دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

به کیبورد سیستم تان جان تازه ای ببخشید! 

 

 

به کیبورد سیستم تان جان تازه ای ببخشید!

 

چقدر از کیبورد خودتان راضی هستید؟ آیا به درستی کار می کند؟ تمامی این کلیدها در صورتی می توانند مورد استفاده باشند که همگیشان به درستی کار کنند. کافیست یکی از آنها کار نکند دیگر صفحه کلید شما مورد اطمینان نیست و بزودی به کلیدی که کار نمی کند نیاز پیدا خواهید کرد. قبل از آنکه اعصابتان بخاطر مدام فشار دادن کلید خراب، خرد شود، چند نکته زیر را هم امتحان کنید شاید کلید کیبورد سر به راه شد و مدتها در کنارتان بدرستی انجام وظیفه کرد. در این ترفند سعی می کنیم مرحله به مرحله سرویس را به شما آموزش دهیم.


مراحل سرویس:

ابتدا کامپیوتر را خاموش کنید. سپس کیبورد را از کامپیوتر جدا کنید و آنرا به پشت برگردانید و تمامی پیچهای آنراباز کنید. سعی کنید در کنار دستتان ظرفی باشد که پیچها را درون آن بیندازید تا گم نشود. سپس قاب روی کیبورد را به آرامی و با دقت بردارید و مراقب باشید تا کلیدها از روی قاب جابجا نشوند، اکثر کیبوردها بعد از باز کردن پیچهایشان بوسیله خارهایی چفت می باشند، این خارها در کنار کیبورد وجود دارد، سعی کنید آنها را به آرامی باز کنید تا دو سطح کیبورد آزاد شود، این کار را به دقت انجام دهید تا این خارها نشکند.سپس قاب محافظ صفحه کلید راباز کنید. دقت کنید معمولا این قاب توسط پیچهایی به بدنه متصل می باشند. بعد از باز کردن پیچها امکان دارد باز هم قاب باز نشود. در بعضی از کیبوردها علاوه بر پیچ ، چفتهای پلاستیکی نیز وجود دارند که مانع از باز شدن صفحه محافظ می شوند آنها را با دقت آزاد کنید.
اکنون پنبه ای را به الکل سفید آغشته کرده و دو سطح مدار صفحه کلید را به آرامی تمیز کنید. بسیار احتیاط کنید که به مدارها آسیبی نرسانید. بعد از تمیز کردن،برد مربوطه را با پنبه خشک تمیز کنید تا اگر جرمی بجا مانده از بین برود و باعث قطع ارتباط دو سطح مدار نشود. توجه داشته باشید که در بعضی از موارد بعد از تمیز کردن مدار باز هم مشکل کماکان باقی می ماند.
در اکثر این موارد اتصال مدار قطع شده است، این امر بیشتر زمانی اتفاق می افتد که مایعات داخل کیبورد ریخته شده باشد. اکنون پا را فراتر می گذاریم و در صورتی که محل قطع اتصال دیده نشود با یک اهمتر مدار قطع شده را پیدا می کنیم. توضیح این کار ساده است. اهمتر را بر روی حالت اتصال کوتاه قرار دهید. در این حالت در صورتیکه هر دو سر اهمتر را به هم بزنید بوق اتصال کوتاه شنیده می شود. ابتدا یک سر اهمتر را به مدار کلید قطع شده بزنید و با سر دیگر آن مدار را تا انتها دنبال کنید در صورتیکه در هر کجا بوق اتصال شنیده نشد آن قسمت از مدار قطع شده است.
در بازار الکترونیک، ماژیکهایی وجود دارند( خیلی شبیه به خود کار غلط گیر) که قادرند اینگونه قطع شدگی ها را ترمیم کنند. با استفاده از آنها اتصال بین دو نقطه را بر قرار کنید. برای اطمینان مجددا با اهمتر چک کنید.سپس ریبون و محل اتصال آن به کیبورد را با اسپرس خشک تمیز کنید.در صورت نداشتن ماژیک فوق از یک رشته سیم نازک جهت بر قرار کردن اتصال بین دو نقطه قطع شده استفاده کنید. به وسیله چسب نواری (چسب شیشه ای) دو سر سیم را به ابتدا و انتهای محل قطع شدگی متصل کنید.

