دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

توانایی یادگیری بوزینه‌ها با مشاهده ویدئو+تصاویر 
اخبار علمی - توانایی یادگیری بوزینه‌ها با مشاهده ویدئو+تصاویر

مطالعه جدید انجام شده توسط یک تیم بین‌المللی بر روی بوزینه‌های آمریکایی نشان داد که این حیوانات با مشاهده فیلم قادر به یادگیری و انجام کار هستند.

به گزارش فارس، انسان‌ها تنها موجوداتی نیستند که قادر به یادگرفتن از طریق فیلم و ویدئو هستند بلکه دیگر پستانداران نیز می‌توانند از این طریق آموزش ببینند؛ مطالعه جدید انجام شده توسط یک تیم بین‌المللی بر روی بوزینه‌های آمریکایی نشان داد که این حیوانات با مشاهده فیلم قادر به یادگیری و انجام کار هستند.

بوزینه‌های آمریکایی تنها با مشاهده فیلم ویدئویی قادر به درک هر نوع تکنیکی مانند کار کردن با ماشین لباسشویی یا یادگیری یک آلت موسیقی هستند؛ محققان با انجام آزمایشی بر روی بوزینه‌ها، آنها را مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند؛ این آزمایش در جنگل‌های برزیل توسط محققان انجام شد؛ آنها برای پی بردن به اینکه حیوان قادر به یادگیری است یا نه، داخل یک جعبه شفاف شیشه‌ای یک عدد موز گذاشتند و جعبه را روبروی حیوان قرار دادند.

یکی از اعضاء تیم تحقیق و زیست‌شناس دانشگاه وین گفت: این حیوانات موز دوست دارند و به هر طریقی که بتوانند جعبه را باز می‌کنند.

محققان به این حیوانات از طریق فیلم آموزش دادند که چگونه می‌توانند موز را از جعبه خارج کنند؛ در این آزمایش 12 بوزینه را به 2قسمت کردند، شش تای آنها با مشاهده فیلم آموزشی به مدت 5 دقیقه آموزش دیدند و در جعبه توسط یک بوزینه ماده و یک بوزینه نر باز شد.

به گروه شش تایی دوم تصاویری آموزشی برای باز کردن در جعبه نشان داده شد؛ این مطالعه نشان داد حیوانات از طریق مشاهده ویدئو قادر به یادگیری و انجام کار هستند.

 

اخبار,اخبارعلمی,یادگیری بوزینه‌ها

 

اخبار,اخبارعلمی,یادگیری بوزینه‌ها

 

اخبار,اخبارعلمی,یادگیری بوزینه‌ها

 

اخبار,اخبارعلمی,یادگیری بوزینه‌ها

 

اخبار,اخبارعلمی,یادگیری بوزینه‌ها

 

اخبار,اخبارعلمی,یادگیری بوزینه‌ها

 

اخبار,اخبارعلمی,یادگیری بوزینه‌ها

 اخبار علمی - فارس

اخبار,اخبارعلمی,یادگیری بوزینه‌ها


 


ویدیو مرتبط :
عدم توانایی یادگیری در کودکان

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مشاهده تصادفی تصاویر مستهجن خطرناک است*سند هشدار شدید محققان؛مشاهده تصادفی تصاویر مستهجن خطرناک است*سند.«در طی تحقیقاتم، زمانی که از افراد می خواستم تا اولین تجربه خود را از فیلم سکس بیاد بیاورند، آنها اکثر اعلام می کردند که این تصاویر را بطور تصادفی و غیر عمدی در اینترنت مشاهده کردند و اصلا نمی خواستند این تصاویر را ببینند»

 

 تصاویر مستهجن, تصاویر مستهجن اینترنتی

 

 

 

به گزارش سرویس فرهنگی اجتماعی جام نیوز، به نقل از روزنامه دیلی میل؛ دانشمندان علم اعصاب اعلام کردند "با در دسترس بودن اینترنت برای کودکان، آنها به طور تصادفی با عکس ها و فیلم های مستهجن در اینترنت برخورد می کنند و این در حالی است که مغز آنها توانایی تطبیق و هضم آنها را ندارد و باعث ایجاد آسیب های جدی روحی و جسمی در آنها می شود".

