دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

این موجودات خونخوار قطبی چگونه از آلاسکا سر در آورده اند! + تصاویرطبق گزارشات رسیده این گونه ماهی بارها و بارها از آسمان این منطقه افتاده اند اما تکرار این مسئله بسیار غیرمعمول است.

مارماهی قطبی دارای آرواره هایی است که به کمک آن طعمه خود را محکم گرفته و سسپس تمام خون بدن وی را تا آخرین قطره می مکد.

ماجرای حضور این موجودات خونخوار قطبی از سواحل روستای والو در سواحل فیبر آغاز شد. هفته گذشته یکی از انواع این موجودات خونخوار در پارکینگ یک خواروبار فروشی پیدا شد ونکته جالب توجه زنده بودن این حیوان است.

 

طبق گزارشات رسیده این گونه ماهی بارها و بارها از آسمان این منطقه افتاده اند اما تکرار این مسئله بسیار غیرمعمول است و احتمال می رود دلیل این امر فراوانی دسته های این ماهی در رودخانه باشد.

با این حال هنوز اطلاعات چندانی درباره زندگی این گونه جانوری وجود ندارد. به گفته محققان نکته ای که عموم مردم نمی دانند این است که این مارماهی خونخوار می تواند هم در اقیانوس و هم در آبهای شیرین زندگی کند و ظاهرا آنها برای تخم گذاری به این منطقه آمده اند.

 

گونه ماده این ماهی تا 100،000 تخم می گذارد و  وبلافاصله پس از تخم گذاری می میرد. نوزاد این ماهی بدون دندان و دهان مکنده متولد می شود و 3 تا 7 سال طول می کشد تا بالغ شود.

 

اخبار,اخبار علمی,مارماهی قطبی

 

اخبار,اخبار علمی,مارماهی قطبی

 


اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران


ویدیو مرتبط :
شفق قطبی/آلاسکا/2013

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

چگونه سفیر آمریکا در لیبی را کشتند؟+تصاویرچگونه سفیر آمریکا در لیبی را کشتند؟

اوباما کشته شدن سفیر آمریکا در لیبی را تایید کرد / رئیس جمهور موقت لیبی از آمریکا عذرخواهی کرد / "انصار الشریعه" متهم اصلی قتل سفیر آمریکا / حمله با پرتاب بمب های آتش زا و شلیك گلوله به ساختمان انجام شد و محافظان ساختمان با تیراندازی تلاش كردند مقاومت كنند.سفیر آمریکا در لیبی کشته شد.

به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه های ماهواره ای الجزیره و العربیه، کریستوفر استیفنز ، سفیر آمریکا و سه شهروند دیگر این کشور در حمله مسلحانه به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی لیبی در عصر روز گذشته (سه شنبه ) کشته شده اند.

گزارش های الجزیره و العربیه حاکی است سفیر آمریکا به دلیل خفگی ناشی از آتش سوزی در کنسولگری این کشور در بنغازی کشته شد.

شبکه سی ان ان هم گفت که سفیر آمریکا در لیبی در حمله به وسیله گلوله های راکت انداز کشته شده است.

برخی منابع گفته اند سفیر آمریکا در حال فرار از مقر کنسولگری بود که به دلیل اصابت گلوله راکت به خودروی حامل وی، کشته شد.

 

تصویر منتشر شده در سایت های اینترنتی از سفیر آمریکا در لیبی

 

  اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

  اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

  اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

 

کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی به آتش کشیده شد

 

  اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

دفتر معاون نخست وزیر لیبی مرگ سفیر آمریکا و سه دیپلمات این کشور در حمله به کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی را تایید کرد.منابع آمریکایی گفته اند این کشور 35 کارمند خود را از شهر بنغازی خارج کرد.

گفته می شود دو نفر از کشته شدگان، تفنگداران دریایی آمریکایی و یک نفر دیگر ، کارمند کنسولگری این کشور بود اما منابع دیگر گفته اند سفیر آمریکا و 4 دیپلمات این کشور کشته شده اند.

افراد مسلح ناشناس عصر دیروز سه شنبه به کنسولگری آمریکا در بنغازی حمله کردند و نیروهای امنیتی لیبی نیز نتوانستند مانع از آنها شوند.

بنغازی پس از طرابلس ، مهمترین شهر لیبی است.

