دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

تولید دمپایی چمنی برای حس قدم زدن در طبیعتاحساس نشاط تابستانی

تولید دمپایی چمنی برای حس قدم زدن در طبیعت

 

دمپایی چمنی,تولید دمپایی چمنی

یک شرکت سازنده گجتهای عجیب نوعی دمپایی عجیب تولید کرده تا خریدار با پوشیدن آن احساس کند که روی چمنهای تابستانی راه می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، این دمپاییها به شکل تعجب آوری شبیه چمن واقعی ساخته شده اند تا هنگامی که با آن داخل خانه و حتی بیرون از خانه راه می روید حس کنید که درحال پیاده روی با پای بدون کفش روی چمن هستید.

شرکت فایرباکس این دمپاییها را در مدلهای زنانه و مردانه ساخته است.

شرکت سازنده این دمپاییهای چمنی در توصیف محصول خود گفته است که کفشهای اداره که چندان راحت هم نیستند را کنار بگذارید و احساس کنید که پای خود را روی چمن گذاشته اید.

این دمپایی برای افرادی مناسب است که به شدت به طبیعت علاقمند بوده اما فرصت کافی برای پیاده روی بدون کفش روی چمن را ندارد، اما می خواهند در ساعاتی که به خانه باز می گردند حس قدم زدن در یک پارک را داشته باشند./مهر

 

 


ویدیو مرتبط :
دستگاه تولید دمپایی فومی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تولید نانو حسگر برای شناسایی ... 

 

 

 

نانوحسگر

 

 

محققان کشور با بهبود عملکرد نانوحسگرها موفق به تولید نانوحسگری شدند که قادر به تشخیص نشت گازهای خطرناک و سمی خانگی است.

مهندس سجاد حبیب زاده یکی از محققان این طرح پژوهشی، بهبود عملکرد نانوسنسورهای گازی را از اهداف اجرای این پروژه ذکر کرد و گفت: محصول به دست آمده از این پژوهش در تمام صنایعی که نیاز به آشکارسازی گازهای سمی دارند به ویژه صنایع نفت و پتروشیمی قابل استفاده است.

وی با تاکید بر اینکه کارکرد اصلی این نانوحسگرها در آشکارسازی نشت گازهای خانگی در حین سوخت است اظهار داشت: مزیت این کار پژوهشی نسبت به پژوهش های اخیر این است که در روش سنتز احتراقی محلولی به منظور تهیه نانو ذرات با هزینه پایین، از "نیترات" به عنوان پیش ماده مورد استفاده قرار می گیرد.

بنابراین برای برخی از اکسیدهای فلزی که دارای پیش ماده نیترات هستند مانند قلع و تیتانیم نمی توان از این روش بهره برد. در این تحقیق از پیش ماده "کلراید" که به نسبت ارزان تر است استفاده شد.

حبیب زاده ادامه داد: با به کارگیری نانوذراتی با اندازه ذرات در حدود ۴ نانومتر حسگرهایی ساخته شد که دارای خاصیت انتخابی مونوکسید کربن در حضور متان هستند.

این محقق با اشاره به نتایج آنالیز این حسگر خاطرنشان کرد: نتایج آنالیز نشان می دهد که حساسیت نانوحسگر تولید شده نسبت به مونوکسید کربن بیشتر از متان است.

وی یاداور شد: این پژوهش در آزمایشگاه کاتالیست و مواد نانوساختار دانشگاه تهران در حال انجام است و در کوتاه مدت در صورت وجود امکانات قابلیت تجاری شدن دارد...../تحلیل:مهر