 

دکتر "ویلیام استراچر" گفت: «از هر ده کودک 9 الی 14 ساله هشت نفر از آنها به طور تصادفی با تصاویر مبتذل در اینترنت برخورد می کنند".»

 

وی در ادامه خواستار بسته شدن این سایت ها در اینترنت شد و گفت: «در این سنین نوجوان از لحاظ جسمی و جنسی در حال رشد است ولی مغز او هنوز از لحاظ هیجانی رشد نکرده به همین دلیل دیدن این تصاویر باعث ایجاد لطمه های جبران ناپذیری به کودکان و جوانان می زند، مانند ایجاد رفتارهای انزواگرایانه و تقلید از فیلم ها و عکس های مبتذل به طوری که این رفتارهای مبتذل در فیلم ها تبدیل به بخشی از رفتارهای جوان می شود».

 

آکادمی عصب شناسی آمریکا از روزنامه "دیلی میل" خواست تا به مبارزه خود برای محدود کردن جریان بی حد و مرز فیلم های مستهجن در خانه و خانواده آمریکایی ها و اروپایی ها ادامه دهد.

 

دکتر "استراچر" متخصص علم برانگیختگی جنسی که بر روی تاثیر فیلم های مستهجن بر جوانان تحقیق می کند گفت: «در طی تحقیقاتم، زمانی که از افراد می خواستم تا اولین تجربه خود را از فیلم سکس بیاد بیاورند، آنها اکثر اعلام می کردند که این تصاویر را بطور تصادفی و غیر عمدی در اینترنت مشاهده کردند و اصلا نمی خواستند این تصاویر را ببینند»

 

وی گفت: «بیشتر جوانان امروزه قربانیان اینترنت هستند و علاوه بر سایت های حرفه ای مخصوص به مسائل ابتذال جنسی، بیشتر جوانان نیز برای شوخی هم که شده تصاویر جنسی را به عناوین مجاز برای دوستان خود ارسال کرده و شخص ناخواسته بعد از بازکردن ایمیل با تصویر مبتذل روبرو شده و دچار اختلالات مغزی می شود که در نهایت او را به سمت هرزگی و دیدن دوباره این گونه فیلم ها و تصاویر هدایت و جذب می کند. شما نمی توانید بعضی چیزها را ببینید ولی آنها به این راحتی پاک نمی شوند و به صورت یک خالکوبی در مغزتان حک می شوند و در نهایت شوک بسیار قوی را بر کل سیستم بدنتان وارد می کنند. آنها بعد از گذشت سال ها به قدری اولین تصاویر مبتذل و جزئیات آن را به یاد می آورند که اگر از آنها تصاویر مبتذل جدید را بپرسی این قدر دقیق یادشان نمانده است».

 

وی گفت: « دسترسی آسان به فیلم های مبتذل باعث ایجاد نسلی در آینده از جوانان می شود که به مسائل جنسی به عنوان یک ابزاری برای سرگرمی می نگرند و 80 درصد کودکانی که برای اولین بار این تصاویر را می بینند به کسی این موضوع را نمی گویند و با ادامه تحریک آنها به دیدن این تصاویر بیشتر از لحاظ ارتباط اجتماعی منزوی می شوند».

 

شایان ذکر است که تحقیقات حاکی از این است که دیدن تصاویر و فیلم های مبتذل باعث تسریع در ایجاد ارتباط جنسی شده و تاثیر بدی در اولین تجربه جنسی با همسر آینده فرد می گذارد.

 

 

در حال حاضر اکثر والدین غربی بر علیه فیلم ها و تصاویر مبتذل در اینترنت اعتراض کرده اند و خواستار فیلتر گذاری بر روی چنین سایت هایی هستند.

 

 تصاویر مستهجن, تصاویر مستهجن اینترنتی

 

 

منبع:jamnews.ir