دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

آسپرین خطر مرگ را در... 


آسپرین خطر مرگ را در مبتلایان به سرطان سینه كاهش می‌دهد

 


آسپرین و کاهش خطر مرگ مبتلا به سرطان سینه

 

 

آسپرین می‌تواند خطر مرگ و میر را در بیماران مبتلا به سرطان سینه كاهش دهد.

 


نتایج یك تحقیق نشان داده است كه آسپرین می‌تواند به زنان مبتلا به سرطان سینه كمك كند تا‌ عمر بیشتری داشته باشند.

 


براساس تجزیه و تحلیل‌های پزشكی روی اطلاعات حاصل از پژوهش سلامت پرستاران آمریكایی، آسپرین به میزان قابل توجهی خطر مرگ ناشی از سرطان سینه را در زنانی كه بیماری آنها درمان شده، كاهش می‌دهد.

 


در این پژوهش ۲۳۸ هزار پرستار در آمریكا به مدت بیش از ۳۰‌سال تحت بررسی و مطالعه قرار گرفتند.

 


میشل هولمز، استادیار پزشكی و همه‌گیر شناسی در دانشكده پزشكی هاروارد سرپرستی این پژوهش را عهده‌دار بوده و نتایج مطالعات خود را در مجله «آنكولوژی بالینی» منتشر كرده است.

 


وی تصریح كرد: اگر این یافته‌ها در دیگر آزمایشات بالینی مورد تایید قرار بگیرند، مصرف آسپرین می‌تواند یك ابزار ساده، ارزان قیمت و نسبتا بی‌خطر دیگر برای كمك به زنان مبتلا به سرطان سینه باشد تا بیشتر عمر كنند و زندگی سالم‌تری داشته باشند.

 


این محققان تاكید كردند: تا پیش از تصویب و تایید نهایی باید از مصرف خودسرانه این دارو پرهیز شود.

 

 

 


ویدیو مرتبط :
دوربین مخفی خطر مرگ :))

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

آسپرین، خطر بروز مسمومیت حاملگی زنان باردار را کاهش می دهد 

 

آسپرین، خطر بروز مسمومیت حاملگی زنان باردار را کاهش می دهد

 

نتایج بدست آمده از مطالعه سونوگرافی داپلر ۸۰ زن باردار در هفته های ۱۲ تا ۱۶ حاملگی نشان داد: تجویز آسپرین در این دوره از بارداری برای افراد در معرض خطر پره اکلامپسی (مسمومیت حاملگی) می تواند به عنوان یک روش پیشگیری در بروز این عارضه دوران حاملگی مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار پژوهشی ایسنا منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، پیشگیری از پره اکلامپسی اهمیت زیادی در کاهش مرگ ومیر مادر و نوزاد دارد.

معصومه عابدزاده کلهرودی از دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی کاشان پژوهشی را به منظور بررسی تأثیر تجویز آسپرین در پیشگیری از پره اکلامپسی در زنان پرخطر و دارای یافته های غیرطبیعی سونوگرافی داپلر شریان رحمی انجام داده است.

با انجام یک کارآزمایی بالینی، زنان در معرض خطر پره اکلامپسی در هفته های ۱۲ تا ۱۶ حاملگی تحت سونوگرافی داپلر عروق رحمی قرار گرفته و در صورت وجود یافته غیرطبیعی داپلر وارد مطالعه شده و به طور تصادفی در دو گروه تجربی (۴۰ نفر) و شاهد (۴۰ نفر) وارد شدند. برای گروه تجربی روزانه ۸۰ میلی گرم آسپرین تجویز شد. دو گروه تا بعد از زایمان، پیگیری و عاقبت حاملگی از نظر بروز پره اکلامپسی، محدودیت رشد داخل رحمی جنین، زایمان زودرس، آپگار دقیقه اول و پنجم کمتر از ۵، نوع زایمان و وزن نوزاد بررسی شدند.

بر اساس یافته های این مطالعه، بروز پره اکلامپسی در گروه تجربی ۲.۵ و در گروه شاهد ۲۲.۵ درصد و خطر بروز پره اکلامپسی در گروه شاهد ۹ برابر بیشتر از گروه تجربی بود. تفاوت آماری معنی داری بین دو گروه از نظر وزن هنگام تولد نوزاد، روش زایمان و سن حاملگی هنگام زایمان وجود نداشت.

نتایج بدست آمده از مطالعه حاضر نشان داد: تجویز آسپرین در هفته های ۱۲ تا ۱۶ بارداری برای افراد در معرض پره اکلامپسی می تواند باعث کاهش بروز پره اکلامپسی شود؛ لذا می توان از آن به عنوان یک روش پیشگیری از پره اکلامپسی در افراد پرخطر با یافته های غیرطبیعی سونوگرافی داپلر استفاده کرد..... /  خبرگزارى ایسنا