیحات فیلم خانم، اولین فیلم بلند تینا پاکروان که حواشی خاص خودش را دارد و 15 شهریور اکران می شود.

فیلم «خانوم» اولین فیلم بلند سینمایی تینا پاکروان از 15 شهریور ماه به سرگروهی سینما آزادی اکران می شود. این فیلم سه اپیزودی درباره آخرین نسل زنانى است كه هنوز دوست دارند خانوم خطاب شوند. در اپیزود اول زنی جوان (شقایق فراهانی) تلاش می کند که همسرش (سیامک انصاری) در ایران بماند. در اپیزود دوم آهنگسازی جوان(اشکان خطیبی) به دلیل اعتیاد به الکل اعتبار حرفه ای اش را از دست داده و مشکلات مالی دارد و همسر فیلمنامه نویسش (اندیشه فولادوند) را آزار می دهد. در اپیزود سوم کارگری که متاهل است و دو فرزند دارد از دو دست فلج شده و همسرش با کار در بیمارستان خرج زندگی را می دهد.


آخرین فیلم کوتاه تینا پاکروان به نام «این جا شهر من بود» منتخب بیست و دو جشنواره، برنده هفت جایزه جهانی و بهترین فیلم آسیا در سال 2013 شد.فیلم «خانوم» در بخش نگاه نو سی و دومین جشنواره فیلم فجر حضور داشت و توانست دیپلم افتخار بهترین بازیگر زن را توسط  پانته آ پناهی ها دریافت کند.


تینا پاکروان، کارگردان و نویسنده فیلم «خانوم» درباره این فیلم گفت:
"در این فیلم مردان قصه بد نیستند، در خانوم هیچ  یک از مردان فیلم به همسرانشان ستم نمی کنند، چراکه بنیان خانواده را سیاست و درایت زنان حفظ می شود. خانوم؛ گوشه ای از فداکاری زنان ایرانی است."


خلاصه فیلم «خانوم»:
روایت سه زن، سه نقطه تهران از شمال تا جنوب است.


عوامل فیلم «خانوم»:
كارگردان: تینا پاكروان/ نویسندگان: تینا پاکروان، لیلا لاریجانی/ فیلم‌بردار: حسن اصلانی/ مدیر فیلم‌برداری: تورج اصلانی/ تدوین: بهزاد مصلح/ طراح صحنه و لباس: مهرزاد ضرابیان/ طراح چهره‌پردازی: ایمان امیدواری/ صدابردار: امین میرشكاری/ آهنگ‌ساز: كارن همایون‌فر/ عكس: احمدرضا شجاعی

بازیگران: امین حیایی، شقایق فراهانی، سیامك انصاری، اشكان خطیبی، اندیشه فولادوند، پانته‌آ پناهی‌ها، فهیمه رحیم‌نیا، نقی سیف‌جمالی، حمیرا اعظمی. سوگل خالقی. مجتبی طهماسبی. رضا عزیزی، بهزاد فراهانی، کیمیا حسینی، مانی مصلحی


عکس های فیلم و پشت صحنه «خانوم»:

 

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

 

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

 

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

 

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

 

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

 

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

 

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

 

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

 

 حواشی «خانوم»:
فیلم «خانوم» اولین فیلم ایرانی است که توسط  کمیسیون ملی یونسکو ایران از آن تقدیر و حمایت شده است.
عوامل فیلم «خانوم» توسط وزارت کار به دلیل نگاه شرافتمندانه به طبقه کارگر و نقش کارگری که پانته آ پناهی ها آن را ایفا کرد تقدیر شدند.
شقایق فراهانی در فیلم «خانوم» به همراه مادر(فهیمه رحیم نیا) و پدرش(بهزاد فراهانی) حضور دارد.
امین حیایی در این فیلم کم دیالوگ ترین نقش تاریخ فعالیت خود را بازی کرده است.


پوسترهای فیلم «خانوم»:

 

اخبار,اخبار فرهنگی,فیلم خانوم

 

فیلم «خانوم» در سایت اجتماعی فیسبوک، صفحه ای به نام khanoommovie و در اینستاگرام صفحه ای به نام khanoommovie دارد.
سایت فیلم سینمایی «خانوم»: www.khanoom-movie.com  (این سایت در حال حاضر از دسترس خارج شده است)
اخبار فرهنگی - پیک خبر