اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

10 گربه متفاوت در تاریخ +عکس10 گربه متفاوت در تاریخ +عکس

حیوانات بسیاری در جنگل وجود دارند و گربه سانان نیز از جمله این حیوانات هستند که البته در جنگل قلمروی خودشان را دارند برخی از آن ها می توانند بسیار خطرناک باشند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، گونه های مختلف گربه سان ها دارای شکل و شمایل متفاوت و همچنین دارای ویژگی های خاصی هستند. در این مطلب نگاهی داریم به تعدادی از این گربه های بزرگ و شگفت انگیز:

دندان شمشیری

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

یکی از گربه های ماقبل تاریخی که بسیاری از شما با آن آشنا هستید. نمونه ای از این گربه در انیمیشن عصر یخبندان وجود دارد ولی در اصل به آن مهربانی نبود. این ببرها از جمله بزرگترین شکارچیان گذشته بوده اند و اندازه آن ها در کوچکترین حالت به اندازه یک پلنگ بوده است. آن ها همچنین 300 کیلوگرم وزن داشته اند و بیشتر در امریکای جنوبی دیده شده اند. اصلی ترین نکته این گربه دندان های شکارش بوده است که گفته می شود گاهی تا 20 سانتی متر رشد می کرده است و هر موجودی را از پای در می آورده است. این گربه 10 هزار سال پیش منقرض شده است.

هوموفریوم

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

یکی دیگر از گربه های بسیار بزرگ و البته خطرناک که در طبیعت حضور داشته است. این گربه نزدیک به 10 هزار سال پیش منقرض شده است و محل زندگی آن تمامی قاره ها پیش بینی می شود. این گربه تا 400 کیلوگرم وزن داشته است و بخش زیاد شهرتش را از به خاطر شلکل جالبش دارد. پاهای جلویی این گربه بسیار بلندتر از پاهای عقبش است و همین باعث می شد تا به راحتی حرکت کند و سرعت بسیار زیادی داشته باشد.

شیر غارها

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

یکی از بزرگترین شکارچیانی که به مانند او دیگر در میان گربه ها نبوده است شیرغار نام دارد. این شیر در اروپا زندگی می کرده است و وزنش نزدیک به 300 کیلوگرم بوده است. اندازه بی نهایت بزرگ آن باعث می شده تا به راحتی حرکت کند و شکارهای بزرگ را با یک ضربه از بین ببرد. بسیاری از نقش هایی که روی غارها پیدا شده است نشان دهنده این حیوان است که به همه حمله می کرده است.

Xenosmilus

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

یکی دیگر از گربه های خطرناک دنیا نامی بسیار سخت دارد و به او " Xenosmilus" گفته می شود. این گربه از خانواده دندان شمشیری ها بوده است اما به جای داشتن چنگال یا دندان های بلند، همه دندان هایش تیز بوده است به طوری که با یک حرکت تمام بدن طعمه را تیکه تیکه می کرده است. این شیر به نسبت باقی موجودات بسیار کوچک بوده است و وزن آن 180 تا 230 کیلوگرم بوده است ولی تحرک بیشتری داشته است و حتی به موجودات خیلی بزرک نیز حمله می کرده است.

پلنگ کبیر

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

این روزها بسیاری از پلنگ ها تنها 60 تا 100 کیلوگرم وزن دارند اما در گذشته پلنگ کبیر نزدیک به 150 کیلوگرم وزن داشته است و به نسبت توانایی بیشتری در کشتار داشته است. این پلنگ تا به حال دانشمندان زیادی را در طول تاریخ به خود جذب کرده است و تحقیقات گسترده ای روی آن انجام شده است. پنجه های آن توانایی آن را داشته است که انسان را با یک ضربه از پا اندازد و اصلی ترین محل زندگی اش را در شمال امریکا می دانند. این گربه 11 هزار سال پیش منقرض شده است.

باب کت

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

یکی از گربه هایی که زیستگاهی در آمریکای شمالی دارد و به عنوان یک شکارچی حرفه ای شناخته می شود. این گربه در مناطقی که چوب باشد بیشتر دیده می شود اما در صحراها نیز می تواند زنده بماند. این گربه از خرگوش و موجوداتی با جثه متوسط را شکار می کند. این گربه از نظر اندازه دو برابر گربه هایی است که در خیابان ها دیده می شوند ولی در دسته گربه های بزرگ قرار دارد.

اوسلات

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

"اوسلات" یا " اوکلات" یکی از گربه های بسیار معروف است چرا که شبیه ترین چهره را در میان گربه های بزرگ به گربه های خیابانی دارد. پوست بدن آن ترکیبی از ببر و پلنگ است که آن را قیمتی و زیبا کرده. این گربه در دهه 80 میلادی به علت شکار بی رویه در مرحله نابودی قرار گرفتن ولی به مرور با مراقبت های ویژه تعداد آن ها افزایش یافت. خوراک این گربه نیز به مانند باب کت موجودات متوسط مانند قورباغه و خرگوش است. این گربه بهترین دید در شب را در میان گربه ها دارد.

