دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

آلرژی های باور نکردنیاگر می خواهید با تعدادی از آلرژی های عجیب مثل حساسیت به چوب و یا رایانه آشنا شوید این مطلب را مطالعه کنید.

 

به گزارش گروه خواندنی های باشگاه خبرنگاران، آلرژی در یک تعریف ساده به واکنش بدن ما به بعضی از مواد ، رایحه ها ، خوراکی ها و.... است به اشکال مختلفی مثل عطسه، سرفه، تغییر رنگ پوست و حتی در مواردی حملات تنفسی و یا عصبی بروز می کند. بعضی از آلرژیها مثل حسایت های فصلی و یا گونه های از ادویه ها عادی است اما بعضی از موارد آلرژی زا حقیتقتا تعجب انگیز هستند. در این مطلب قصد داریم تا شما را با بعضی از عجیب ترین حساسیت ها آشنا کنیم.

 

چوب

چوب یکی از موادی است که امروزه در ساخت کاغذ، مبلمان، مداد و بسیاری از مواد دیگر کاربرد دارد. افرادی که به چوب و یا حتی خورده های آن حساسیت دارند در صورت لمس این مواد دچار علائمی مثل تغییر رنگ پوست ، عطسه و سرفه می شوند. افرادی که از این حساسیت رنج مبرند نمی توانند از وسایلی که با چوب ساخته شئده است استفاده کنند.

 

آلرژی,درمان آلرژی,داروی آلرژی

 

 

پلاستیک

در جهان امروز تقریبا حجم زیادی از وسایل گوناگون از پلاستیک ساخته شده است و به نوعی زندگی امروز انسان وابسته به پلاستیک است. اما افرادی نیز وجود دارند که به پلاستیک حساسیت دارند و با هر گونه برخورد با پلاستیک و یا مشتقات آن دچار مشکل می شوند. این بدین معنا است که این افراد توان استفاده از بسیاری از وسایل ساخت دست بشر امروزی را ندارند. علائم حساسیت به پلاستیک معمولا به شکل خارش، ورم ، جوش و قرمز شدن سطح پوست مشخص می شود.

 

نیکل

این ماده فلزی بر روی 1 درصد از جمعیت جهان تاثیر گذاشته است و این افراد دارای حساسیت به این فلز هستند. نکته مهم در مورد این فلز این است که از این ماده به شکل فزاینده ای در ساخت انواع تلفن های همراه و تبلت ها به کار می رود. با توجه به این افزایش بسیار سریع در حجم استفاده از وسایل الکترونیکی می توان گفت که هر گونه حساسیت به این شکل می تواند زندگی را برای مبتلایان بسیار سخت کند.

 

آلرژی,درمان آلرژی,داروی آلرژی

 

 

کافئین

کافئین یکی از مواد موجود در چای، قهوه و یا نوشابه های گاز دار است که جزء پرطرفدارترین نوشیدنی های امروز جهان هستند. انسانهای که به کافئین حسساسیت دارند در صورتی که با کوچکترین میزان از کافئین رو به رو شوند با تهدیداتی جدی رو به رو می شوند. شوک های عصبی، گرفتگی های شدید عضلانی، تغییرات در ضربان قلب و اختلال در بینایی از جمله نشانه های این گونه از حساسیت است که در صورت شدید بودن می تواند مرگبار باشد.

 

رایانه

یکی دیگر از اشکال عجیب حساسیت ، آلرژی به رایانه است. مسئله ای می تواند با توجه به نفوذ کامپیوتر در زندگی امروزه ما آینده شخص مبتلا را دچار اخلال کامل کند. بعضی از کاربران رایانه از علائمی مثل: آبریزش بینی ، خارش سطح پوست و سردردهای شدید پس از کار بار رایانه شکایت داشتند. دانشمندان پس از انجام آزمایشاتی متوجه شدند که این مسئله به دلیل وجود ماده ای به نام "تریفنیل فسفات" است که در ساخت قطعات کامپیوتری به کار می رود. البته مشخص شد که درصد این ماده پس از مدتی کار با رایانه کاهش پیدا می کند.

 

آب

همه می دانیم که آب مایه حیات است و زندگی ما به آن بستگی دارد. اما هستند افرادی که به آب نیز آلرژی دارند. آلرژی به آب همچنان به نام آکواجنیک اُرتیکاریا شناخته میشود، این حالت تنها به 1 در 23 میلیون انسان در کرۀ زمین رُخ میدهد. آلرژی داشتن به آب یک چیز واقعاً نادر است و اکثر کسانی که به آن آلرژی دارند در خانه بستری میشوند. شخص دارای یک حساسیت فوق العاده به آیونی هست که در آب تقطیر نشده یافت میشود، بنابراین اکثر آنها باید زمانیکه آب مینوشند خیلی مراقب باشند و باید آب مقطر بنوشند./ باشگاه خبرنگاران

 ویدیو مرتبط :
باور نکردنی از رونالدینیو.حتما ببین خیلی جالبه و باور نکردنیه

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آب این میوه = حافظه ای باور نکردنیتقویت حافظه

پژوهشگران آمریکایی در تحقیقات خود نشان دادند که آب انگور می تواند حافظه را تقویت کرده و کاهش قدرت حافظه را ترمیم کند.

محققان دانشگاه سینسیناتی که نتایج بررسی های خود را در «کنفرانس بین المللی پلی فنول و سلامت» در هاروگیت انگلیس ارائه کرده اند نشان دادند که آنتی اکسیدان های حاضر در پوست و آب انگور می توانند توانایی مغزی را تقویت کرده و اثرات کاهش حافظه را کم کنند.

این محققان در این خصوص اظهار داشتند:«ما اثرات آب انگور را روی گروهی متشکل از 12 بیمار بین 75 تا 80 سال بررسی کردیم. این افراد از کاهش حافظه کوتاه مدت رنج می بردند.

این شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یکی از این گروهها به مدت 12 هفته آب انگور خالص 100 طبیعی می خورد و گروه دوم، گروه کنترل بود».

در پایان این دوره، دانشمندان با اندازه گیری توانایی حافظه دو گروه تائید کردند گروهی که آب انگور می خورد نتایج بهتری در حفظ حافظه فضایی نشان داد به طوری که قدرت حافظه این افراد حداکثر به میزان 75 درصد بهبود یافت.

براساس گزارش تلگراف ، این محققان توضیح دادند:«نتایج این تحقیق نشان می دهد که یک رژیم غذایی به خصوص رژیم غذایی غنی از میوه و سبزی تازه می تواند به حفظ حافظه خوب به ویژه در افراد با سن بالا کمک کند».