اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

۲ قتل و شلیک ۶۷ گلوله از لوله یک تفنگاخبار حوادث - ۲ قتل و شلیک ۶۷ گلوله از لوله یک تفنگ

بررسی های تخصصی و آزمایشگاهی درمورد پوکه ها و گلوله های شلیک شده از اسلحه کلاشینکفی که طی آن مرد ۵۷ ساله ای در مشهد به قتل رسیده است نشان می دهد گلوله های مذکور از سلاحی شلیک شده است که افرادی با آن سلاح مردی را در تربت جام و با شلیک ۷ گلوله کشته اند.

به گزارش خراسان، رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با تشریح جزئیاتی از ۲ پرونده جنایی گفت: چهاردهم مرداد سال گذشته، جسدی در یک راه فرعی که به روستای زاچ در منطقه فردوسی مشهد می رسید کشف شد که تحقیقات نشان می داد مرد ۵۷ ساله با شلیک ۶۰ گلوله از یک سلاح به قتل رسیده است و بدین ترتیب بررسی های پلیسی با صدور دستوراتی از سوی قاضی  موحدی راد (قاضی ویژه قتل عمد) آغاز شد.

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی افزود: تعداد زیادی از پوکه هایی که در محل کشف جسد باقی مانده بود جمع آوری و مورد آزمایش های تخصصی قرار گرفت و مشخص شد که گلوله ها از چه نوع سلاح و با چه مشخصاتی شلیک شده است. وی تصریح کرد: گروهی از کارآگاهان زبده اداره جنایی پلیس آگاهی ماموریت یافتند تا ماجرای این جنایت مسلحانه را پی گیری کنند.

این مقام ارشد انتظامی خاطرنشان کرد: در حالی که بررسی های کارآگاهان درباره آثار به جا مانده از عامل یا عاملان جنایت ادامه داشت در تاریخ 92.8.12 نیز وقوع جنایت مسلحانه ای در تربت جام گزارش شد.

وی افزود: تحقیقات پلیس تربت جام در این باره بیانگر آن بود که موتورسواران فردی را به خاطر برخی اختلافات قبلی تعقیب کرده اند و هنگامی که او مقابل منزل مسکونی اش از خودرو پیاده شده است وی را مقابل چشمان اعضای خانواده اش به گلوله بسته و پس از شلیک ۷ گلوله از محل متواری شده اند.

سرهنگ بیدمشکی اضافه کرد: کارآگاهان پلیس تربت جام در عملیاتی غافلگیرانه و با انجام یکسری تحقیقات میدانی و اطلاعاتی موفق شدند ۲ تن از متهمان این پرونده جنایی را به نام های م.الف و ش.الف دستگیر کنند. اما م.الف در بازجویی ها ادعا کرده بوده که اسلحه کلاشینکف را داخل زباله هایی انداخته اند و در ارتکاب قتل نیز نفر سومی همراه آنان بوده که به سمت مقتول شلیک کرده است و در عین حال مدعی شد که اسلحه کلاشینکف را نیز ش.الف در اختیار وی قرار داده بود.

رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی با اشاره به این که گلوله های شلیک شده در تربت جام با گلوله هایی که مرد ۵۸ ساله در مشهد با آن به قتل رسیده بود مطابقت داشت افزود: به همین خاطر و با دستور قضایی، ۲ متهم دستگیر شده به مشهد منتقل شدند و تحت بازجویی های فنی و پلیسی قرار گرفتند.

 وی یادآور شد: م.الف در ادامه اعترافات خود وقتی در برابر شواهد و مدارک مستند قرار گرفت ضمن تکذیب اظهاراتش در مرحله اول بازجویی گفت: اسلحه کلاشینکف را با ۲ خشاب در زیرخاک واقع در منزلی در تربت جام پنهان کرده ام.