در انتها نیز کلیدها و قاب بدنه کیبورد را تمیز کنید، دقت داشته باشید که قاب و کلیدها کاملا خشک شده باشند. درصورتیکه کمی آب داخل کلیدها یا بدنه باقی بماند باعث از بین رفتن مدار کیبورد می شود. اکنون کیبورد را به دقت بسته و آن را چک کنید. امیدوارم مشکلات بر طرف شده باشد.

منبع:ترفندستان


ویدیو مرتبط :
تولدت مبارک امیرحسین جان ببخشید دیر گذاشتم

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ویژگی‌های تازه‌ترین سیستم عامل اندرویداخبارتکنولوژی,خبرهای تکنولوژی,اندروید

با رونمایی گوگل از نسخه پیش‌نمایشِ ویژه توسعه‌دهندگان سیستم‌عامل اندروید N، حالا می‌توانیم نگاهی دقیق‌تر به قابلیت‌های تازه‌ای که در جدیدترین نسخه سیستم‌عامل گوگل موجود خواهند بود، داشته باشیم.

  قابلیت‌هایی که برخی کاملا جدید و تازه هستند و برخی دیگر در واقع بهینه‌سازی‌هایی در مقایسه با نمونه‌های موجود در نسخه‌های قدیمی‌تر سیستم‌عامل اندروید به حساب می‌آیند. با این مقدمه،  در ادامه نگاهی کامل خواهیم داشت به آنچه در جدیدترین نسخه سیستم‌عامل اندروید پیش روی کاربران قرار خواهد گرفت.

 

 به‌روزرسانی‌های سریع‌تر
وب‌سایت AndroidCentral با بررسی ویژه‌ای که روی نسخه پیش‌نمایش Android N ویژه توسعه‌دهندگان انجام داده، از تغییرات ویژه در ساختار نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید خبر می‌دهد. پیش از هر چیز در نظر داشته باشید که این نسخه، نمونه‌ای آزمایشی بوده و مملو از مشکلات نرم‌افزاری است، از همین رو استفاده از آن روی گوشی اصلی اندرویدی شما به هیچ عنوان پیشنهاد نمی‌شود.

 

با وجود این ، همان‌طور که از عنوان این به‌روزرسانی پیدا است، این نسخه مخصوص توسعه‌دهندگان بوده تا بتوانند هماهنگی‌ها و پیش‌زمینه‌های لازم برای استفاده هرچه بهتر از محصول نهایی را فراهم کنند. همان‌طور که می‌دانید پراکندگی زیاد نسخه‌های مختلف سیستم‌عامل اندروید باعث شده پس از عرضه به‌روزرسانی‌های جدید، تنها درصد محدودی از دستگاه‌های هوشمند اندرویدی به جدیدترین نسخه این سیستم‌عامل مجهز شوند. وقتی فعال بودن چیزی در حدود 5/ 1 میلیارد دستگاه اندرویدی در سراسر جهان را درنظر بگیرید، سختی فرآیند عرضه به‌روزرسانی‌های واحد بیش از پیش مشخص خواهد شد. با این وجود، در جدیدترین نسخه سیستم‌عامل اندروید، آن‌طور که از سوی وب‌سایت اندروید سنترال عنوان شده شاهد جداسازی کامل هسته سیستم‌عامل (به صورت فریم‌ورک) از رابط کاربری آن هستیم.

 

به این صورت شرکت‌های سازنده هیچ نیازی به تغییر هسته سیستم‌عامل نداشته و می‌توانند در قالب بهینه‌سازی‌های مورد نظر، رابط کاربری، برنامه‌ها، لانچر، هشدارها و موارد دیگر را روی سیستم‌عامل اصلی عرضه کنند. با این تفاسیر، درنظر گرفتن سیستم‌عامل اندروید به‌صورت یک فریم‌ورک (به جای یک سیستم‌عامل) به آن معنا خواهد بود که اعمال تغییرات و پیاده‌سازی‌ به‌روزرسانی‌ها، ساده‌تر و سریع‌تر انجام خواهد گرفت. روندی که در نهایت به عرضه سریع‌تر به‌روزرسانی‌ها کمک خواهد کرد. بزرگ‌ترین مزیت موجود در این زمینه، عرضه سریع و کامل به‌روزرسانی‌های امنیتی توسط شرکت گوگل خواهد بود. با این تفاسیر، شرکتی مانند سامسونگ تنها روی بهینه‌سازی نرم‌افزاری رابط کاربری تمرکز خواهد کرد و موارد مرتبط با به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل را به گوگل خواهد سپرد.  تمامی موارد یادشده تنها برپایه آنچه در نسخه پیش‌نمایش ویژه توسعه‌دهندگان اندروید N عرضه شده، پیش‌بینی شده و همچنان باید منتظر بمانیم تا در کنفرانس سالانهGoogle I/ O شاهد انتشار خبرهای کامل‌تر در خصوص نسخه جدید سیستم‌عامل اندروید باشیم.

