دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

ابداع شیوه ای برای تماشای تصاویر سه بعدی بدون نیاز به عینک تماشای تصاویر سه بعدی, تصاویر سه بعدی,ویدیوهای سه بعدی

ابداع شیوه ای برای تماشای تصاویر سه بعدی بدون نیاز به عینک

شرکت HP شیوه ای ابداع کرده است که به کاربران اجازه می دهد بدون نیاز به عینک های مخصوص، ویدیوهای سه بعدی بر روی تلفن های همراه را تماشا کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این شیوه زوایای دید آن قدر وسیع هستند که تماشاگر می تواند فقط با چرخش صفحه نمایشگر یک شیئی را به طور کامل ببیند.

این محققان روشی را برای قابل مشاهده کردن تصاویر به صورت سه بعدی ابداع کرده اند که تصویر را از زوایای تا 45 درجه از مرکز در هر جهت، بالا - پایین، از یک سو به سوی دیگر و یا مورب قابل مشاهده می کند.

در این حالت بیننده می تواند یک گوش فرد را که در تصویر مشخص نیست با چرخاندن نمایشگر ببیند.

این دانشمندان از فناوری نانو برای ایجاد حلقه های متعدد با شیاری های کوچک بر روی یک لایه شیشه از نمایشگر استفاده کردند.

این شیارها نور را به گونه ای  می شکنند که 64 دیدگاه مختلف را امکان پذیر می کند. با حرکت دادن صفحه نمایشگر افراد می توانند دو دیدگاه را در هر زمان درک کنند یکی با چشم چپ ودیگری را با چشم راست، در نتیجه تصویر به شکل سه بعدی خود را نشان می دهد./مهر


ویدیو مرتبط :
بدون نیاز به عینک میتوانید تصاویر سه بعدی ببینید

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خلق تصاویر سه بعدی برای عینك‌های سه‌بعدی با فتوشاپدر مقاله مربوط به نرم‌افزار callipygian، گفتیم كه این نرم‌افزار مخصوص ساخت تصاویر سه‌بعدی ویژه عینك‌های سه بعدیست و گفتیم كه می‌توان این تصاویر جالب را توسط نرم‌افزار فتوشاپ نیز خلق كرد.
در این مقاله طریقه ساخت تصاویر سه بعدی را توسط برنامه فتوشاپ ارائه می‌كنیم.
بهتر است متون انگلیسی را دنبال كنید ، اما اگر توانایی یا حوصله خواندن متون انگلیسی را ندارید، طبق آموزش فارسی جلو بروید.

Making 3-D photos manually…
If you don’t have PC or Windows, you can use PhotoShop or Gimp and make the photos manually, it takes a bit longer, but here’s how to do that.

Just about any photo application will do, PhotoShop, PaintShop Pro, GiMP—as long as the application supports the red, blue and green  color channels to be changed.

For this example, we’re going to use PhotoShop.

ابتدا برنامه Photoshop را باز نمایید و دو عكسی كه با دوربین خود گرفته‌اید و یا از سایت دریافت كرده‌اید و قرار است آن‌ها را با هم تركیب كنید و تصویر سه بعدی بسازید را وارد محیط فتوشاپ كنید.

Open you files, we had named ours BOTL.JPG and BOTR.JPG.

عینک سه بعدی, ساخت تصاویر سه بعدی

باید آن‌ها را همانطور كه در مقاله مذبور، توضیح دادم، به سیاه و سفید (یا خاكستری Grayscale) تبدیل كنید.
پس مسیر زیر را در منوها طی كنید تا تبدیل به عكس سیاه و سفید شود:

Image > Mode > Grayscale

Convert both files to grayscale (this usually makes the 3-D effect “pop” more) Image > Mode > Grayscale.

عینک سه بعدی, ساخت تصاویر سه بعدی

حال باید عكسی كه برای سمت چپ در نظر گرفتید را دوباره به مد رنگ RGB تبدیل كنید:

Image > Mode > RGB

Go back to the left image and put it in RGB mode (Image > Mode > RGB).

عینک سه بعدی, ساخت تصاویر سه بعدی

سپس برای همین عكس، به منوی Window بروید و از زیر منوی Channels، گزینه Green and Blue Channels را انتخاب كنید. (می‌توانید به جای این همه طی طریق، كلیدهای تركیبی Shift + Click را بفشارید).

و حالا به سراغ عكسی كه برای سمت راست در نظر گرفتید بروید و Select All كنید (یعنی كلیدهای Ctrl+A را روی كیبورد فشار دهید) و سس محدوده انتخابی را كپی كنید. (Ctrl + C).

Go to Window > Channels and select the Green and Blue Channels (Shift + Click). The Image should turn blue-ish.

Go to the right image, and go to Edit > Select All (Command + A) then Edit > Copy (Command + C).

عینک سه بعدی, ساخت تصاویر سه بعدی

Go back to the left image, and click Edit > Paste (Command + V). Then Click the RGB Color Channel in the Channel Window. The image should now have Red and Blue colors.

خوب، حالا دوباره به عكس سمت چپ برگردید و Paste نمایید. (Ctrl + V). سپس پانل Channel را از منوس window فعال كنید و روی RGB كلیك كنید. (در عكس بالا پانل Channel را در سمت چپ می‌ّینید)

حالا شما باید تصویری با دو رنگ آبی و قرمز داشته باشید.

سپس مطابق شكل زیر، روی گزینه Red در پانل Channel كلیك كنید. سپس ابزار Move را از پانل ابزار‌ها انتخاب كنید (M). (توجه: هنوز از حالت Select خارج نشده‌ایم)
حالا عینك سه بعدی خود را بزنید و تصویر انتخاب شده را آن‌قدر این ور و اون ور كنید تا به بهترین صورت سه‌بعدی دیده شود.
كار تمام است، ابزار Crop را بردارید و عكس را از آنجا كه ضایع نشود، قطع كنید و Save نمایید.
همین!

Click the Red Channel in the Channels Window, then Click the “Move Tool” in the Tool palette, move the image to align the 2 images over each other. You can use the arrow on click and drag it with the mouse, now is a good time to put on the 3-D glasses, once you line it up properly it will appear 3-D, if there is extra image information crop the image, then save it.

عینک سه بعدی, ساخت تصاویر سه بعدی

منبع:aftab.cc