دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

اپل دوستدار محیط زیست نیست+عکساپل دوستدار محیط زیست نیست+عکس

سازمان صلح سبز از اپل،آمازون و مایکروسافت انتقاد کرد.

به گزارش خبرنگار فناوری اطلاعات باشگاه خبرنگاران، سازمان صلح سبز اعلام کرد که نمودار رایانش ابری اپل، آمازون و مایکروسافت به دلیل مصرف بیش از حد انرژی، برای محیط زیست مضر است.

 , ,اپل ,اپل  و محیط زیست,سازمان های دوستدار محیط زیست,انرژی

 

گزارشات سازمان های دوستدار محیط زیست حاکی از آنست، در حالی که 3 غول تکنولوژی دنیا، اپل، آمازون و مایکروسافت به سرعت در حال گسترش مراکز داده های خود برای تغذیه نیازهای رسانه ای مصرف کنندگان هستند، اما هیچ تلاشی برای استفاده از منابع پاک انرژی مانند انرژی خورشیدی نکرده و تکیه آنها بر انرژی های فسیلی است.

شرکت اپل در این میان دارای بالاترین حد اتکا بر منابع انرژی مبتنی بر ذغال سنگ است که 55 درصد از کل انرژی مصرفی این شرکت را تأمین می کند.

اما اپل گزارش سازمان صلح سبز را انکار و طی بیانیه ای اعلام کرده است که این شرکت 60 درصد از انرژی مصرفی خود را از منابع انرژی قابل جایگزین مانند انرژی خورشیدی و همچنین نصب و راه اندازی سلول های سوختی تأمین می کند که هر دو بزرگترین ابتکارات در نوع خود هستند.

 , ,اپل ,اپل  و محیط زیست,سازمان های دوستدار محیط زیست,انرژی

 

رایانش ابری یا Cloud Computing مدل رایانشی بر پایهٔ شبکه‌های بزرگ کامپیوتری مانند اینترنت است که الگویی تازه برای عرضه، مصرف و تحویل سرویس‌های فناوری اطلاعات (شامل سخت افزار، نرم افزار، اطلاعات و سایر منابع اشتراکی رایانشی) با به کارگیری اینترنت ارائه می‌کند.

واژهٔ "ابر" واژه‌ای است استعاری که به اینترنت اشاره می‌کند و در نمودارهای شبکه‌های رایانه‌ای نیز از شکل ابر برای نشان دادن شبکه اینترنت استفاده می‌شود./باشکاه خبرنگاران

مترجم:سمانه علی زاده


ویدیو مرتبط :
موبایل دوستدار محیط زیست!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

جمع‌آوری‌معتادان، مثل پاکسازی محیط‌زیست نیستاخبار,اخبار اجتماعی, جمع‌آوری‌معتادان

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان مانند پاکسازی محیط زیست نیست اظهار کرد: ما می‌توانیم معتادان را جمع‌آوری کنیم اما به نظر می‌رسد سایر بخش‌ها در کامل کردن مراکز نگهداری توانایی ندارند.

سردار اسکندر مومنی در صبحگاه مشترک فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس دارای دو رویکرد اجتماعی و امنیت مردم محور است، اظهار کرد: امنیت یک مولفه اجتماعی است که با حضور و همکاری همه دستگاه‌ها و مردم محقق می‌شود و خروجی آن امنیت پایدار است.

ایجاد امنیت مانند یک پروژه عمرانی نیست که روزی به اتمام برسد
وی با بیان اینکه ماموریت‌های پلیس از نقطه صفر مرزی تا شهرها را شامل می‌شود، خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت امنیتی کشور در سطح قابل قبولی است آن هم با توجه به محیط‌های پیرامونی ما و فعالیت تروریست‌ها و ناامنی‌ها. خوشبختانه به برکت وجود رهبر معظم انقلاب و همراهی مردم امنیت قابل قبولی در کشور وجود دارد.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به سیاست پلیس در حوزه تامین امنیت پایدار و رویکرد اجتماعی در پلیس خاطرنشان کرد: پلیس افتخاری نیز در همین راستا و در راستای امنیت پایدار ایجاد شده است. پلیس افتخاری را می‌توان یکی از اقدامات پلیس پایتخت دانست و در آن تلاش شده امنیت در عرصه‌های مختلف با مشارکت مردم تامین شود.

مومنی در ادامه امنیت و سلامتی را از بزرگترین نعمت‌های خداوند دانست و گفت: یکی دیگر از طرح‌های پلیس پایتخت اجرای طرح‌های امنیت محله‌محور است که با مشارکت مردم اجرا می‌شود و منجر به کاهش وقوع جرایم شده است.

وی با بیان اینکه کوچکترین اتفاقی در تهران بازتابی جهانی داشته و بر روی کل کشور تاثیر می‌گذارد، خاطرنشان کرد: از این رو پلیس پایتخت نیز اهمیت ویژه‌ای در برقراری نظم و امنیت قائل است و می‌توان گفت هیچ اتفاقی در تهران رخ نمی‌دهد که به پلیس ارتباط نداشته است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با بیان اینکه در طول سال همکاران من در پلیس تهران بزرگ بیشترین تلاش خود را برای برقراری امنیت به کار می‌برند، گفت: ایجاد امنیت مانند یک پروژه عمرانی نیست که روزی به اتمام برسد، بلکه همواره باید در حال ایجاد و برقراری آن باشیم.

جمع‌آوری معتادان مانند پاکسازی محیط زیست نیست
مومنی مبارزه با موادمخدر را اولویت اصلی مردم براساس نظرسنجی‌های پلیس دانست و گفت: امسال کشفیات ناجا در حوزه موادمخدر افزایشی 20 درصدی داشته است.

 

عزم ما برای مقابله با ورود موادمخدر جدی است، اما در مورد جلوه خیابانی معتادان باید بگویم که این یک موضوع انسانی و نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها با یکدیگر است.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان همچون پاکسازی محیط زیست نیست، اظهار کرد: اینطور نیست که ما فقط معتادان را جمع‌آوری کنیم بلکه باید محل نگهداری آنان نیز پیش‌بینی شود.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی جمع‌آوری معتادان را کاری آسان برای پلیس توصیف کرد و گفت: نیروی انتظامی در عرض کمتر از چند روز توانایی جمع‌آوری این افراد را دارد اما سوال اینجاست که ما باید آنان را به کدام مرکز تحویل دهیم؟

مومنی با بیان اینکه قصد فرافکنی در حوزه جمع‌آوری معتادان را نداریم خاطرنشان کرد: گاهی شنیده می‌شود که بخشی از نهادهای متولی نسبت به عدم جمع‌آوری معتادان متجاهر معترض می‌شوند اما ما بارها اعلام کرده‌ایم که می‌توانیم معتادان را جمع‌آوری کنیم اما سایر بخش‌ها در انجام وظایف خود و کامل کردن محل‌های نگهداری آنان توانایی ندارند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی به موضوع دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در زمستان امسال نیز اشاره کرد و افزود: امسال یکی از سال‌هایی است که در عین انجام وظیفه همیشگی خود، ایجاد نظم و امنیت در برگزاری انتخابات را نیز بردوش بگیریم.

 

خوشبختانه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی تاکنون سالانه به طور میانگین یک انتخابات در کشور برگزار شده و ما امیدواریم امسال نیز با همکاری مردم و پلیس و دیگر نهادهای مسوول، انتخابات خوبی را پیش رو داشته باشیم.

اخبار اجتماعی - ایسنا