دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

ربات داوینچی همه را در توکیو شگفت زده کردنمایشگاه بین المللی ربات توکیو این روزها مرکز توجه فعالان این صنعت است. به گزارش همشهری آنلاین اما روبات لئوناردو داونیچی نظر همه را به خود جلب کرده است.

نمایشگاه بین المللی ربات توکیو این روزها مرکز توجه فعالان این صنعت است.
براساس گزارش رویترز، نمایشگاه بین‌المللی روبات 2015 توكیو از روز دوم دسامبر در مركز بیگ‌سایت توكیو با حضور 446 شركت ژاپنی و خارجی آغاز به كار كرد. تمركز بیشتر این نمایشگاه روبات‌های امدادگری بود كه توسط سازمان توسعه فناوری‌های صنعتی و انرژی‌های نو ساخته شده بودند.

اخبار,اخبار علمی,ربات داوینچی,ربات

 این روبات‌ها كه در واكنش به زلزله سال 2011 توهوكو ساخته شده‌اند، در این نمایشگاه توانایی‌های خود را در حركت روی سطوح ناهموار، خزیدن و حتی باز كردن درها نمایش دادند.با این همه تنها روبات‌های امدادگر در این نمایشگاه جلب توجه نكردند و تمامی آنها نمادی از آینده بشر نبودند، برخی از روبات‌ها ظاهری بسیار قدیمی و رنسانسی داشتند، مانند روبات لئوناردو داوینچی كه با تماشاچیان به زبان ژاپنی به گفتگو می‌پرداخت. این روبات كنترل از راه دور توسط محققان دانشگاه اوساكا ساخته شده تا به كودكان درباره توانایی‌های فناوری روباتیك آموزش دهد.

اخبار,اخبار علمی,ربات داوینچی,ربات

 
نمایشگاه بین‌المللی روبات هردوسال یكبار برگزار شده و بزرگترین نمایشگاه روباتیك در جهان به شمار می‌رود. اكثریت شركت‌كنندگان در این نمایشگاه صنعت روباتیك را به نمایش می‌گذارند، اگرچه سال به سال تعداد شركت‌هایی كه بر بخش ژزشكی یا امداد متمركز می‌شوند،‌بیشتر از پیش می‌شود.

 

اخبار علمی - همشهری آنلاین


ویدیو مرتبط :
تفاوت های ربات سینا و ربات داوینچی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خیابانی شگفت انگیز در توکیو +عکسجینکو بیلوبا (Ginkgo biloba) یا درخت پرسیاوشان به طرز گسترده ای در بسیاری از فضاهای شهری در دنیا به عنوان درخت زینتی و سایه دار استفاده می شود.

جینکو بیلوبا (Ginkgo biloba) یا درخت پرسیاوشان به طرز گسترده ای در بسیاری از فضاهای شهری در دنیا به عنوان درخت زینتی و سایه دار استفاده می شود. درختان جینکو به دلیل توانایی منحصر به فردشان برای تحمل آلودگی، رشد و بالندگی شان در فضای محدود و به طور کلی مقاومتشان در برابر بیماری و حشرات، گزینه ی مناسبی برای فضاهای شهری هستند. یک مثال از سرسخت بودن این درخت را می توان در هیروشیمای ژاپن دید که چند جینکو جزو معدود موجودات زنده ای بودند که از بمب اتم جان سالم به در بردند.

در ژاپن جایی که به این درختان ایشو (icho) گفته می شود جنکو در سراسر کشور در معابد، در پارک های شهری، در کنار خیابان دیده می شود. جنکو درخت رسمی توکیو است و برگ جنکو نماد شهر توکیو. میان بسیاری از درختان جنکو در خیابان ها ایشو نامیکی (Icho Namiki) یا خیابان جنکو پرطرفدار ترین است.

 

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

 

ایشو نامیکی خیابانی به طول 300 متر است که در دو طرف آن درختان جنکو قد کشیده که تا فصل پاییز حدود ماه نوامبر زمانی که تمام برگ ها زرد می گردند، بسیار با دقت نگهداری و هرس می شوند. کمی بعد برگ ها می ریزند و خیابان ها و پیاده رو های اطراف را می پوشانند. مردم به دیدن این منظره می آیند، زیر برگ های زرد قدم می زنند و یا در یکی از کافه های اطراف می نشینند.

جینکو بیلوبا و دیگر گونه های هم خانواده اش زمانی در سراسر دنیا پخش بودند، تا حدود دو میلیون سال پیش که جمعیت آنها کاهش یافت. امروزه جینکو بیلوبا تنها گونه از خانواده ی Ginkgophyta است. بقیه ی گونه ها منقرض شده اند.  این گونه هم اکنون فقط به صورت محدود در منطقه ای در شرق چین به صورت وحشی می روید.

جنکو مدتها ها پیش توسط چینی ها کاشته می شد، گواه این ادعا هم درختانی هستند که بیش از 1500 سال عمر دارند. برای اولین بار در قرن 17 زمانی که گیاه شناس آلمانی آنها را در یک معبد ژاپنی دید، اروپاییان با این درخت اشنا شدند. هم اکنون آنها در اروپا متداول هستند، و هم چنین حدود 200 سال است که در آمریکا کاشته می شوند.

 

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

خیابانی شگفت انگیز در توکیو

اخبارگوناگون - برترینها