دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

در مغز تبهكاران چه می گذرد؟اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

در مغز تبهكاران چه می گذرد؟

پژوهشگران با اسکن مغزی مجرمان متهم به ارتکاب قتل، تجاوز و حملات خشونت آمیز به شواهدی دال بر وجود ناهنجاریهای ساختاری در مغز آنها پی بردند.

به گزارش مشرق به نقل از باشگاه خبرنگاران، گروهی از محققان موسسه روان درمانی لندن اعلام کردند؛ تفاوت در مغز این گونه افراد حتی با دیگر مجرمان دارای اختلالات شخصیت ضد اجتماعی (ASPD) تفاوت دارد.

پروفسور نیگل بلکوود که سرپرستی این تحقیقات را برعهده دارد در این خصوص می گوید: توانایی استفاده از اسکن های مغزی برای شناسایی و تشخیص این گروه از مجرمان برای یافتن راهی برای درمان آنها بسیار حائز اهمیت است.

نتایج این تحقیقات نشان می دهد بخش خاکستری مغز در مجرمانی که بدون هیچگونه رحم و دلسوزی دست به اقدامات جنایتکارانه نسبت به قربانیان خود می زنند، در قسمت هایی از مغز که مرتبط با درک احساسات دیگران می شود ، کمتر است.

پروفسور بلکوود می گوید درمان های رفتاری موثر بر افراد دارای اختلالات شخصیت ضد اجتماعی ممکن است روی این گونه مجرمان کارایی نداشته باشد.

پروفسور اسی وایدین از محققان دانشکده علوم زبانی و روانشناسی لندن در این خصوص می گوید شواهد زیادی وجود دارد که اهمیت تشخیص افراد جامعه ستیز را با دیگر افراد نشان می دهد.

وی می گوید این یافته های جدید همچنین برای کارشناسان نظام قضایی بسیار حائز اهمیت است چرا که مرتبط دانستن اعمال مجرمان با عملکرد و فعالیت مغزی آنها می تواند تاثیر مهمی بر نحوه قضاوت درباره آنها داشته باشد./مشرق نیوز


ویدیو مرتبط :
خدا ازش نمی گذرد هیچ وقت

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تصاویری از آنچه در قلبتان می گذرد! 

تصاویری از آنچه در قلبتان می گذرد

 

 

قلب انسان یکی از شگفتی های بدن و از اندامهایی است که مشاهده تصاویر دقیق از بیرون و درون آن در حالت زنده جز در موارد خاص شاید چندان امکانپذیر نباشد اما پرتونگاری به خوبی توانسته است آنچه در قلب انسان می گذرد را آشکار کند.

 


تکنیک آنژیوگرافی شیوه ای رایج از تصویربرداری از عروق خونی با کمک مواد رنگی و پرتونگاری به منظور تشخیص انسداد عروق خونی در بدن و قلب، تصویری زیبا از قلب سالم انسان را به همراه جزئیات دقیقی از عروق خونی آن خلق کرده است.

 


تصویر آنژیوگرافی از قلب سالم

 


مایع رنگی غیر شفافی که در این شیوه به رگهای فرد تزریق می شود می تواند کوچکترین گرفتگی را در رگهای خونی آشکار سازد به بیانی دیگر باریک بودن بیش از حد رگها نمایانگر وجود بیماری های شریانی در فرد است.

 


تصویری از درون قلب انسان اثر "لنارت نیلسون"

 


درون قلب نیز از رگهای نازک اما قدرتمندی تشکیل شده که روزانه به منظور انتقال مقادیر زیادی خون از میان ۹۷ هزار کیلومتر رگ در حال باز و بسته شدن هستند.

 


قلب انسان زمانی که به درستی کار می کند ماشینی شگفت انگیز است اما زمانی که عروق آن دچار انسداد می شود به یکی از کشنده ترین اندامهای بدن تبدیل می شود به طوری که این بیماری به صورت میانگین سالانه ۷.۲ میلیون نفر را در سرتاسر جهان به کام مرگ می کشاند.