دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

خوراکی های سمی دوست داشتنیخوراکی های سمی دوست داشتنی

آیا می توانید که گیلاس و سیب زمینی هم می توانند سمی باشند.اگر به دنبال تعدادی از خوراکی های پر طرفدار که سمی نیز هستند می گردید این مطلب را مطالعه کنید.

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، در طبیعت مواد خوراکی وجودارند که انسان می تواند از آن استفاده کند. در این میان در صورتی که در هنگام استفاده از آنها دقت به عمل نیاوریم ممکن است با مشکلات فراوانی رو به رو شویم. در این مطلب قصد داریم تا شما را با بعضی از این مواد خوراکی آشنا کنیم.

 

خوراکی های سمی خوش خوراک ترین میوه ها

 

قارچ

بسیاری از ما می دانیم که قارچ دارای انواع مختلفی است و تعدادی از آنها سمی هستند. در زندگی های شهری بیشتر مردم قارچ های تولیدی در مزارع مخصوص پرورش قارچ را تهیه می کنند که بی خطر هستند. اما در افرادی نیز وجود دارند که در طبیعت به چیدن قارچ مشغول می شوند و باید گفت هر گونه اشتباه در مورد آن قارچ ها می تواند مرگبار باشد. در زمان چیدن قارچ دقت کنید که کلاهک آن تخت باشد و هیچ گونه برآمدگی نداشته باشد.پره های زیر کلاهک باید به رنگ صورتی و یا سیاه باشد. در قارچ های سمی معمولی این رنگ سفید است. و این پره ها در زیر کلاهک باید چسبیده باشند. فراموش نکنید که این مشخصات برای بسیاری از قارچ ها صحیح است ولی لزوما برای همه آنها این گونه نیست.

 

 

خوراکی های سمی خوش خوراک ترین میوه ها

 

 

پیچ امین الدوله

این گونه خاص از درختچه ها دارای میوه های کوچک و سیاه رنگ هستند. از گل ها و میوه های این درخت برای تولید عصاره و همچنین آب گاز دار"سودا" استفاده می شود. اما مراقب باشید چون که بخش هایی از ریشه و بدنه این درخت شدیدا سمی است و می تواند مشکلات فراوانی را برای سیستم گوارش شما ایجاد کند.

 

 

خوراکی های سمی خوش خوراک ترین میوه ها

 

تخم کرچک

روغن این دانه برای بسیاری از ما یادآور زمانی است که باید برای آزمایشاتی خاص و به منظور انجام عکس برداری از آن استفاده می کردیم. اما دانه های کرچک بسیار سمی بوده و یک عدد از آنها برای کشتن یک انسان و 4 عدد از آن برای مرگ یک اسب کافی است. سم موجود در این گیاه "ریسین" نام دارد و جزء سموم بسیار قوی دسته بندی می شود.کارگرانی که مزارع برداشت این محصول کار می کنند تحت مقررات شدید ایمنی فعالیت می کنند.

 


خوراکی های سمی خوش خوراک ترین میوه ها

 

بادام تلخ

بادام یکی از انواع خشکبار است که بسیار محبوب و پر استفاده است. این ماده غذایی دارای مواد مغذی فراوانی است و در بسیاری از خانه های ایرانی می توان مقداری از آن را پیدا کرد. اما نوعی از بادام ها تلخ مزه هستند. این نوع از بادام حاوی ماده سمی "سیانید" هستند، و می توانند مشکلات زیادی را برای انسان به وجود آورند. در عین حال در بسیاری از کشورهای جهان خرید و فروش این گونه از بادام ممنوع است. البته با حرارت دادن می توان این سم را از بین برد.

 

 

خوراکی های سمی خوش خوراک ترین میوه ها

 

گیلاس

گیلاس یکی از خوش خوراک ترین میوه ها در جهان است که به صورت خام و یا برای تهیه عصاره و یا در انواع غذاها از آن استفاده می شود. شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا گیلاس هم ممکن است که سمی باشد. باید بگوییم که خود میوه گیلاس نه ولی هسته این میوه در صورتی که خراش پیدا کند می تواند مواد سمی از خود بروز دهد.

 

 

خوراکی های سمی خوش خوراک ترین میوه ها

 

سیب زمینی

این گیاه خوراکی از قرن شانزدهم میلادی به این سو از آمریکای جنوبی به تمام دنیا فرستاده شده است و امروز بخش بزرگی از رژیم غذایی بسیاری از مردم جهان را تشکیل می دهد. البته باید توجه کرد که در صورتی که هر گونه لکه سبز رنگی بر روی بدنه سیب زمینی مشاهده کردید از مصرف آن خودداری کنید. در صورت مصرف این ماده شخص می تواند شدیدا مسموم شده و حتی به کما رفته و بمیرد.../باشگاه خبرنگاران


ویدیو مرتبط :
پاگ سگی دوست داشتنی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کویرشهداد کویری زیبا و دوست داشتنی 

 

کویر شهداد

 

کویر شهداد بخشى از کویر لوت به شمار مى رود. سرزمینى با پدیده ها و شگفتى هاى ناشناخته که مى تواند پنجره اى نو به صنعت طبیعت گردى ایران بگشاید.

 

کویر، تنها یک اقلیم و جغرافیا نیست، خوب که بنگریم تن پوش فرهنگ و تاریخ را هم بر تن لوت و عریانش مى بینیم.کویر با آسمان پرستاره، سکوت، شب هاى آرام، طلوع و غروب هاى زیبا، ســراب فریبنده، کلوت هاى افسانه اى شهر مانند که به قصرهاى شکوهمند مى مانند در کنار محوطه هاى باستانى و طعم شیرین پرتقال و رطب هاى خرماى بزمانى شهداد براى همه افراد با سلایق و ملیت هاى متفاوت جذاب است.

 

در کنار جاذبه هاى یاد شده، رود دایمى شور با بــــــلورهاى زیباى نمک، تپه گندم بریان، گدار باروت، نمک هاى تخم مرغى شکل، منطقه بدون حیات و باکترى عمق کویر، بوته هاى گز(نبکا ) در حاشیه آن، زیبایى کویر را صد چندان کرده اند. جایى که همچون سیاره هاى ناشناخته نیاز به کشف و شناسایى بیشتر دارد.شب کویر هم که خیال انگیز و توصیف نشدنى است چنـــــانکه در هیچ جاى دیگرى نمى توان شب هاى سرمه اى و پرستاره را این چنین تجربه کرد. شــــب که بر کویر چتر مى گسترد مى خواهى دستت را به هواى چیدن ستاره ها بالا ببرى.اینجا آسمان و زمین بهم نزدیک ترینند. هر چه روزها آسمان و خورشید پرفروغش به نامهربانى بر زمین سوخته و تفتیده کویر گرما و آتش مى پاشند شب ها اما به جبران آن، گویى با مهربانى تمام فاصله ها را از میان برمى دارند و آسمان ستاره هاى زیبایش را به سخاوت تمام به زمین مى بخشد.