دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

سلطه روباتها بر دبستانهای کره جنوبی/ معلمان روباتیک انگلیسی درس می دهند 

 

سلطه روباتها بر دبستانهای کره جنوبی/ معلمان روباتیک انگلیسی درس می دهند

 

نفوذ روباتها در مدارس

سلطه روباتها بر دبستانهای کره جنوبی/ معلمان روباتیک انگلیسی درس می دهند

دبستانهای کره جنوبی از معلمهایی غیر عادی برای تدریس زبان به دانش آموزان استفاده می کنند، معلمهایی پلاستیکی و مملو از مدارهای الکترونیکی که با اتصال به یک معلم در نقطه ای دیگر از جهان به دانش آموزان انگلیسی درس می دهد.

دبستانهای کره جنوبی از معلمهایی غیر عادی برای تدریس زبان به دانش آموزان استفاده می کنند، معلمهایی پلاستیکی و مملو از مدارهای الکترونیکی که با اتصال به یک معلم در نقطه ای دیگر از جهان به دانش آموزان انگلیسی درس می دهد.

کره جنوبی در حال تبدیل شدن به یکی از متفاوت ترین کشورهای جهان است، با داشتن چنان سرعت پهنای باند و پیشرفت در زمینه های علمی و تکنولوژیکی متفاوت حتی کلاسهای درسی نیز در این کشور رنگ و بویی دیگر به خود گرفته اند.

در یک کلاس درس معمولی در کره جنوبی، دانش آموزان پشت نیمکتهای خود مشغول مطالعه هستند و معلم نیز در حال اعلام کردن دستور العمل ها است اما بر خلاف معلمهایی که در ذهن دارید، معلم این کلاس از پلاستیک و مدارهای الکتریکی و رایانه ای ساخته شده است.

این یک فیلم علمی تخیلی نیست این یک کلاس زبان انگلیسی در شهر ساحلی ماسان در کره جنوبی است که تدریس در آن به عهده روباتی به نام Engkey گذاشته شده است.

دانش آموزان دو دبستان کره جنوبی به منظور عملی شدن بخشی از پروژه ای آزمایشی که توسط دولت کره جنوبی آغاز شده، با معلمانی روباتیک سر و کار داشته و از آنها زبان می آموزند.

در کره جنوبی مملو از تکنولوژی، روباتها خدمات آموزشی متعددی ارائه می کنند و دولت نیز در تلاش است برنامه تدریس روباتها یا R-Learning را هرچه بیشتر توسعه دهد به گفته "مان-تیک چوی" از مهندسان ارشد تحقیقاتی در موسسه علوم و تکنولوژی کره جنوبی، ارزیابی های دولت این کشور نشان داده که سیستمهای آموزشی روباتیک در بالابردن علاقه و ایجاد انگیزه آموختن زبان انگلیسی و بهبود دادن مهارتهای زبان انگلیسی در دانش آموزان بسیار تأثیر گذارند.

بر همین اساس قرار است تا پایان سال جاری حدود 36 دستگاه معلم روباتیک Engkey در 18 دبستان شهر "دیگو" ی کره جنوبی به منظور آموزش زبان انگلیسی به دانش آموزان به کار گرفته شوند.

Engkey به یک معلم غیر روباتیک در خارج از کلاس اتصال داشته و توسط وی از راه دور کنترل می شود، به شکلی که صورت او بر روی نمایشگر روبات دیده می شود. در واقع این روبات می تواند دانش آموزان را به معلمانی متصل کند که در نقاطی به دور دستی استرالیا باشند.

در کنار محبوبیت بیش از اندازه در میان کودکان، روباتهای تدریس از راه دور می توانند در جبران کمبود نیروی معلم خبره و محلی انگلیسی زبان به کره جنوبی کمک کند.

روباتها در کره جنوبی جایگزین معلمهای واقعی نشده اند، بلکه تنها به عنوان دستیار به آنها کمک می کنند.

نوعی دیگر از Engkey که رابط میان معلم و دانش آموزان به شمار نمی رود، با استفاده از تکنولوژی شناخت صوت به دانش آموزان کمک می کند تا تلفظ و مکالمه انگلیسی را تمرین کنند. این روبات تنها نوع روباتی نیست که در مدرسه ها به آموزش کودکان می پردازد.

Genibo نام سگ روباتیکی است که در پیش دبستانی در شهر دیژئون به معلم در آموزش دادن به کودکان کمک می کند.

این روبات با استفاده از برنامه تشخیص چهره از کودکان درباره حالات روحی آنها سئوال می کند، این روبات که در اصل به عنوان یک حیوان خانگی روباتیک ساخته شده بود، برای آموزش دادن حرکات موزون و ژیمناستیک به کودکان دوباره برنامه ریزی شده است.