وی اضافه کرد: با این اعتراف بلافاصله کارآگاهان با دستور نیابت قضایی عازم تربت جام شدند و سلاح مذکور را در حالی کشف کردند که خشاب آن ۷ گلوله کمتر داشت.

سرهنگ کارآگاه حسین بیدمشکی در ادامه خاطرنشان کرد: یکی از متهمان پرونده در حال تحمل حبس ابد به جرم مواد مخدر بوده که هنگام ارتکاب جرم در «بندباز» تحمل کیفر می کرده است او در همین هنگام با متهم دیگر پرونده که سوابقی در زمینه مواد مخدر و خرید و فروش سلاح دارد آشنا می شود و بدین ترتیب با اسلحه کلاشینکف دست به جنایت مسلحانه می زند.این در حالی است که خانواده مقتول مدعی هستند موضوع اختلاف حساب مالی در کار نبوده و متهم پرونده به خاطر حسادت های فامیلی اقدام به قتل کرده است.

 رئیس پلیس آگاهی خراسان رضوی همچنین با اشاره به این که تلاش کارآگاهان برای دستگیری متهمان فراری ادامه دارد تصریح کرد: به دست آمدن این سرنخ ها درباره جنایت مسلحانه با شلیک ۶۰ گلوله در مشهد، بیانگر آن است که ۲ پرونده مذکور در نقطه ای مشترک با یکدیگر گره خورده اند این در حالی است که متهمان، ارتکاب قتل در مشهد را انکار می کنند و پلیس احتمال می دهد افراد دیگری نیز در این ماجرا نقش داشته باشند که تحقیقات به صورت گسترده همچنان ادامه دارد.
اخبار حوادث - خراسان

 


ویدیو مرتبط :
صحنه ی آهسته از شلیک گلوله ی تفنگ!با2000فریم بر ثانیه......

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پنج شنبه: 5 کشته در شلیک گلوله حامیان مبارک به سمت معترضین 

 

 

پنج شنبه: 5 کشته در شلیک گلوله حامیان مبارک به سمت معترضین

 

خبرنگار بی بی سی عربی از قاهره گفت که حداقل 5 نفر در شلیک گلوله بامداد امروز پنج شنبه، حامیان مبارک به سمت معترضین کشته شدند.

العربیه هم گزارش داد: ‌معترضین نیز تعدادی از حامیان مبارک را که اقدام به شلیک گلوله کرده بوددند بازداشت کردند که حداقل یک نفر از آنها اسلحه کمری (کلت) در اختیار داشت.

با بررسی مدارک وی معلوم شد که او از اعضای ارشد پلیس است.

خبرنگار العربیه از قاهره نیز گفت: تعدادی از حامیان مبارک که توسط معترضین دستگیر شدند گفتند که روزانه 500 لیره مصر و  بن کالا دریافت کردند و به آنها وعده داده شده بود پس از پایان اعتراضات 5000 لیره مصر دریافت خواهند کرد.

معترضین هنگام درگیری با حامیان مبارک و به عقب راندن آنها از میدان تحریر با شلیک گاز آشک آور از سوی ارتش روبه رو می شوند.

یکی از معترضین حاضر در میدان تحریر نیز گفت: اوراق شناسایی بسیاری از افراد بازداشت شده نشان می دهد حامیان مبارک از نیروهای پلیس و نیروهای امنیتی هستند که با لباس شخصی به خیابان آمده اند.

نیروها، تانک ها و زره پوش های ارتش نیز با عقب نشینی از محل درگیری،‌ فضا را برای حملات حامیان مبارک باز کردند.

هم اکنون نیز میدان تحریر در قلب قاهره صحنه زد و خورد شدید میان حامیان و مخالفان مبارک است.

یک منبع پزشکی حاضر در میدان تحریر (آزادی) قاهره نیز گفت: در شلیک گلوله صبح پنج شنبه حامیان مبارک به سمت معترضین 4 نفر کشته و 13 نفر زخمی شدند....../تحلیل:عصرایران