اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

گوشت مرغ در مرز ۷۵۰۰ تومان/لغو جلسه بررسی مشكلات مرغ در ریاست جمهوریگوشت مرغ در مرز ۷۵۰۰ تومان/لغو جلسه بررسی مشكلات مرغ در ریاست جمهوری

جلسه بررسی مشكلات تولید و بازار مرغ در نهاد ریاست جمهوری برگزار نشد و تصمیم گیری در این زمینه به هفته بعد موكول شده است.

در پی مشكلات به وجود آمده در خصوص تامین خوراك و گرانی نهاده های تولید مرغ و به تبع آن افزایش قیمت گوشت مرغ در بازار مصرف مقرر شده بود روز سه شنبه(دیروز) در نهاد ریاست جمهوری جلسه ای با رییس جمهور، معاونان و مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شود و مشكلات تامین خوراك و نهاده های طیور، تولید گوشت مرغ و هم چنین قیمت آن در بازار مصرف بررسی شود تا تدبیری برای كاهش هزینه تمام شده تولید و كنترل قیمت گوشت مرغ در بازار مصرف اندیشیده شود.

در این زمینه مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی كشور به ایسنا گفت: دعوت نامه ای برای حضور در این جلسه ارسال نشد و این جلسه فعلا برگزار نشده است و بررسی مشكلات و آسیب شناسی صنعت مرغداری به هفته آینده موكول شده است.

حسین مقدم نیا اظهار كرد: در حال حاضر هیچ تصمیمی برای شرایط تولید و عرضه گوشت مرغ در بازار مصرف اتخاذ نشده است.

وی افزود: هم چنین هیچ گونه نهاده ارزان قیمت به تولید كننده داده نشده و هیچ تفاهمنامه ای اجرایی نشده و گوشت مرغ براساس هزینه تمام شده تولید در بازار مصرف عرضه می شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی كشور همچنین عنوان كرد كه روز گذشته تنها جلسه کارگروه کنترل بازار به ریاست معاون اول رییس جمهور برای تنظیم بازار مواد غذایی و کالاهای اساسی برگزار شد.

در حال حاضر هر كیلو گوشت مرغ در بازار مصرف ۷۵۰۰ عرضه می شود. در همین زمینه مهدی غضنفری ـ وزیر صنعت، معدن و تجارت ـ اعلام كرده است كه از هفته آینده گوشت مرغ را به كمتر از پنج هزار تومان خواهد رساند.

حال باید دید كاهش هزینه تمام شده گوشت مرغ و به تبع آن كاهش قیمت فروش این محصول در بازار مصرف و كنترل بازار با چه شیوه ای و چگونه از دوسه روز آینده اجرا خواهد شد؟/ایسنا


ویدیو مرتبط :
نوسان قیمت مرغ در آستانه سال نو گوشت مرغ برای خیلی ها

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کدخدایی:آیین نامه جدید برای بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری تدوین شدصلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری, کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری,صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

کدخدایی خبر داد

آیین نامه جدید برای بررسی صلاحیت کاندیداهای ریاست جمهوری تدوین شد

سخنگوی شورای نگهبان گفت: آیین نامه ای جدید به منظور بررسی دقیق صلاحیت کاندیداها توسط اعضای شورای نگهبان در این دوره از انتخابات تدوین می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای نگهبان، عباسعلی کدخدایی درباره آیین نامه جدید شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت کاندیداهای یازدهمین دوره انتخابات ریات جمهوری گفت: اقداماتی را در این خصوص انجام داده ایم و در حال تدوین این آیین نامه هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در این آیین نامه جدید ملاک های جدیدی برای بررسی صلاحیت کاندیداها در نظر گرفته شده است گفت: ملاک جدیدی نسبت به گذشته در نظر گرفته نشده است و مطابق قانون عمل خواهد شد.

سخنگوی شورای نگهبان افزود: این آیین نامه بیشتر یک آیین نامه اجرایی است و به اعضای شورای نگهبان کمک می کند تا بتوانند در بررسی صلاحیت کاندیداها در این دوره از انتخابات دقیق تر عمل کنند./فارس