دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

از خانه در کلاس های معروفترین دانشگاه های دنیا شرکت کنید


اگر از کسانی باشید که علاقه به یاد گرفتن داشته باشید احتمالا این سوال به ذهنتان رسیده است که مثلا فلان موضوع در دانشگاه استنفورد چگونه آموزش داده می‌شود؟
 صبح بخیر: اگر از کسانی باشید که علاقه به یاد گرفتن داشته باشید احتمالا این سوال به ذهنتان رسیده است که مثلا فلان موضوع در دانشگاه استنفورد چگونه آموزش داده می‌شود؟ یا آرزو می‌کردید موضوعی را در دانشگاه Yale مورد بررسی قرار می‌دادید. البته این امکان وجود دارد که به آمریکا سفر کنید و از این منابع آموزشی استفاده کنید. اما کمی صبر کنید. بدون اینکه از کشور خارج شوید می توانید از منابع آموزشی بسیار غنی و رایگان دانشگاه‌های معتبر دنیا استفاده کنید.
 
iTunes U را می‌توان محصولی (رایگان) از اپل دانست که در آن منابع آموزشی بسیاری از استنفورد Yale آکسفورد MIT و بسیاری از نام‌های آشنای دیگر موجود است. در iTunes U می توانید در دوره رایگان تولید نرم افزار برای iPhone از دانشگاه استنفورد شرکت کنید و یا در دوره آموزش زبان فرانسه از open university و یا در دوره های دروس تاریخ و حتی علوم پایه شرکت کنید.

 تعداد موضوعات ارائه شده بسیار زیاد و متنوع است و می تواند خوراک بسیار خوب و با کیفیتی در اختیار همه اقشار علاقه‌مند به یادگیری قراردهد.

هر چند برای ما که از اینترنت نه چندان پر سرعتی استفاده می کنیم دانلود کردن این فایل ها با سختی های فراوانی همراه است اما کیفیت کار به حدی است که ارزش به دوش کشیدن این زحمت را دارد.

مثلا اگر درس اول از دوره آموزش برنامه نویسی برای iPhone از دانشگاه استنفورد را دانلود کنید، می بینید که کیفیت صدا و تصویر بسیار عالی است و می توان گفت که شما در استنفورد در حال گذراندن دوره آموزشی هستید.


ویدیو مرتبط :
خود را برای اجرای کلاس درس در خانه آماده کنید !

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

روحانی: تحجر، دنیا و دین مردم را می‌سوزاند‬ / تخریب گران، خانه ویرانه خود را تخریب می کنند / باید منصفانه قضاوت کنید؛ مگر کنترل تورم را نمی بیننداخبار,اخبارسیاسی,روحانی

 رئیس‌جمهور در جمع مردم قم در حرم حضرت معصومه (س)گفت: امروز دولت پشتوانه خود را در قم می‌بیند.

به گزارش «انتخاب»، حجت الاسلام روحانی در جمع مردم قم گفت : امروز دولت پشتوانه خود را در قم می‌بیند و چشم انداز فردای نظام، کشور و ملت را در سایه اندیشه برآمده از حوزه علمیه قم می‌داند. و ‫چشم انداز فردای این نظام و کشو و ملت را در سایه اندیشه برآمده از حوزه علمیه قم می داند.‫حوزه علمیه به عنوان افتخار همه عالمان در طول تاریخ شناخته می شود‬.بزرگترین یافتخارات تاریخ علمی دینی و سیاسی ما از قم و از حوزه علمیه قم هست. امام و مقام معظم رهبری هم تربیت یافته این حوزه است‬.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه ‫دین ما اسلام و تشیع ما زنده است چون حوزه علیمه و قم زنده است‬ ادامه داد: ‫این حوزه بزرگ و عظیم قم همواره در برابر لا ابالی گری تفسیر به رأی تحجر ایستاد و می ایستد. ما باید بدانیم تحجر و افراط نه تنها دنیای مردم که اول دین مردم را می‌سوزاند‬. به حوزه علمیه و مراجع و فضلا و اندیشمندانی افتخار می کنیم که در این حوزه عقل مطرود نبود.

حجت اسلام روحانی تاکید کرد: ‫حوزه نهاد مستقل بوده و نهاد مستقل باقی خواهد ماند‬.  ‫این حوزه بزرگ مستقل هرگز زیر پرچم هیچ سیاست حزب و جناحی نرفلته است و نخواهد رفت.

رئیس جمهوری کشورمان تصریح کرد: در زمینه سیاست خارجی قدم‌های مهمی را در رابطه با جهان به ویژه همسایگان برداشته‌ایم، ما مسیر حل معضلات را از جمله پرونده هسته‌ای را با اقتدار و بدون این که کاری به صدایی از گوشه و کنار و حاشیه پردازی عده‌ای داشته باشیم ادامه داده‌ایم و ادامه خواهیم داد.

وی افزود: همواره به منتقدان احترام می گذاریم و به آن ها همانند حامیان می گوییم که از حمایت دولت برخوردار بوده و هستند اما تخریب گران جایی ندارند و خانه ویرانه خود را تخریب می کنند.

وی تاکید کرد: مگر آمار اقتصادی را نمی بینند، مگر کنترل تورم را نمی بینند، در این 18 ماه، 7 هزار واحد صنعتی نیمه تمام راه اندازی شده است، بیش از 200 هزار هکتار سیستم آبیاری مدرن و قطره ای فقط در سه استان خوزستان، ایلام و سیستان و بلوچستان ایجاد شده، مگر آمار را نمی بینند که سهولت کسب و کار 22 رتبه تغییر کرده است؟ از 152 به 130 رسیده است. مگر نمی بینند که در زمینه گاز در ماه های گذشته، 100 میلیون متر مکعب گاز اضافه شده است، باید منصفانه قضاوت کرد، ظرفیت نفت 200 هزار بشکه در روز اضافه شده است، بیایید آمار سال 93 را با سال های قبل مقایسه کنیم، اگر کار مهمی شده به دست شما مردم عزیز و بزرگوار ایران شده است.


 اخبار سیاسی  -  انتخاب