اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

۷ خواهر و برادر پسر خاله اعدامی را بخشیدند 

هفت فرزند مرد میانسال كه در جریان درگیری مرگبار از سوی خواهرزاده همسرش به قتل رسیده بود در اقدامی خداپسندانه از قصاص قاتل گذشت كردند.

 

 

شكرالله ـ كارگر ساختمانی ۴۵ ساله ـ صبح دوم آذر ۸۶ در یك ساختمان نیمه كاره در حوالی میدان هروی به قتل رسید.

 

كارآگاهان در نخستین تحقیقات به دو تن از كارگران ساختمان مشكوك شده و به بازجویی از آنها پرداختند كه در این میان محمد - خواهرزاده ۲۸ ساله همسر مقتول - به قتل شوهر خاله اش اعتراف كرد.

 

نیمه های شب قرار بود مصالح ساختمانی برایمان بیاورند به همین خاطر نزد «شكرالله» رفتم تا كلید در پاركینگ را بگیرم اما او كه خیلی عصبانی بود به ناسزاگویی پرداخت و ناگهان كار به درگیری كشید.

 

من هم در اوج خشم با دسته كلنگی كه روی زمین افتاده بود یك ضربه به سر و ضربه ای به كمرش زدم كه متأسفانه در كمال ناباوری جان باخت. اما به هیچ عنوان نمی خواستم او را بكشم و ...به دنبال این اعترافات پرونده برای محاكمه به شعبه ۷۴ دادگاه كیفری استان تهران فرستاده شد و متهم پس از محاكمه به قصاص - اعدام - محكوم شد.

 

از آنجا كه وی به رأی دادگاه اعتراض نكرد پرونده برای اجرای حكم به شعبه اجرای احكام دادسرای جنایی تهران فرستاده شد.

 

در حالی كه مراحل قانونی اجرای حكم طی می شد و عامل قتل در یكقدمی مرگ قرار داشت مسئولان واحد صلح و سازش دادسرای جنایی تهران به سرپرستی عصمت الله جابری - قاضی اجرای احكام - با تشكیل جلسات صلح و سازش و گفت وگو با اولیای دم، تلاش همه جانبه برای جلب رضایت آنها را آغاز كرده و سرانجام صبح دیروز هفت فرزند مقتول با مراجعه به شعبه اجرای احكام دادسرای جنایی در حركتی خداپسندانه و انساندوستانه رضایت خود را اعلام كرده و از قصاص پسرخاله شان گذشت كردند.... / روزنامه ایران 


ویدیو مرتبط :
پسر خاله ها (ادای دختر خاله ها!!!)

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

خواهر و برادر روستایی، قربانی سرقت شدند 

 

 

مرد معتادی كه برای تصاحب اموال یك زن و مرد سالخورده روستایی، آنها را با داس به قتل رسانده بود، از سوی پلیس شهرستان خمام دستگیر شد.۲۲ آذر امسال مردی با مركز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ شهرستان خمام از توابع رشت تماس گرفت و از قتل خواهر و برادر همسایه‌اش خبر داد.پس از این تماس، ماموران اداره آگاهی شهرستان خمام به محل حادثه - كه یكی از روستاهای شهرستان بود - اعزام و متوجه شدند زن و مرد سالخورده‌ای كه خواهر و برادر هستند، با ضربه‌های داس به قتل رسیده‌اند و اجسادشان در اتاق خانه افتاده بود.ماموران انتظامی با هماهنگی قضایی، اجساد آنها را به پزشكی قانونی انتقال دادند و به تحقیق از اهالی روستا پرداختند كه مشخص شد این خواهر و برادر از طریق كشاورزی امرار معاش می‌كردند و با مردم روستا نیز هیچ مشكلی نداشتند.با مشخص شدن این موضوع، ماموران كه احتمال می‌دادند این خواهر و برادر سالخورده قربانی سرقت شده باشند، در ارتباط با افراد معتاد و سابقه‌دار روستا به بررسی پرداختند و متوجه شدند پسر یكی از روستاییان كه معتاد بوده از شب حادثه ناپدید شده است.ماموران با به دست آمدن این اطلاعات، جستجو برای یافتن این مرد معتاد را كه تنها مظنون حادثه بود آغاز كردند تا این‌كه ۲ روز قبل متهم را در خانه یكی از اقوامش شناسایی و دستگیر كردند.

 


● اعتراف به ۲ جنایتبا انتقال این مرد معتاد به اداره پلیس، وی در بازجویی به قتل خواهر و برادر روستایی اعتراف كرد.متهم به قتل در اظهاراتش به پلیس گفت: مقتولان فرزندی نداشتند و با هم زندگی می‌كردند. با توجه به این‌كه آنها كشاورز بودند گمان می‌بردم از فروش محصولات خود پول فراوانی به دست آورده و آن را در خانه پنهان كرده‌اند.بنابراین شب حادثه به بهانه عیادت به خانه آنها رفتم. وقتی زن صاحبخانهبه آشپزخانه رفت با داس به سوی برادر وی حمله كرده و او را به قتل رساندم. در این هنگام خواهر مقتول با مشاهده این وضعیت با داد و فریاد قصد فرار داشت كه سد راه او شدم و او را هم با داس كشتم و با سرقت ۲۴۰ هزار تومان، از محل فرار كردم.مرد معتاد به اتهام قتل این خواهر و برادر روستایی، با قرار قانونی روانه بازداشتگاه پلیس شد تا بزودی صحنه‌های جنایت را بازسازی كند.