دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

با تماشای تخم‌گذاری کرم‌ها به حل اسرار مغز کمک کنید!تخم‌گذاری کرم‌ها,مغز,کرم های میکروسکوپی,زیست شناسی

با تماشای تخم‌گذاری کرم‌ها به حل اسرار مغز کمک کنید!

با مشاهده یک فیلم ویدئویی 30 ثانیه ای از کرم های میکروسکوپی و فشار دادن دکمه صفحه کلید در زمان تخم گذاری کرم ها، می توانید به دانشمندان برای درک اسرار مغز کمک کنید!

به گزارش ایسنا، این پروژه بخشی از یک مطالعه زیست شناسی فوق العاده اساسی و پایه محسوب می شود که ژن های مختلف در کرم ها را مورد بررسی قرار می دهد.

کرم های Caenorhabditis elegans گونه ای از نماتد ها محسوب می شوند که اغلب در خط اول تحقیقات در حوزه ژن مورد استفاده قرار می گیرند.

 

علاقه مندان می توانند در این پروژه علمی شهروندی که آزمایشگاه مشاهده کرم (Worm Watch Lab) نامیده می شود، مشارکت کنند.

انسان ها بخش عمده ای از ژن های خود را با گونه های مختلف حیوانات آزمایشگاهی مانند موش صحرایی، موش، مگس میوه و کرم های C. elegans به اشتراک گذاشته اند.

برای درک عملکرد یک ژن در بدن انسان، محققان نحوه عملکرد این ژن را بر روی حیوانات آزمایشگاهی مورد تجزیه و تحلیل قرار می دهند و با ایجاد جهش ژنی، نحوه واکنش را مورد بررسی قرار می دهند.

 

در پروژه علمی شهروندی شورای تحقیقات پزشکی انگلیس، (پس از آموزش های مورد نیاز) از شرکت کنندگان خواسته می شود با مشاهده یک فیلم ویدئویی 30 ثانیه ای زمان تخم گذاری کرم های جهش ژنتیکی C. elegans و تخم گذاری کمتر یا بیشتر از حد معمول را مشخص کنند.

 

تخم گذاری در این کرم ها یک رفتار بسیار مهم تلقی شده و بستگی به تولید مواد شیمیایی در بدن دارد که انسان نیز همین مواد را در مغز تولید می کند.

بررسی تخم گذاری کرم ها نخستین مسیر ژنتیکی برای بررسی مدارهای خاص مغزی محسوب شده و به درک بهتر ژن ها و حفظ سلامت انسان کمک می کند./ایسنا

 

 

 


ویدیو مرتبط :
اسرار حل نشده از مغز انسان و توانایی های آن

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

با اندک سرمایه گذاری کودک خود را برترین کنید!با اندک سرمایه گذاری کودک خود را برترین کنید!

 

دیوید موری كه شانزده سال سمت استادی در دانشگاه داشته است، روشهای ساده ای را برای موفقیت فرزندان پیشنهادمی‌كند كه برای هركس بدون توجه به سطح درآمد موثر است.

 

ایشان هفت گام را برای داشتن فرزندانی دانا پیشنهاد كرده است. وی معتقد است :


" هیچ سرمایه گذاری برای خانواده مهمتـراز آمــوزش فــرزندان نیست."

 

او روشهای ساده ای را برای كمك به فرزندان پیشنهاد ‌می‌كند كه برای هركس بدون توجه به سطح درآمد ، موفقیت آمیز است.


۱) فـــــرزند خود را هــــر روز به مدرســـه بفرستید.


واضح است كه حضور در مدرسه اهمیت دارد. بررسی ای كه اخیراً، انجام شده ، نشان ‌می‌دهد میزان حضور در كلاس درس روش خوبی برای پیش بینی نمرات آزمون است.كسانی كه میزان حضور آنها ۹۳ درصد بود ، در آزمونهای استاندارد ، رتبه اول را به دست آوردند. كسانی كه تنها ۸۵ درصد در كلاسها حضور یافتند نمرات آنها افت پیدا كرد. وی ‌می‌گوید كارهایی كه به طور مرتب انجام شود، بهتر از همه در خاطر ‌می‌ماند.بر نظم و ترتیب تكالیف مدرسه نظارت كنید و مدت زمان تماشای تلویزیون را كم كنید.بین ساعاتی كه در جلوی تلویزیون گذرانده ‌می‌شود و سال‌های هدر رفته ارتباط مستقی‌می‌وجود دارد.

 

۲) مــــدرسه، نام آمـــوزگار و مدیـــر مدرسه فـــرزند خود را یاد بگیرید.


