اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کلاهبردار میلیونی را شناسایی کنید +عکس


مرد تبهکار با جعل هویت و گرفتن دسته چک از بانک میلیون ها تومان کلاهبرداری کرد.

خبرگزاری مهر: مرد تبهکار با جعل هویت و گرفتن دسته چک از بانک میلیون ها تومان کلاهبرداری کرد.

 17 آبان سال گذشته فردی با مراجعه به دادسرای ناحیه 14 و طرحی شکایتی اعلام کرد که فرد ناشناسی ، با استفاده از اسناد و مدارک شناسایی سرقتی متعلق به وی اقدام به افتتاح حساب بانکی ، دریافت دسته چک و صدور چک های بلامحل در سطح بازار کرده است .

همزمان با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 14 تهران ، پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار تیم کلاهبرداری پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .با ارجاع پرونده به پایگاه ششم آگاهی و آغاز تحقیقات ، کارآگاهان متوجه شدند که شاکی پرونده تا پیش از این هیچ گونه افتتاح حساب بانکی درخصوص دریافت دسته چک در بانک های دولتی و یا خصوصی نداشته و زمانی متوجه صدور دسته چک به نام خود شده که برای اخذ وام به یکی از شعبات بانکی مراجعه کرده بود .

پس از بررسی مدارک شناسایی افتتاح حساب دسته چک در شعبه خیابان پیروزی ، کارآگاهان موفق به شناسایی دهها فقره چک های بلامحل شدند که با مبالغ میلیونی و به شیوه و شگردهای مختلف در سطح بازار تهران و به نام صاحب حساب خرج شده و در حال حاضر نیز دهها دارنده چک های بلامحل از دارنده حساب شکایت کرده اند .

مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ با انتشار این خبر اعلام کرد: با بهره گیری از تصاویر مدارک شناسایی ارائه شده به شعبه محل افتتاح حساب در خیابان پیروزی ، کارآگاهان پایگاه ششم آگاهی موفق شدند تا تصویری از افتتاح کننده حساب را به دست بیاورند که با انجام هماهنگی های لازم قضایی ، دستور انتشار تصویر این فرد از سوی مقام قضایی صادر شده است.

 به همین خاطر از تمام شهروندان که موفق به شناسایی هویت صاحب تصویر شدند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود در خصوص هویت ، محل سکونت و ... این شخص را از طریق شماره تماس 21868240 در اختیار کارآگاهان پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دهند.


ویدیو مرتبط :
کلاهبردار حرفه ای را شناسایی کنید جایزه بگیرید .

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

کلاهبردار میلیونی را شناسایی کنید + عکساخبار حوادث - کلاهبردار میلیونی را شناسایی کنید

پلیس از شهروندان خواست مخفیگاه مرد جوانی که اقدام به کلاهبرداری با چک‌های مسروقه کرده را شناسایی و اطلاع دهند.

به گزارش فارس، در 30 فروردین فردی با مراجعه به کلانتری 121 سلیمانیه به مأموران اعلام کرد که شریک کاری اش اقدام به گرفتن دسته چک وی و خرج نمودن چک ها در سطح بازار نموده و از آن زمان به بعد نیز از او هیچ خبری ندارد.

این شخص در اظهارات خود به مأموران گفت: به همراه فردی به نام حامد.ش اقدام به تأسیس یک شرکت پخش لوازم بهداشتی کردیم ؛ حامد به بهانه گرفتن وام اقدام به افتتاح حساب برای من کرد و به این بهانه، طی چند ماه اقدام به گرفتن چک ها نمود اما پس از گذشت مدتی متوجه شدم که چک ها در سطح شهر تهران خرج شده است.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع کلاهبرداری و به دستور شعبه پنجم بازپرسی دادسرای ناحیه 14 تهران ، پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز رسیدگی به پرونده و در مراجعه کارآگاهان به محل سکونت حامد . ش در محدوده مرکزی شهر تهران ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که وی اقدام به تغییر محل سکونت خود نموده؛ همزمان با اقدامات پلیسی جهت شناسایی مخفیگاه متهم ، اقدامات قانونی جهت انسداد حساب بانکی مالباخته انجام شد.

با انسداد حساب بانکی متعلق به مالباخته، یکی از طلا فروشان منطقه سلیمانیه با مراجعه به پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: خانم جوانی با مراجعه به مغازه بنده اقدام به خرید 500 گرم طلا نمود و من نیز بواسطه آشنایی با خانواده ایشان اقدام به قبول کردن یک فقره چک از ایشان و فروش طلاها در ازای این چک نمودم اما در کمال تعجب و در زمان مراجعه به بانک متوجه شدم که چک مسروقه است.

با توجه به اظهارات مالک مغازه طلافروشی ، کارآگاهان با مراجعه به محل سکونت این خانم جوان در منطقه پیروزی به تحقیق از وی پرداخته و در اظهاراتش عنوان کرد که چک را طی یک معامله دریافت نموده و هیچ اطلاعی از مسروقه بودن آن ندارد؛ این خانم جوان با مشاهده تصویر حامد. ش بلافاصله وی را مورد شناسایی قرار داد.

 

اخبار,اخبار حوادث ,کلاهبرداری

 
سرهنگ کارآگاه رضا امیدی، رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: با توجه به شناسایی تصاویر متهم پرونده از سوی تعدادی از مالباختگان و به منظور شناسایی مخفیگاه این شخص ، دستور انتشار تصاویر متهم ( دو تصویر مختلف بدست آمده از متهم ) از سوی مقام قضایی صادر شده است.

وی افزود: لذا از کلیه شهروندان که موفق به شناسایی تصاویر متهم تحت تعقیب پایگاه ششم آگاهی شده و اطلاعاتی در خصوص مخفیگاه و یا محل های تردد وی دارند درخواست می شود تا هرگونه اطلاعات خود را از طریق شماره تماس های 21868076 و 33190004 در اختیار کارآگاهان تیم مبارزه با کلاهبرداری پایگاه ششم آگاهی قرار دهند.

همچنین از سایر شکات و مالباختگان احتمالی نیز که موفق به شناسایی تصویر متهم شدند دعوت می شود تا جهت طرح شکایات خود به نشانی پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ واقع در خیابان نبرد شمالی – انتهای خیابان شهید بیدی مراجعه نمایند.
اخبار حوادث - فارس