دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

اسکنری که مایعات را بو می‌کشد + تصاویراخبار علمی - اسکنری که مایعات را بو می‌کشد + تصاویر

کارشناسان یک اسکنر منحصربه فرد ساخته‌اند که‌ می‌تواند در بخش امنیت فرودگاه‌ها مورد استفاده قرار گیرد و امنیت مسافران و کادر فنی پروازی را تأمین نماید.

کارشناسان امنیت فرودگاه‌ها به تازگی یک سیستم شناسایی محتویات انواع مایعات را شناسایی کرده‌اند که بدون نیاز به بازکردن مایعات کارشناسان می‌توانند محتویات آن را به لحاظ شیمیایی شناسایی نمایند.

 

اخبار , اخبار علمی , اسکنر

 

گفتنی است، کل زمان مورد نیاز برای شناسایی یک مایع در بسته از این روش 5 ثانیه است و می‌‌تواند سبب کم شدن حجم ترافیک کاری در فرودگاه‌ها و افزایش امنیت پروازی و جلوگیری از بمب گذاری شود.

 

اخبار , اخبار علمی , اسکنر

 

در این روش مایعات داخل یک اسکنر فوق پیشرفته قرار می‌گیرند و این اسکنر با استفاده از یک تکنیک به نام اسپکتروسکوپی می‌تواند نوع مواد شیمیایی داخل بطری‌ها را شناسایی کند.

 

اخبار , اخبار علمی , اسکنر

 

کارشناسان حتی در گام‌های بعدی امیدوار هستند از این فناوری برای تشخیص سرطان در افراد مبتلا استفاده نمایند.

اخبار علمی - باشگاه خبرنگاران


ویدیو مرتبط :
چه اسکنری بخرم ؟ which Scanner to buy

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

تصاویر زیبا از ترکیب مایعات حین آشپزیاخبار,اخبار گوناگون,حباب

بسیاری از ما تقریباً هر روز آشپزی می‌کنیم اما بیشتر اوقات توجهی به شکل‌ها و الگوهایی که مواد غذایی در برابر چشمانمان می‌سازند نداریم.

بسیاری از ما تقریباً هر روز آشپزی می‌کنیم اما بیشتر اوقات توجهی به شکل‌ها و الگوهایی که مواد غذایی در برابر چشمانمان می‌سازند نداریم. یک عکاس به نام Adrian Mueller با همکاری Takakao Kuniyuki که یک طراح غذا است، مجموعه عکسی به نام «حباب‌ها» را طراحی کرده‌اند که در آن از مایعاتی مانند سرکه، روغن زیتون و آب که در طبخ غذا به کار می‌روند، برای ساخت اشکال و طرح‌هایی انتزاعی استفاده شده است.

 

آن‌ها دست به دست هم دادند تا المان‌هایی را به نمایش بگذارند که کمتر مورد توجه قرار می‌گیرند و مواد مورد نیاز برای پخت غذاها و طرح‌هایی که در روند پخت ایجاد می‌کنند یکی از زیباترین این طرح‌ها بود. از آنجایی که همیشه بر نتیجه‌ی کار و آن‌چه قرار است از فرآیند آشپزی به دست آید تمرکز کرده‌ایم، معمولاً به زیبایی اتفاقی که حین آشپزی رخ می‌دهد توجهی نمی‌کنیم؛ هدف این پروژه هم این بود که مردم را به تماشای زیبایی‌های کوچک اطرافشان ترغیب کنیم.


هر دو نفر این افراد در زمینه‌ی طراحی و عکاسی غذا تجربه داشتند و به همین دلیل به خوبی می‌دانستند نتیجه‌ی ترکیب کدام مواد می‌تواند از لحاظ زیبایی شناختی زیباتر باشد و به همین دلیل هم بیشتر عکس‌ها در بر گیرنده‌ی ترکیباتی از روغن، آب و مواد اسیدی مانند انواع سرکه‌ها هستند تا نتیجه‌ی کار مناظری زیبا و پر از حباب‌های زیبا باشد که بیش از هر چیز شبیه به سیارات بیگانه به نظر می‌رسند.

 

اخبار,اخبار گوناگون,حباب

روغن زیتون، چربی مرغ، سرکه بالزامیک، نمک، فلفل و سرکه سفید

 

اخبار,اخبار گوناگون,حباب

سرکه ی انگور و روغن زیتون

 

اخبار,اخبار گوناگون,حباب

نوشابه ی زنجبیلی و یخ

 

اخبار,اخبار گوناگون,حباب

روغن گیاهی، سرکه ی برنج و سس سویا

 

اخبار,اخبار گوناگون,حباب

روغن زیتون، سرکه ی سیب، سرکه ی برنج و سس سویا

 

اخبار,اخبار گوناگون,حباب

سرکه ی برنج و روغن زیتون

 

اخبار,اخبار گوناگون,حباب

 سرکه ی انگور، سرکه ی سیب و روغن زیتون

 

اخبار گوناگون - وبسایت نوچه