دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

فرایند فرسایش مغز از 45 سالگی آغاز می شود 

 

گروهی از محققان انگلیسی در بررسیهای خود نشان دادند که مغز انسان از 45 سالگی فرایند فرسایشی توانایی تفکر و حافظه را آغاز می کنند.

به گزارش مهر، تاکنون بسیاری از دانشمندان این فرضیه را مطرح کرده بودند که مغز از 60 سالگی فرایند زوال خود را آغاز می کند.

این درحالی است که اکنون محققان دانشگاه کالج لندن نشان دادند کاهش توانایی به خاطر سپردن واژگان و اشیاء و فکر کردن 15 سال زودتر آغاز می شود.

برپایه این بررسیها فعالیتهای تفکر و حافظه بین سنین 45 تا 49 سالگی به میزان 3.6 درصد در زنان و مردان کاهش می یابد.

این موقعیت با افزایش سن بین 65 تا 70 سالگی در مردان به 9.6 درصد و در زنان به 7.4 درصد بدتر می شود.

براساس گزارش نیوساینتیست، این محققان به منظور دستیابی به این نتایج آزمایشاتی را بر روی بیش از 7 هزار نفر (5 هزار و 198 مرد و 2 هزار و 192 زن) به مدت 10 سال در دوره زمانی 1997 تا 2007 انجام دادند و قدرت حافظه، تسلط بر دایره کلمات، تفکر و استدلال این داوطلبان را بررسی کردند.

این نتایج حاکی از آن است که فرایند زوال مغز زودتر از آن چیزی که تاکنون تصور می شد، آغاز می شود..... / تحلیل : عصر ایران


ویدیو مرتبط :
آغاز پخش سریال مغز Brain از شبکه تهران(تریلر مغز)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

27 سالگی زمان آغاز مصرف موادمخدر در میان زنان ایرانستاد مبارزه با مواد مخدر , اعتیاد زنان

27 سالگی زمان آغاز مصرف موادمخدر در میان زنان ایران

جانشین ستاد مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی گفت: زنان نسبت به مردان سریع تر به اعتیاد گرایش پیدا می‌کنند.

سرهنگ محمدرضا یزدان پناه  با اشاره به اینکه در نوع اعتیاد و مصرف مواد مخدر بین زنان و مردان تفاوت‌هایی وجود دارد، افزود: ماندگاری اعتیاد در زنان بیش از مردان است.
 
وی ادامه داد: از سوی دیگر زنان نسبت به مردان اعتیاد خود را مخفی نگه می‌دارند و در واقع آنان با مخفی کاری رفتارهای پرخطر خود را افزایش می دهند.
 
شیوع قابل توجه مصرف داروهای روانگردان و آرامش بخش بدون نسخه در بین زنان
 
یزدان پناه با اشاره به کاهش سن اعتیاد در این استان و کشور اظهارکرد: میانگین شروع مصرف مواد مخدر در زنان در کشورمان 27 سالگی است که شش سال بیش از مردان می باشد.
 
وی تصریح کرد: به نظر می رسد شیوع قابل توجه مصرف داروهای روانگردان و آرامش بخش بدون تجویز پزشک در بین زنان زیاد می باشد که شاید شایعترین مورد اعتیاد نیز همین امر باشد./ایسنا