دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

آغاز ثبت‌نام كنكور از هفته آخر بهمن 

 

آغاز ثبت‌نام كنكور از هفته آخر بهمن

 

 

ثبت‌نام كنكور دانشگاه آزاد اسلامی در حالی از هفته آخر بهمن آغاز می‌شود كه از امسال در پذیرش این دانشگاه نیز همچون كنكور سراسری دانشگاه‌های دولتی، معدل تا ۱۵ درصد اعمال می‌شود.

 


دكتر عبدالله سجادی جاغرق رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی در گفت‌وگو با اشاره به زمان ثبت‌نام و برگزاری كنكور دانشگاه آزاد، گفت: ثبت‌نام آزمون كارشناسی از هفته آخر بهمن ماه آغاز می‌شود و آزمون آن اواسط تیرماه ۸۹ خواهد شد.

 


وی همچنین در خصوص نحوه تاثیر سوابق تحصیلی داوطلبان كنكور در نحوه پذیرش، گفت: با تصویب كارگروه كنكور برای اولین بار سوابق تحصیلی داوطلبان تا ۱۵ درصد در كنكور۸۹ دانشگاه آزاد نیز اعمال خواهد شد.

 


سجادی با بیان اینكه در سال گذشته معدل و سوابق تحصیلی در آزمون‌های دانشگاه آزاد تاثیر نداشت، تصریح كرد: چرا كه ممكن بود معدل‌های خوداظهاری حق داوطلبان را تضییع كند.

 


رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد با اشاره به افزایش ظرفیت آزمون سراسری دانشگاه آزاد، خاطر نشان كرد: متناسب با ایجاد رشته‌های جدید افزایش ظرفیت نیز خواهیم داشت.

 

 


رقابت میلیونی كنكوری‌ها در تیر ماه

 


دكتر حسین توكلی معاون سازمان سنجش، با اشاره به ثبت‌نام یك میلیون و ۲۸۷ هزار و ۳۹۰ نفر در آزمون سراسری سال۸۹ دانشگاهها، گفت: تعداد ثبت‌نام كنندگان كنكور امسال بیش ۳۵ هزار نفر نسبت به كنكور۸۸ افزایش داشته‌ است.

 


وی با اشاره به برگزاری به برگزاری كنكور۸۹ از۱۰ تا ۱۲ تیر ماه، اظهار كرد: اطلاعات سوابق تحصیلی داوطلبان اواخر فروردین ۸۹ بر روی سایت سازمان منتشر می‌شود.

 


وی با اشاره به زمان توزیع كارت ورود به جلسه كنكور، تصریح كرد: كارت آزمون از ۵ تا ۹ تیر ماه به صورت اینترنتی توزیع می‌شود.

 


وی با اشاره به زمان اعلام نتایج كنكور، خاطرنشان كرد: نتایج اولیه به صورت كارنامه و مهلت انتخاب رشته اینترنتی داوطلبان مرداد ۸۹ تعیین شده است و نتایج نهایی كنكور نیمه دوم شهریور اعلام می‌شود. همچنین كارنامه نهایی كنكور مهر ماه ۸۹ منتشر می‌شود.

 


معاون سازمان سنجش در خاتمه با اشاره به جزییات تاثیر سوابق تحصیلی در كنكور، به ایسنا گفت: بر اساس مصوبات پنجاه و چهارمین جلسه كمیته مطالعه و برنامه ریزی كنكور و نهمین جلسه كارگروه ماده چهار قانون پذیرش دانشجو و در راستای اجرای طرح جدید نحوه پذیرش و گزینش دانشجو مصوب مجلس، سوابق تحصیلی تا ۱۵ درصد برای دیپلمه‌های نظام جدید آموزش متوسطه سالهای ۱۳۸۴تا ۱۳۸۸ که امتحانات آنها به صورت نهایی و كشوری برگزار شده است، اعمال خواهد شد.

 

 

 


ویدیو مرتبط :
كنكور آسان است و مشاوربرتر كنكور مهندس حسین بنایی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مهلت تكمیل ظرفیت كنكور دانشگاه آزاد آغاز شد/ اعلام نتایج در هفته دوم مهر ماهرییس مركز آزمون دانشگاه آزاد:

مهلت تكمیل ظرفیت كنكور دانشگاه آزاد آغاز شد/ اعلام نتایج در هفته دوم مهر ماه

امكان انتخاب رشته محل جدید برای داوطلبان آزمون سراسری رشته‌های غیرپزشكی و علوم پزشكی سال 91 دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

دكتر ناصر اقبالی رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی اعلام كرد: كلیه داوطلبان حاضر در جلسه آزمون رشته‌های غیر پزشكی و علوم پزشكی سال 91 دانشگاه آزاد اعم از قبولی یا مردودی می‌توانند جهت انتخاب مجدد رشته محل از میان آن دسته از رشته محل‌هایی كه جدیدا به تصویب شورای عالی گسترش آموزش عالی رسیده است و یا رشته‌ محل‌هایی كه در مرحله اول اعلام نتایج ظرفیت آنها تكمیل نشده است از ساعت 10 صبح امروز یكشنبه (26 شهریور ماه) به پایگاه ثبت‌نام الكترونیكی مراكز آزمون به آدرس www.azmoon.org مراجعه و نسبت به انتخاب رشته و محل جدید اقدام نمایند.

وی با بیان اینكه در این مرحله به داوطلبان امكان انتخاب حداكثر 20 كد رشته و محل از میان رشته‌های مجموعه امتحانی ارائه خواهد شد، اعلام كرد:‌ استثناً داوطلبان رشته‌های پزشكی در صورت تمایل می‌توانند علاوه بر رشته‌های ارائه شده در گروه علوم و پزشكی رشته‌های مورد نظر خود از مجموعه علوم تجربی و كشاورزی را نیز در انتخاب‌های خود منظور نمایند.

اقبالی با تاكید بر اینكه داوطلبان لازم است در انتخاب رشته محل‌های خود به محدودیت جنس پذیرش و قید پذیرش بومی برای خواهران در برخی از رشته محل‌ها دقت نمایند اعلام كرد: هر داوطلب تنها یك بار مجاز به انتخاب رشته شهر می‌باشد.

رییس مركز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی همچنین با بیان اینكه داوطلبان حداكثر تا پایان روز شنبه اول مهر می‌توانند با مراجعه به سامانه مذكور نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند، تصریح كرد: آن دسته از داوطلبانی كه به منظور خودآزمایی در آزمون شركت نموده‌اند، امكان انتخاب رشته شهر مجددا از طریق این سیستم را نخواهند داشت.

وی زمان اعلام نتایج داوطلبان در این مرحله را هفته دوم مهرماه اعلام كرد./