قبل از بروز مشكل با آنها تماس بگیرید، بگذارید بدانند چه انتظاراتی دارید. آیا تكالیف مدرسه كافی است؟ محیط مدرسه بی خطر است؟ چه مطالب و كتاب‌هایی در كلاس درس آموزش داده ‌می‌شود؟ آیا دانش آموزان در كلاس درس فرهنگ لغت و دائرهٔ المعارف دارند؟ به آموزگار پیشنهاد همكاری بدهید. به مربیان فرزند خود احترام بگذارید. بهترین شرایط این است كه معلم و والدین ، یكدیگر را تقویت كنند.

 

۳) بــــرای فــــرزندتان لبـــاس مناسب تهیــه كنید.


این مسئله به اندازه ی صبحانه و محیط مناسب اهمیت دارد. لازم نیست این لباس اونیفورم باشد، نگذارید فرزندتان عادت كند با لباس غیر آبرومندانه به مدرسه برود. مدرسه رفتن شغل فرزند شما است. از فرزندتان بخواهید لباس مناسب آن را بپوشد. لازم نیست خیلی وسواس به خرج دهید. انتظارات خود را از فرزندتان بیان كنید. انضباط، ماندگارترین هدیه مدرسه است. كتابها و افراد دانشمند را محترم بشمارید. افراد تحصیل كرده را مورد تمسخر قرار ندهید.

 

۴) بـــرای فــــرزندتان روزنامــــه و كتـــاب بخوانید.


شیوه مراجعه و یافتن كتاب را به فرزندتان یاد دهید و اگر نمی‌دانید از كتابدار بپرسید. به طور حتم فرزندتان تلویزیون تماشا ‌می‌كند ؛ برنامه‌ها را كنترل كنید و با هم به تماشای تلویزیون بپردازید. در مورد رفتارها و هنرپیشه‌ها اظهار نظر كنید. از تلویزیون به عنوان فرصتی برای نشان دادن ارزشها و معیارهای خانوادگی بهره بگیرید. قدم به دنیای كودكان بگذارید. خود را كاملاً به آنها نزدیك كنید و پذیرای آنها باشید. آن وقت ‌می‌بینید مثل گل آفتابگردان كه به سمت خورشید ‌می‌چرخد او هم به شما رو ‌می‌آورد.

 

۵) به هیـــچوجه تقلب را تحمــــل نكنید.


دو خطر رویاروی كودكان است: شكست و شكست سخت تر، از طریق عدم صداقت. تقلب یعنی فرار بیهوده از شكست ، فرزندتان را در معرض دو خطر قرار ‌می‌دهد. شكست ناكا‌می‌است اما مایه بدنا‌می‌نیست. ولی تقلب بدترین پیامدها را به دنبال دارد علاوه بر آن كه آموزندگی ندارد و همه چیز ما را در معرض خطر قرار ‌می‌دهد. شكست واقعیتی است كه شخص مغلوب به بهای از دست دادن قدرت ایستادگی روحی خود، از آن ‌می‌گریزد. شكست را ‌می‌توان جبران كرد اما برای شخصیت و شرف از دست رفته تنها ‌می‌توان حسرت خورد. اگر آموزگار یا مدیر مدرسه فرزندتان چشم خود را به روی تقلب ‌می‌بندد باید نگران شوید. آنان آینده فرزند شما را تباه ‌می‌كنند.

 

۶) وقتی فـــرزندتان به خانه ‌می‌رسد در منـــزل حضور داشته باشید.


تحقیقات در این زمینه بسیار روشن است. ساعات ۳ تا ۶ بعداز ظهر حساسترین ساعات در زندگی كودك است. در این زمان كودك بدون سرپرست است و دردسرها فراوان . اما این ساعات، درعین حال بهترین زمان نیز هست زیرا هنوز درس‌های روز تازه است و از این فرصت ‌می‌توان برای تقویت آموخته‌ها استفاده كرد. به گزارش‌هایی كه فرزندتان در مورد حوادث روز خود ‌می‌دهد گوش بدهید. با آنها مشورت كنید، تنبیه و تشویقشان كنید. اما آنها را در خانه ، تنها رها نكنید.

 

۷) هــــر از چند گـــاه مـــــدرسه بــــازی كنید.


از فرزند بزرگتر بخواهید به خواهر یا برادر كوچكتر خود درس بدهد. این عمل تأثیر چشمگیری بر روی هر دو دارد. كودك بزرگتر در كاری كه به او محول شده مهارت و غرور به دست ‌می‌آورد و كودك كوچكتر از طریق تحسین درس ‌می‌گیرد. بعد از آن از هر دو بخواهید كار یا درسی را به شما یاد بدهند. این كار برای آنها لذت بخش است و برای شما غرور انگیز.


 

منبع:freshblog.com