پشتیبانی از قابلیت مدیریت چندپنجره‌ای برنامه‌ها
با عرضه اندروید N، شرکت گوگل راهکار جدیدی را به‌منظور توسعه هرچه بیشتر قابلیت مالتی‌تسکینگ یا استفاده همزمان از چندین برنامه در کنار هم، پیش روی کاربران قرار خواهد داد. این قابلیت جدید امکان بازکردن دو برنامه در کنار هم و قراردادن پنجره آنها در کنار یکدیگر را فراهم خواهد کرد. علاوه بر این، امکان تغییر اندازه پنجره فعال یا تقسیم صفحه‌نمایش به‌طور دلخواه، در میان برنامه‌های در حال اجرا نیز وجود خواهد داشت.

 

علاوه بر این، کاربرانی که از اندروید تی‌وی استفاده می‌کنند می‌توانند از حالت تصویر در تصویر بهره ببرند تا همزمان با تداوم نمایش محتویات چندرسانه‌ای، کاربر امکان استفاده از مرورگر یا تعامل با دیگر برنامه‌ها را نیز داشته باشد. امکان برنامه‌ریزی به‌منظور ضبط محتویات در حال نمایش روی تلویزیون نیز از جمله قابلیت‌های جدید این سیستم‌عامل خواهد بود.

بهینه‌سازی هشدارها
گوگل طراحی مجددی را برای قسمت هشدارهای سیستم‌عامل اندروید N در نظر گرفته که شامل به‌روزرسانی طرح‌ها و ادغام هشدارهای پیوسته، تکرار مستقیم و نمایش شخصی‌سازی شده در این قسمت است. با به‌روزرسانی قالب و طرح، شاهد بهینه‌سازی هرچه بیشتر ظاهر این قسمت خواهیم بود.

 

این در حالی است که هشدارهای پیوسته امکان استفاده از سیستم‌های گروهی مدیریت انبوه پیام‌ها را فراهم خواهند کرد. پاسخگویی مستقیم به پیام‌ها نیز امکان نوشتن سریع پاسخ پیام‌ها یا دیگر مکالمات متنی را به‌طور مستقیم و بدون خروج از پنجره نمایش هشدارها فراهم خواهد کرد. گوگل عنوان کرده ترکیب جدید، بهینه‌سازی هر چه بیشتر نمایش هشدارها را نیز به دنبال خواهد داشت. در قسمت دسترسی به تنظیمات سریع نیز کاربران می‌توانند از تعداد نمایه‌های بیشتر و البته شخصی‌سازی راحت‌تر از طریق کشیدن و رها کردن آیکون‌ها بهره ببرند.

مدیریت بهبودیافته باتری
همزمان با رونمایی از اندروید 6.0 مارشملو، گوگل از Doze به عنوان قابلیتی برای مدیریت هرچه بهتر باتری در زمان بیکاری دستگاه‌های اندرویدی رونمایی کرد. حالا در اندروید N، این قابلیت به مراتب بهبود یافته تا محدودیت‌های جدیدی برای برنامه‌هایی که در وضعیت استندبای از باتری استفاده می‌کنند وضع شود. روشن کردن صفحه نمایش یا متصل کردن دستگاه به شارژر نیز، به‌طور خودکار گوشی شما را از حالت Doze خارج خواهد کرد.

بهینه‌سازی‌های ویژه در پس‌زمینه
در اندروید N، شرکت گوگل از پروژه جدیدی به نام Svelte استفاده کرده که در واقع راهکاری برای بهینه‌سازی هرچه بیشتر برنامه‌هایی است که در پس‌زمینه دستگاه شما در حال اجرا هستند. این پروژه جدید با هدف تمرکز روی پردازش‌های پس‌زمینه (که به اشغال رم و مصرف بیشتر باتری منجر خواهند شد) ارائه شده و کارآیی سیستم‌عامل و دیگر برنامه‌ها را به مراتب بهبود خواهد بخشید.

