دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

ارتباط استفاده از مخدرهای... 

ارتباط استفاده از مخدرهای شادی آفرین با کاهش حافظه

 

 

ارتباط استفاده از مخدرهای

 

 

محققان انگلیسی در تحقیقی دریافتند که کاهش حافظه در افرادی که به طور مداوم از مواد مخدر شادی آفرین مانند اکستازی و غیره استفاده می کنند شایع تر است.

 


به نقل از Science Daily، تحقیقات جدید بر مطالعات قبلی تکیه می کند که حاکی از این بود که افرادی که از اکستازی استفاده می کنند در انجام برخی اعمال شناختی مانند تمرینات گفتاری مشکل دارند.

 


محققان ۴۲ مصرف کننده اکستازی شامل ۱۴ مرد و ۲۸ زن، و ۳۱ فردی را که از این مواد استفاده نمی کردند شامل ۵ مرد و ۲۶ زن را مورد بررسی قرار دادند که همگی دانشجو بودند.

 


از این افراد در خصوص عادت مصرفی مواد آن ها و چگونگی عمل حافظه، ناتوانی های شناختی و حافظه مربوط به آینده آن ها سؤال شد.

 


سپس تست های آزمایشگاهی به آن ها داده شد که مستلزم یادآوری مسئله ای در چند هفته بعد بود. نتایج به دست آمده نشان داد استفاده از مواد مخدر شادی آفرین مانند اکستازی و سایر مواد اعتیادآور روی عملکرد حافظه ای افراد تأثیر منفی‌ می گذارد.

 


این مواد حتی روی روند خودآگاهی از حافظه شخصی هم تأثیر دارد. این گونه افراد ممکن است از کم شدن حافظه خود آگاه باشند ولی نمی دانند دلیل این مشکل همان دارویی است که مصرف می کنند.

 

 


ویدیو مرتبط :
کارگاه آموزشی "ارتباط پویا با استفاده از ابزار DISC"

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

سوء استفاده از زنان در پوشش ارتباط نزدیک با مسئولان استانی/ عقد موقت در ازای حل مشکلات خانوادگی
 اخبار حوادث  - سوء استفاده از زنان در پوشش ارتباط نزدیک با مسئولان استانی/ عقد موقت در ازای حل مشکلات خانوادگی

کلاهبردار حرفه‌ای که با وعده‌های واهی زنان جوان را فریب می‌داد در مشهد دستگیر شد.

سرهنگ حسین بیدمشکی رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگار حوادث باشگاه خبرنگاران با اعلام این خبر گفت: در پی اعلام شکایت چند زن جوان مبنی بر اینکه مردی میان سال با وعده‌های واهی آنان را فریب داده و مورد سوء استفاده قرار گرفته‌اند تحقیقات پلیسی آغاز شد.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی افزود: کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی خراسان رضوی با توجه به اهمیت و حساسیت موضوع تحقیقات خود را در این باره آغاز و متهم پرونده را دستگیر کردند.

وی افزود: متهم پرونده در ابتدا قصد منحرف کردن مسیر تحقیقات پلیسی را داشت اما در برابر شواهد و ادله موجود راهی جز بیان حقیقت نداشت و در اعترافات خود به طراحی نقشه‌ای مکارانه برای سوء استفاده از زنان و دختران جوان اعتراف کرد و اظهار داشت، با معرفی خود به عنوان فردی که با مسئولان استان ارتباط داشته و خود نیز دارای مسئولیت‌های مهم اداری هستم به طعمه‌های خود وعده حل مشکلات خانوادگی و استخدام می‌دادم و به این طریق تعدادی از آنان را به عقد موقت خود در می‌آوردم.

رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی اظهار داشت: به دستور مقام قضایی تحقیقات کارآگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری برای کشف دیگر اقدامات مجرمانه متهم آغاز شده است.

سرهنگ حسین بیدمشکی خاطر نشان کرد: بار‌ها به شهروندان هشدار داده‌ایم درصورت مواجهه با افرادی که با تعریف و تمجید واهی از خود، ادعا می‌کنند می‌توانند مشکلات آنان را از طرق غیرقانونی حل و فصل کنند، مراتب را بلافاصله به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اعلام کنند تا فرصت سوء استفاده برای افراد مجرم و خلافکار فراهم نشود.

 اخبار حوادث  - باشگاه خبر نگاران