کاراکال

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

یکی از شگفت انگیزترین گربه های دنیا که در آفریقا دیده می شود "کاراکال" است. این گربه نژادی بسیار نزدیک به گربه های طلای آفریقا است و البته در شکار مهارت خاصی دارد. تنها گونه ای از گربه ها که توانایی گرفتن پرنده ها در هوا را دارند "کاراکال"ها هستند. البته رژیم غذایی او شامل آهو و مارمولک نیز می شود. دیدن این گربه در طبیعت بسیار سخت است چرا که یکی از استادان بلامنازعه استتار است.

جاگوراندی

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

یکی دیگر از گربه های بسیار جالب که در مکزیک زندگی می کند "جاگوراندی" نام دارد. این حیوان دارای رنگی یکدست است و البته پوست آن نیز خیلی مورد توجه شکارچیان نیست. این گربه ولی این روزها در خطر قرار دارد چرا که بسیاری از محل های زندگی آن به وسیله انسان ها اشغال شده است. این گربه در زبان اسپانیای به "شیر کوچک" معروف است و قدرت شکار بسیار بالایی دارد. بیشتر از خرگوش و جوجه ها مصرف می کند.

ماربل

 

اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب

 

یکی از گربه های شگفت انگیز آسیای به خاطر رنگ و البته حالت خاص پوستی که دارد به نام "ماربل" شناخته می شود. "ماربل" در لغت به معنای سنگ مرمری است. این گربه بسیار سخت دیده می شود چرا که کمتر از 10 هزار عدد از آن ها در طبیعت وجود دارد و همچنین بسیار خوب نیز استتار می کنند. این کربه ها در اندازه گربه های خیابانی هستند و از جمله شکارچیان هند و آسیا شناخته می شوند./باشگاه خبرنگاران


ویدیو مرتبط :
کلیپی متفاوت و جذاب-تاریخ پخش 29 فروردین برنامه پارازیت

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

گربه جهنمی؛ قوی‌ترین خودروی عضلانی تاریخ!+تصاویراخبار گوناگون - گربه جهنمی؛ قوی‌ترین خودروی عضلانی تاریخ!+تصاویر

قدرت آن به‌ اندازه‌ای خواهد بود که بتواند لاستیک چرخ‌های عقب را در کسری از ثانیه به لاستیک مذاب تبدیل کند!

یکی از بزرگ‌ترین رازهای صنعت خودرو در سال 2014 تا به امروز این بوده که خودروی چلنجر SRT 2015 معروف به گربه جهنمی با موتور 6.2 لیتری V8 چه مقدار نیرو تولید می‌کند؟

بالاخره شرکت دوج به گمانه‌زنی‌ها پایان داد و اعلام کرد که این هیولای وحشی نیرویی معادل 707 اسب‌بخار تولید خواهد کرد.

این مقدار توان خروجی به‌اندازه‌ای خواهد بود که بتواند لاستیک چرخ‌های عقب را در کسری از ثانیه به لاستیک مذاب تبدیل کند!

دوج، درصورتی‌که چلنجر جدید وارد بازار شود قوی‌ترین چلنجر ساخته‌شده تاکنون محسوب خواهد شد هم‌چنین قوی‌ترین خودروی V8 خواهد بود که شرکت تاکنون تولید کرده است.

اصلاً اجازه بدید خیالتان را راحت کنیم؛ این گربه جهنمی قوی‌ترین خودروی عضلانی استاندارد در دنیا است.

دوج در هنگام عرضه این خودرو 2 سوئیچ متفاوت یکی به رنگ قرمز و دیگری به رنگ مشکی را به مشتری تحویل می‌دهد.

درصورتی‌که از سوئیچ قرمز رنگ استفاده کنید می‌توانید از تمام 707 اسب‌بخار این گربه وحشی سرکش لذت ببرید اما استفاده از سوئیچ مشکی باعث می‌شود که محدودیتی برای توان خروجی موتور این خودرو اعمال شود و تنها 500 اسب‌بخار نیرو در اختیار داشته باشید.

شریک جرم موتور قدرتمند چلنجر جدید، گیربکس 8 سرعته اتوماتیک با کنترل شیفت دستی خواهد بود.

باید صبر کرد و دید این گربه جهنمی در عملکرد و تست‌های قدرت چطور خودنمایی می‌کند.

اخبار,اخبار گوناگون,قوی ترین خودرو عضلانی,قوی ترین خودرو تاریخ

اخبار,اخبار گوناگون,قوی ترین خودرو عضلانی,قوی ترین خودرو تاریخ

 

اخبار,اخبار گوناگون,قوی ترین خودرو عضلانی,قوی ترین خودرو تاریخ

اخبار,اخبار گوناگون,قوی ترین خودرو عضلانی,قوی ترین خودرو تاریخ

 

اخبار,اخبار گوناگون,قوی ترین خودرو عضلانی,قوی ترین خودرو تاریخ

اخبار,اخبار گوناگون,قوی ترین خودرو عضلانی,قوی ترین خودرو تاریخ

 

اخبار,اخبار گوناگون,قوی ترین خودرو عضلانی,قوی ترین خودرو تاریخ


اخبار گوناگون - بازارخبر