صرفه‌جویی در داده‌ها
در اندروید N شاهد رونمایی از رابط کاربری جدیدی به‌منظور صرفه‌جویی در مصرف داده‌های شبکه همراه خواهیم بود. این قابلیت می‌تواند به‌طور چشمگیری مصرف اینترنت توسط برنامه‌های مختلف را کاهش دهد. با فعال‌کردن این قابلیت، کاربر کنترل کاملی روی نحوه استفاده برنامه‌های مختلف از اینترنت خواهد داشت و می‌تواند داده‌های مبادله شده در پس‌زمینه دستگاه را به‌طور کامل مدیریت کند.
 
لیست سیاه
یکی از قابلیت‌های جدید در اندروید N، امکان ایجاد لیست سیاه از شماره‌های موردنظر شما، آن‌هم به‌طور پیش فرض و بدون نیاز به برنامه‌های جانبی است. گوگل عنوان کرده این قابلیت جدید برای برنامه‌‌های پیش‌فرض پیام‌رسان و شماره‌گیر قابل استفاده بوده و شماره‌های مسدود شده حتی پس از بازگشت تنظیمات گوشی به وضعیت کارخانه نیز در پایگاه داده‌ای گوشی باقی خواهند ماند. این شرکت همچنین از قابلیت Call Screening به‌منظور نمایش بدون وقفه تماس‌های ورودی، توسط برنامه پیش‌فرض دستگاه‌های اندرویدی در اندروید N استفاده کرده است.

پشتیبانی از زبان‌های بیشتر
با استفاده از اندروید N، کاربران می‌توانند از تنظیمات محلی گسترده‌تر و دسترسی‌هایی با ابعاد بیشتر به زبان‌های مختلف بهره ببرند. علاوه بر پشتیبانی از مناطق جغرافیایی مختلف، کاربران می‌توانند از تنوع بیشتر برای زبان‌های رایجی مانند انگلیسی، اسپانیایی، فرانسوی و عربی استفاده کرده و پشتیبانی نسبی از 100زبان جدید را نیز دریافت کنند. در قسمت راه‌اندازی اولیه دستگاه، علاوه بر امکان انتخاب زبان‌های یادشده، قابلیت بهره‌گیری از تنظیمات جدیدی به نام Vision نیز وجود دارد تا با بهره‌گیری از آن، کاربران بتوانند از قابلیت‌های جدید ویژه معلولان یا افراد دارای مشکلات و نارسایی‌های جسمی استفاده کنند.

راه‌اندازی مستقیم
با استفاده از قابلیت جدید دایرکت بوت، اندروید آن زمان راه‌اندازی دستگاه را کاهش داده و این امکان را فراهم خواهد کرد تا برنامه‌های از پیش مشخص‌شده، حتی پس از راه‌اندازی ناگهانی و غیرقابل پیش‌بینی نیز عملکرد محدودی داشته باشند و منابع سیستمی را اشغال نکنند.این قابلیت، هیچ خللی در موارد از پیش تعیین شده مانند ارسال و دریافت پیام، برقراری تماس‌ها یا حتی هشدارهای بیدارباش تنظیم شده توسط کاربر وارد نخواهد کرد.

بهینه‌سازی رابط کاربری
در رابط کاربری تنظیمات سیستمی اندروید ان، استفاده از کلید همبرگری شکل در قسمت بالا سمت چپ صفحه‌نمایش، امکان انتقال سریع به گزینه‌ای جدید را بدون بازگشت به منوی اصلی فراهم خواهد کرد. علاوه بر این، رابط کاربری و پشتیبانی پلت‌فرمی از OpenGL ES 3.2 در کنار پشتیبانی از جاوا 8، اضافه‌شدن ویژگی‌های جدید به اندروید فور ورک، قابلیت جابه‌جایی سریع میان برنامه‌ها (با استفاده از کلید نمایش برنامه‌های اخیر) و حالNight Mode به‌منظور بهینه‌سازی هرچه بیشتر نمایش محتویات، از جمله به‌روزرسانی‌های موجود در اندروید N خواهند بود.

اخبار تکنولوژی - دنیای اقتصاد