دانش و فناوری


2 دقیقه پیش

گرفتن ویزای انگلیس در ایران

از زمانی که اخذ وقت سفارت انگلیس در تهران ممکن شد، بسیاری از مشکلات متقاضیان این ویزا نیز به فراموشی سپرده شد. اگر چه هنوز هم بعضی از متقاضیان این ویزا، به جهت تسریع مراحل ...
2 دقیقه پیش

دوره مدیریت پروژه و کنترل پروژه با MSP

پروژه چیست؟ پروژه به مجموعه ای از فعالیتها اطلاق می شود که برای رسیدن به هدف خاصی مانند ساختن یک برج، تاسیس یک بزرگراه، تولید یک نرم افزار و … انجام می شود. در همه پروژه ...

آرام‌ترین دوره فعالیت خورشیدی در سال 2013اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

دانشمندان ناسا اعلام کردند:

آرام‌ترین دوره فعالیت خورشیدی در سال 2013

دانشمندان ناسا مدعی‌اند قله فعالیت خورشیدی احتمالاً در سال جاری میلادی به آرام‌ترین میزان خود طی حداقل 100 سال اخیر می‌رسد.

این محققان بر این باورند که حتی چنانچه خورشید به قله چرخه فعالیت 11 ساله خود برسد، لکه‌های خورشیدی پایین‌ترین تعداد را خواهند داشت.

براساس گزارش‌های دریافتی، همچنین امواج رادیویی که نشان‌دهنده فعالیت بالای این ستاره هستند، بسیار فروکش کرده‌اند.

چرخه کنونی آب و هوای خورشید «چرخه خورشیدی 24» (Solar Cycle 24) لقب گرفته است.

آرام بودن خورشید از علاقه دانشمندان به مشاهده و پیگیری فعالیت این ستاره نمی‌کاهد زیرا یک جرقه سرکش آن می‌تواند به شبکه‌های الکتریکی آسیب رسانده یا ماهواره‌های ارتباطی را همان‌طور که زمینیان چند ماه پیش شاهد بودند، از کار بیاندازد./ایسنا


ویدیو مرتبط :
انفجار بزرگترین جرقه‌های خورشیدی سال 2013 (1)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

كره جنوبی سرانجام تسلیم آمریكا شد: تعلیق فعالیت مهم ترین بانك ایرانی در شرق آسیا 

كره جنوبی سرانجام تسلیم آمریكا شد: تعلیق فعالیت مهم ترین بانك ایرانی در شرق آسیا

كره جنوبی سرانجام تسلیم آمریكا شد: تعلیق فعالیت مهم ترین بانك ایرانی در شرق آسیا

دو هزار شرکت کره ای دارای روابط بازرگانی با ایران، تحت تاثیر تعطیل شدن شعبه سئول بانک ملت قرار می گیرند.

کره جنوبی فعالیت بانک ملت در این کشور را به حالت تعلیق درآورد.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، هیئت نظارت بر فعالیت های بانکی کره جنوبی امروز پنجشنبه اعلام کرد فعالیت شعبه بانک ملت در سئول را به حال تعلیق درآورده است.

هیئت خدمات مالی کره جنوبی در بیانیه ای اعلام کرد: فعالیت های شعبه سئول بانک ملت ایران به دلیل نقض قانون تبدیل ارز، از 11 اکتبر جاری تعلیق می شود!

تعطیلی بانك ملت شعبه سئول كه عهده دار فعالیت های مالی ایران در منطقه شرق آسیاست ،‌ از درخواست های اصلی آمریكا از دولت كرده جنوبی بوده كه تا كنون دولت سئول زیر بار آن نمی رفت. از این رو ، ‌اتهام نقض قانون تبدیل ارز ،‌ صرفاً‌ بهانه ای برای تعلیق فعالیت این شعبه است.

یک مقام مسول در این هیئت نیز گفته است: فعالیت های شعبه سئول بانک ملت  تقریبا به صورت کامل متوقف خواهد شد زیرا اکثر فعالیت های آن مربوط به تبدیل ارزهای خارجی است.

خبرگزاری فرانسه در این باره می نویسد: بانک ملت یکی از بزرگترین بانک های ایران است و شعبه سئول آن تنها شعبه این بانک در خارج از خاورمیانه و اروپاست.

این خبرگزاری اضافه می کند: دو هزار شرکت کره ای دارای روابط بازرگانی با ایران،  تحت تاثیر تعطیل شدن شعبه سئول بانک ملت قرار می گیرند.

تحریم های کره جنوبی

کره جنوبی پیش از این اعلام کرده بود که تمامی تحریم های شورای امنیت سازمان ملل متحد علیه ایران را اعمال می کند اما پس از آن تحت فشارهای بسیار آمریکا، سئول نیز  از اعمال تحریم های مستقلی علیه تهران خبر داد.

تعطیلی شعبه سئول بانک ملت یکی از مهمترین خواسته های مقامات آمریکایی از کره جنوبی بود.

با این حال چندی پیش مقامات بانک مرکزی کره جنوبی از توافق با همتایان ایرانی خود برای افتتاح حساب ارزی مشترک برای تبادلات مالی میان دو کشور خبر داده بودند...../تحلیل:عصرایران