 

کنسولگری آمریکا در شهر بنغازی به آتش کشیده شد

 

  اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

العام نیز درباره جزئیات حادثه گزارش داد:حمله با پرتاب بمب های آتش زا و شلیك گلوله به ساختمان انجام شد و محافظان ساختمان با تیراندازی تلاش كردند مقاومت كنند، اما در این كار موفق نشدند و ساختمان كنسولگری لحظاتی پس از حمله به آتش كشیده شد

سفارت آمریکا در طرابلس تلاش می کند که کارکنان کنسولگری این کشور در بنغازی که تعداد آنان 35 نفر ذکر شده را به همراه اجساد کشته شدگان به پایتخت لیبی منتقل کند.

عصر دیروز سه شنبه کنسولگری آمریکا در بنغازی شاهد برگزاری تجمع اعتراض آمیز و مسالمت آمیز بود. این تجمع در اعتراض به انتشار فیلم توهین آمیز علیه پیامبر اسلام در آمریکا برگزار شده بود اما این تظاهرات به حملات مسلحانه منجر شد.

گفته می شود مهاجمان در ابتدا از سلاح سبک و سپس از سلاح سنگین و خمپاره انداز در حمله به کنسولگری آمریکا استفاده کردند.

حمله به سفارت آمریکا در قاهره

درهمین حال صدها معترض مصری روز سه شنبه در اعتراض به توهین به پیامبر گرامی اسلام (ص) در یك فیلم سینمایی آمریكایی به سفارت آن كشور در قاهره، حمله كرده و پرچم را پایین كشیدند.پرچم آمریكا روز سه شنبه به خاطر سالگرد حملات یازدهم سپتامبر نیمه افراشته بود اما معترضان پس از اینكه از دیوار سفارت آمریكا بالا رفتند، پرچم را به آتش كشیدند و پرچم مشکی رنگی را جایگزین آن کردند که بر روی آن نوشته شده بود "لا اله الا الله محمد رسول الله" و معمولا القاعده از آن استفاده می کند.

 

  اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

اوباما مرگ سفیر آمریکا در لیبی را تایید کرد

باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا با صدور بیانیه ای کشته شدن سفیر و سه دیپلمات این کشور در لیبی را تایید کرد. اوباما همچنین این اقدام را محکوم و آن را شرم آور توصیف کرد.

قبل از صدور بیانیه اوباما، میت رامنی کاندیدای جمهوری خواهان برای انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا ضمن انتقاد از واکنش اوباما به حادثه بنغازی  آن را "همراه با تساهل" توصیف و بابت این موضوع اظهار تاسف کرد.

 

رئیس جمهور موقت لیبی: عذرخواهی می کنیم

محمد المقریف رئیس کنگره ملی و رئیس جمهور موقت لیبی هم در کنفرانس مطبوعاتی در طرابلس به دلیل حادثه بنغازی و کشته شدن سفیر آمریکا، از دولت و ملت آمریکا و جهان عذرخواهی کرد و گفت: اقدامات برای دستگیری و مجازات عاملان این حمله آغاز شده است.

وی گفت: این حادثه برای ایجاد مانع در برابر روند دموکراسی در لیبی صورت گرفت. ملت لیبی در مقابل این اقدامات جنایتکارانه می ایستد.مخالف استفاده از خاک لیبی برای اقدامات انتقام جویانه هستیم.

"انصار الشریعه" متهم اصلی قتل سفیر آمریکا

گروه "انصار الشریعه" متهم ردیف نخست درباره حمله مسلحانه به کنسولگری آمریکا در بنغازی و قتل سفیر این کشور است.

بنا به گفته رسانه های خبری، این گروه دارای گرایش های افراطی اسلامی است و قبل از این دست به تخریب بارگاه ها و مقبره های زیارتی در لیبی زده بود.

با این حال معاون وزیر خارجه لیبی گفته است که حامیان معمر قذافی رهبر سابق لیبی عامل اصلی حمله مسلحانه به کنسولگری آمریکا در بنغازی هستند.

وی افزود: به سفارت آمریکا درباره برگزاری تحمع اعتراض آمیز هشدار داده شده بود اما این سفارت و کنسولگری آمریکا به هشدارها توجه نکرده و اقدامات لازم امنیتی را انجام نداده بودند.

ادامه تجمع مقابل سفارت آمریکا در قاهره

تجمع شماری از مردم معترض در مقابل سفارت آمریکا در قاهره که از دیروز سه شنبه آغاز شده بود امروز چهارشنبه هم ادامه دارد.قرار است عصر امروز چهارشنبه به دعوت گروه های افراط گرای اسلامی (سلفی) ، تجمع میلیونی در مقابل سفارت آمریکا در قاهره برگزار شود.آنها به تهیه و پخش فیلمی توهین آمیز علیه پیامبر اسلام در آمریکا اعتراض می کنند./عصرایران