اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

50ضربه شلاق، جریمه داعش بخاطر عدم بیعت با ابوبکر البغدادی(+عکس)
50 ضربه شلاق، جریمه داعش بخاطر عدم بیعت با ابوبکر البغدادی

شبه نظامان وابسته به گروه دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش، ساکنان شهر موصل را مجبور به حضور در نماز جمعه و بیعت با ابوبکر البغدادی رهبر این گروه که خود را «خلیفه» خود خوانده مسلمانان نامیده، کردند.

اخبار,اخباربین الملل,مجازات  عدم بیعت با ابوبکر البغدادی

 

شبه نظامان وابسته به گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام موسوم به داعش، ساکنان شهر موصل را مجبور به حضور در نماز جمعه و بیعت با ابوبکر البغدادی رهبر این گروه که خود را «خلیفه» خود خوانده مسلمانان نامیده، کردند.

به گزارش «تیک» به نقل از شبکه خبری سی ان ان،  شبکه خبری العراقیه به نقل از ابراهمی الطائی عضو شورای اعیان موصل گزارش داد که گفته است داعش کسانی را که از حضور در نماز جمعه و بیعت تخلف کردند، با 50 ضربه شلاق، مجازات کرد.

داعش به وسیله بلندگو از ساکنان موصل خواست برای ادای نماز جمعه، در مسجد بزرگ شهر حاضر شوند و متخلفان را تهدید به مجازات شلاق کرد.

شایان ذکر است که گروه داعش دهم ژوئن گذشته، حمله ناگهانی خود را به شهرهای عراق آغاز و مساحت وسیعی از شمال این کشور را تصرف کرد. این گروه توانست یک روزه شهر موصل، دومین شهر بزرگ عراق را تصرف کند و سپس همه استان نینوا و بخش‌هایی از استان صلاح الدین را نیز به کنترل خود در آورد. در پی این حمله، نیروهای ارتش و پلیس عراق از محل ماموریت خود گریختند. آن‌هایی هم که موفق به فرار نشدند، اعدام شدند.

هفته گذشته داعش اعلام برپایی خلافت اسلامی کرد. ابوبکر البغدادی هم به عنوان خلیفه مسلمانان معرفی شد و از همه گروه‌های شبه نظامی جهادی خواست با او به عنوان خلیفه مسلمانان بیعت کنند.
 اخبار بین الملل - تیک


ویدیو مرتبط :
وهابیون بحرین با ابوبکر البغدادی،رهبر داعش بیعت کردند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

اعلام تشکیل خلافت اسلامی توسط داعش/ابوبکر البغدادی خلیفه شد: مسلمانان جهان باید با من بیعت کنند!اخبار,تشکیل خلافت اسلامی توسط داعش


اخبار بین الملل - اعلام تشکیل خلافت اسلامی توسط داعش/ابوبکر البغدادی خلیفه شد: مسلمانان جهان باید با من بیعت کنند!

این بیانیه درحالی اعلام می شود که نیروهای امنیتی عراق به مواضع گروه تروریستی داعش حمله کرده است.

فایننشال تایمز نوشت: گروه تروریستی داعش که بخشی از سرزمین عراق و سوریه را به تصرف خود درآورده است، امروز رسما از تشکیل خلافت اسلامی خبر داد.

به گزارش انتخاب، سخنگوی گروه تروریستی داعش گفت که شورای رهبری این گروه تصمیم به تشکیل یک خلافت اسلامی گرفته است.

ابوبکر البغدادی رهبر مرموز داعش که خلیفه اعلام شده است از تمامی مسلمانان خواسته است که با او بیعت کنند.

این بیانیه درحالی اعلام می شود که نیروهای امنیتی عراق به مواضع گروه تروریستی داعش حمله کرده است.

نیروهای دولت عراق با حملات هوایی و زمینی موفق به پیشروی در سرزمین های سقوط کرده شده اند و ادعا کرده اند که قسمتی از تکریت را بازپس گرفته اند.

اخبار بین الملل - انتخاب