کره جنوبی در نظر دارد 830 دستگاه از این نوع روبات را تا پایان امسال در پیش دبستانی ها به کار بگیرد و در برنامه ای بزرگتر تمامی مهدکودکهای کشور کره تا پایان سال 2013 به این روبات تجهیز خواهند شد.

به گفته "چوی" به دلیل وجود محدودیتهای تکنولوژیکی در سیستم روباتها، این ساخته های هوشمند نمی توانند در حال حاضر جایگزین انسانها شوند و گمان نمی رود هرگز از چنین قابلیتی برخوردار شوند..../منبع:مهر


ویدیو مرتبط :
کره جنوبی قهرمان مسابقات روباتیک Darpa شد

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پاهای انسان شخصیت او را لو می دهند!!شخصیت شناسی

بسیاری از مردم نمی‌دانند پاهای انسان‌ه می‌توانند پیام‌های رمزآلودی در مورد شخصیت ،تمایلات و افکار انسان‌ها از خود نشان دهند.

اکثر انسان‌ها می‌توانند حالات چهره خود را کنترل کنند ، اما معمولا ادعا می شود که حرکات خاص بدن و چگونگی نگاه کردن می‌تواند نشانه‌هایی از دروغ گفتن ، عصبی بودن ، خیانت کردن و مانند آن را فاش کند.

پروفسور جفری بیتی از دانشگاه منچستر در این باره گفت : بسیاری از مردم نمی‌دانند پاهای انسان‌ها می‌توانند پیام‌های رمزآلودی در مورد شخصیت ،تمایلات و افکار انسان‌ها از خود نشان دهند.

تحقیقات نشان می‌دهد انسان‌ها در زمان دروغ گفتن پاهای خود را به طور غیرعادی بی‌حرکت نگاه می‌دارند تا حد ممکن دیگران را متوجه دروغ گفتن خود نکنند.

زنان نیز معمولا مردان را از روی شکل کفش‌هایشان و این که به چه میزان تمیز است و با دیگر لباس‌هایشان همخوانی دارد ارزیابی می‌کنند.

مردان در زمان عصبی بودن معمولا حرکت پاهایشان افزایش پیدا می‌کند ، اما زنان دقیقا بر خلاف مردان در هنگام عصبانیت پاهای خود را بی‌حرکت نگاه می‌دارند.

افراد خجالتی هم معمولا پاهای خود را تکان می‌دهند که این نشان از راحت نبودن آن‌ها در یک جمع خاص دارد.افراد مغرور و متکبر از سوی دیگر حرکت پای کم‌تری دارند.

شخصیت انسان از روی پا

پروفسور بیتی در این باره گفت: اکثر مردم با حالات چهره و معانی آن‌ها آشنایی دارند ، اما در مورد حرکات پاها و معانی آن‌ها چیزی نمی‌دانند.اما حقیقت این است که زبان پاها می‌توانند اطلاعات زیادی در مورد شخصیت یک فرد ، این که فرد در زمان صحبت کردن به چه چیزی فکر می‌کند فاش کند.حتی از طریق آن‌ها می‌تواند به حالات احساسی و روان‌شناسی و خصوصیات یک انسان پی برد.

یکی از نکات جالب در این مورد آن است که اکثر انسان‌ها می‌توانند حالات چهره خود را کنترل کنند ، اما معمولا آن‌ها کنترل خاصی روی حرکات پای خود ندارند و به همین دلیل این عضو بدن به راحتی می‌تواند شخصیت صاحب خود را فاش کند.

او در ادامه گفت : من برای فهمیدن معانی گوناگون حرکات پا ده‌ها سال تحقیق کردم و اطلاعات زیادی در این مورد کسب کردم.

معمولا مردم برای آنکه متوجه به دروغ گویی شخصی بشوند به چهره و چشمان او نگاه می‌کنند ، اما حقیقت این است که بسیاری از مردم می‌توانند چهره خود را کنترل کرده و دروغگویی خود را پنهان کنند.اما یکی از بهترین روش‌ها برای پی بردن به دروغ گفتن یک شخص توجه به حرکات پاهاست.زمانی که انسان‌ها دروغ می‌گویند ، به طور غیر عادی پاهای خود را ثابت و بی حرکت نگاه می‌دارند.این در حالیست که بسیاری از مردم تصور می‌کنند انسان‌ها به دلیل عصبی بودن در زمان دروغگویی بیشتر حرکت می‌کنند ، اما این موضوع کاملا برعکس است.زمانی که م دروغ می‌گوییم در حال سرکوب کردن و مخفی کردن یک احساس خوب هستیم و همین کار را هم با حرکات پای خود انجام می‌دهیم.