اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

10 درصد افراد بالغ آرتروز زانو دارند اخبار پزشکی ,خبرهای   پزشکی,آرتروز زانو

یک فوق تخصص جراحی مفصل زانو و آرتروسکوپی، گفت: ۱۰ درصد افراد بالغ به آرتروز زانو مبتلا هستند که البته جوانان نیز به این بیماری مبتلا می شوند.

به گزارش مهر  ، دکتر کامران بدیع زاده درباره آرتروز زانو، در چهارمین همایش بین المللی جراحی زانو ، ارتروسکوپی و آسیب های ورزشی گفت: استئوآرتریت  یا آرتروز زانو شایع‎ترین علت درد در افراد بالغ است که بیشتر از ۱۰درصد بالغین از آن رنج می‎برند. این بیماری با درجات گوناگون از محدودیت عملی، کاهش سطح فعالیت و کیفیت زندگی همراه است.

وی افزود: شایع ترین مفاصل مبتلا به ترتیب زاتو، مفصل ران یا هیپ و انگشتان دست است.البته اکثر بیماران از درد در سایر مفاصل مثل ستون فقرات نیز شکایت دارند.

این فوق تخصص جراحی مفصل زانو و آرتروسکوپی، عنوان کرد: استئوآرتریت نه تنها باعث ناتوانی فرد از نظر حرکتی ‎می شود بلکه عواقب بسیار متعددی در زمینه مشکلات روحی روانی مثل از بین رفتن شادابی و اختلال در خواب را نیز به بیمار تحمیل می‎کند.

بدیع زاده با بیان اینکه استئوآرتریت با تخریب و از بین رفتن غضروف مفاصل مشخص می‎شود، یادآور شد: این مسئله باعث ایجاد التهاب در مفاصل یا همان آرتریت می‎شود.

وی افزود: دلایل متعدد از قبیل آسیب ها و شکستگی های داخل مفصلی،آرتریت های التهابی- عفونت، انحرافات مکانیکی مانند زانوهای پرانتزی و ضربدری و افزایش وزن از دلایل بروز آرتروز زانو شناخته شده است.

بدیع زاده در پایان خاطر نشن کرد: برخلاف عقیده عمومی آرتروز صرفا بدلیل افزایش سن بوجود نمی‎آید وحتی افراد جوان نیز به آن دچار می‎شوند که از شایع ترین علت ایجاد آن در جوانان میتوان به شکستگی‎ها و اسیب‎های وارده به مفصل است.

چهارمین همایش بین المللی جراحی زانو ، ارتروسکوپی و آسیب های ورزشی تا ۳۱ اردیبهشت ۹۵ در مرکز همایشهای برج میلاد در جال برگزاری است.

 


ویدیو مرتبط :
زانو درد ، آرتروز زانو، جراحت های ورزشی، زنگ سلامت 12

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

15 درصد جمعیت کشور دیابت دارند/بی‌اطلاعی 70 درصد افراد جامعه از دیابت خودانجمن دیابت ایران ,دیابت

15 درصد جمعیت کشور دیابت دارند/بی‌اطلاعی 70 درصد افراد جامعه از دیابت خود

رئیس انجمن دیابت کشور با بیان اینکه 3.5 میلیون نفر جمعیت ایران زیرپوشش این انجمن هستند، گفت: 15 درصد جمعیت کشور دیابت دارند.

شکور امیدی امروز پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر به مناسبت هفته دیابت و تقارن آن با هفته بسیج، اظهار کرد: برطرف شدن مشکلات کشور نیازمند عزم بسیجی است.

وی که 43 ماه در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حضور داشت، افزود: هر کس ولایت و اهل بیت را دوست داشته باشد، بسیجی است.

رئیس انجمن دیابت کشور نماز جمعه را فریضه عبادی‌سیاسی خواند و گفت: مسایل و مشکلات کشور باید در نماز جمعه بیان شود.

وی با بیان اینکه 15 درصد جمعیت کشور دیابت دارند، تصریح کرد: دیابت ناشی از استرس است و حداقل 8 میلیون نفر در کشور دیابتی هستند.

امیدی انجمن دیابت را سازمانی مردم‌نهاد خواند و یادآور شد: مشکلات جامعه از طریق سمن‌ها بهتر برطرف می‌شود.

وی تربیت در خانواده را بسیار مهم دانست و خاطرنشان کرد: اصلاح سبک زندگی در تغذیه مردم بسیار مهم است و نیاز به اصلاح دارد.

این مسئول به وجود 270 هزار نفر دیابتی در گیلان اشاره کرد و افزود: 43 هزار نفر دیابتی در گیلان شناسایی شدند و زیرپوشش انجمن دیابت هستند.

وی آموزش و اطلاع‌رسانی را از خدمات انجمن دیابت ذکر کرد و متذکر شد: 70 درصد افراد جامعه از بیماری دیابت خود اطلاع ندارند.

امیدی با تأکید بر ضرورت آزمایش تست قند خون، خاطرنشان کرد: بیمه‌های تکمیلی برای مداوای بیماران تاثیرگذار است.

به گفته وی، 3.5 میلیون نفر از جمعیت ایران زیر پوشش انجمن دیابت کشور هستند.

/فارس