دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

بازسازی ویندوز خراب شده 

 

 

بازسازی ویندوز

 

تا حالا اتفاق افتاده كه يك ويروس ناجوانمردانه ويندوز شما را به صورتي از كار انداخته كه ويندوز شما دائماپيغام هاي خطا مختلف داده و شما را ناراحت مي كند از طرفي بعد از رفع ويروس ويندوز شما ديگر به خوبي كار نكرده و دوباره باپيغام خطا مواجه ميشويد و يا نرم افزاري نصب كرده ايد كه نه تنها به درد شما نخورده بلكه داچار خرابي ويندوز شما بشود واز طرفي شمابه علتي مثلا نداشتن سي دي نصب يك برنامه كه در حال حاضر روي ويندوز شما نصب است نمي توانيد ويندوز خود را عوض كنيد براي حل اين مشكل در منوي run اين دستور را تايپ كنيد .


sfc /scannow

اين دستور باعث ميشود كه ويندوز cd نصب خود را از شما بخواهد و با چك كردن فايل هاي خود با فايل هاي اصلي فايلهاي خراب خود را شناسائي كرده و آنها را با نسخه اصلي عوض كند البته اين دستور سوئيچ هاي ديگر هم دارد:

/sccannow چك كردن فوري فايلها براي عيب يابي فوري كافي مي باشد
/scanone چك كردن فايلها در راه اندازي مجدد انجام ميشود
/scanboot در زمان راه اندازي تمام فايها را چك ميكند
/revert جستجو را به تنظيمات پيش فرض بر ميگرداند .ویدیو مرتبط :
خراب شدن gta v با ویندوز 10

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

روش بازسازی پیشرفته ویندوز 7 

روش بازسازی پیشرفته ویندوز 7

 

ویندوز7 یک سیستم عامل پایدار و مطمئن است و بسیاری از کاربران در سراسر جهان به تجربه دریافته اند که ویندوز7 نسبت به ویندوزهای قبلی پایدارتر است. با این، نرم افزاری به پیچیدگی ویندوز7 بی عیب و نقص نباید باشد؛ به عنوان نمونه، گاهی با خطاهای زمان راه اندازی مواجه می شوید .آنچه مسئله را بدتر می کند آن است که چنین خطاهایی اغلب هیچ دلیل معینی ندارند، و درنتیجه باعث می شوند نتوانیم نگاهی درست به علائم آنها بیندازیم و سراغ علت اصلی برویم .

 

در صورتی که ویندوز7 شدیداً صدمه دیده باشد روش های پیشرفته بازسازی در بخش Recovery واقع در Control Panel می توانند ویندوز را به یک حالت قابل استفاده و سالم بازگردانند.

روش اول: از یک نوع نسخه پشتیبان به نام system image(یا عکس سیستم) بهره می گیرد، که لازم است پیشتر آنرا ساخته باشید.

روش دوم: ویندوز را یا از روی یک عکس بازسازی فراهم شده به وسیله سازنده کامپیوتر، یا از روی فایل های نصب اصلی ویندوز از نو نصب می کند.


هشدار: هر دوی این روش ها می توانند به نابودی داده ها بینجامند . پیش از اجرای هر کدام ازاین روش ها، از شما درخواست خواهد شد که از فایل های شخصی تان در یک مکان خارجی یا اکسترنال، مانند یک دیسک سختUSB پشتیبان گیری کنید. پس از تمام شد ن عملیات بازسازی، با استفاده از دیسک های اصلی نصب برنامه های کاربردی تان می توانید برنامه های کاربردی مورد نیاز را نصب کنید،و فایل های شخصی خود را با ز ذخیره (restore) کنید .


برای دستیابی روش های بازسازی پیشرفته عملیات زیر را انجام دهید:

در پنجره Advenced recovery methods دوگزینه زیر در اختیارتان قرار خواهد گرفت:

 

Reinstall Windows

حال، هریک ازاین گزینه ها را به تفصیل بحث می کنیم.

درصورتی می توانید از این گزینه بهره بگیرید که پیشتر یک عکس سیستم تهیه کرده باشید. عکس سیستم یک نسخه پشتیبان شخصی از پارتیشن حاوی ویندوز است، و شامل برنامه ها و داده های کاربری ،مانند اسناد، عکس ها، وآهنگ هاست.
از لحاظ کلی، اگر پیشتر یک عکس سیستم را تهیه کرده باشید، این گزینه بهتر است، چون اکثرفایل ها ،برنامه ها، و تنظیم های شما در عکس سیستم ذخیره شده است. تنها لازم است که برنامه ها، یا فایل هایی را از نو نصب یا باز ذخیره کنید که پس از عکس برداری از سیستم اضافه کرده اید. با وجود این، اگر به تازگی از سیستم یک عکس تهیه کرده باشید، ممکن است عکس سیستم شما نیزهمان مسئله ای را داشته باشد که قصد دارید آن را تعمیرکنید. در چنین صورتی، از یک عکس سیستم قدیمی تر بهره بگیرید.


الف. با انتخاب این گزینه، پنجره بعدی از شما خواهد پرسید که آیا می خواهید که از فایل های تان، روی رسانه ذخیره ای مانند یک دیسک سخت اکسترنال، یک دی وی دی، یا یک حافظه فلش پشتیبان گیری کنید یا نه. ویندوز پس ازباز سازی خودش به شما کمک خواهد کرد که این فایل ها را با ز ذخیره کنید. برای پشتبیان گیری روی دکمه Back up nowکلیک کنید. درغیراین صورت، روی دکمه skip کلیک کنید وبه بخش «ب» بروید.
کمی منتظر بمانید تا مقدمات عملیات پشتیبان گیری انجام گیرد.
در پنجره Select where you want to save your backupمکان ذخیره نسخه پشتیبان را مشخص کنید و طبق دستورالعمل های صفحه نمایش عمل کنید.


ب . درپنجره بعدی از شما درخواست می شود که با کلیک کردن روی دکمه Restart کامپیوتر را باز راه اندازی کنید. طبق دستور العمل های صفحه نمایش عمل کنید.
1- روی دکمه Start کلیک کنید . در کادر جستجوی منوی Start، کلمه recovery را تایپ کنید، و سپس روی Recovery کلیک کنید.

2- روی Advanced recovery methods کلیک کنید.

Use a system image you created earlier to recover your computer Use a system image you created to recover your computer

 

Reinstall Windows

اگر یک عکس سیستم سالم نداشته باشید، یا اگر بخواهید همه چیز مثل روز اول شود، می توانید از این روش بهره بگیرید. پس از نصب مجدد ویندوز مجبورید همه برنامه های کاربردی تان را نیز از نو نصب کنید و همه فایل های داده ای تان را باز ذخیره کنید. اگر این روش بازسازی را ترجیح می دهید روی Reinstall Windows کلیک کنید. کادری می آید و درآن از شما می پرسد که اگر دیسک نصب ویندوز را دارید روی Yes کلیک کنید، که بعداً از شما درخواست خواهد شد که این دیسک را در دیسک ران قراردهید .
اگر سازنده کامپیوترتان یک دیسک بازسازی، دیسک تعمیر، دیسک اضطراری، یا نامی مشابه برای شما ارائه کرده باشد طبق دستور العمل سازنده عمل کنید.
اگر روی Yes کلیک کنید، پنجره بعدی از شما خواهد پرسید که آیا می خواهید که از فایل های تان، روی رسانه ذخیره ای مانند یک دیسک سخت اکسترنال، یک دی وی دی، یا یک حافظه فلش پشتیبان گیری کنید. یا نه. ویندوز پس ازبازسازی خودش به شما کمک خواهد کرد که این فایل ها را با زذخیره کنید. برای پشتیبان گیری روی دکمه Back up now کلیک کنید. درغیراین صورت، روی دکمه Skip کلیک کنید .
در پنجره بعدی از شما درخواست می شود که با کلیک کردن روی دکمه Restart کامپیوتر را باز راه اندازی کنید. پس ازبازراه اندازی کامپیوتر، ابتدا فایل های سیستمی بارمی شود. سپس، درکادر System Recovery Option روش ورودی صفحه کلید را انتخاب کنید. (گزینه پیش فرض، یعنی گزینه USمناسب است).آنگاه روی next کلیک کنید. کادر بعدی از شما می پرسد که آیا دیسک نصب ویندوز را دارید یا نه؛ دیسک نصب را دردیسک ران قرار دهید و روی Yesکلیک کنید. بقیه مراحل مانند مراحل نصب ویندوزاست. طبق دستور العمل ها عمل کنید.


یادآوری: نصب مجدد ویندوز همه چیز روی کامپیوتر را کاملاً پاک نمی کند. برنامه ها را حذف می کند، اما فایل های کاربر را در پوشه Windows.old برروی دیسک سخت شما ذخیره می کند، که پس از تکمیل عملیات نصب مجدد می توانید آن را مرور کنید. با وجود این پیش ازاستفاده از این روش حتماً از فایل های شخصی تان پشتیبان گیری کنید. به عنوان مثال، اگر فایل های رمزنگاری شده داشته باشید، احتمالاً آنها را پس از نصب ویندوز نخواهید توانست دستیابی کنید. اگر پیشتر از فایل های شخصی تان پشتیبان گیری کرده باشید و پس ازنصب ویندوز آنها را بازذخیره کرده باشید، پوشه Windows .oldرا می توانید حذف کنید تا بخش نسبتاً بزرگی از فضای دیسک سخت آزاد شود.

منبع:مجله ریزپردازنده