اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کشف «کارخانه بچه‌ سازی» در تایلند!


پلیس تایلند از آغاز جستجوهای بین‌المللی برای یافتن تاجر جوانی خبر داد که صاحب یک «کارخانه بچه‌سازی» است.

خبرگزاری ایسنا: پلیس تایلند از آغاز جستجوهای بین‌المللی برای یافتن تاجر جوانی خبر داد که صاحب یک «کارخانه بچه‌سازی» است.

بنابر اعلام ماموران پلیس تایلند، این تاجر 24 ساله ژاپنی با سوءاستفاده از زنان نیازمند و از طریق لقاح مصنوعی، صاحب 16 فرزند شده و قصد داشته تعداد آنان را افزایش دهد.

«میتسوتوکی شیگتا»، این تاجر ژاپنی پس از آنکه 9 کودک در این کارخانه تولید بچه در بانکوک کشف شدند، تحت تعقیب پلیس بین‌الملل قرار گرفته است.

پلیس تایلند در بازرسی که از محل انجام داد 9 نوزاد را به همراه 9 زن که در ازای دریافت پول، مسئولیت مراقبت از این کودکان را برعهده داشتند، پیدا کردند. بنابراین گزارش شیگتا پدر هفت نوزاد دیگر هم هست.

«آپیچارت سوریبونیا» از مدیران اینترپل در تایلند گفت: در تلاش هستیم تا مشخص شود این تاجر جوان کیست و چرا اقدام به این کار کرده است. همچنین از دفاتر پلیس بین‌الملل در ژاپن، کامبوج، هنگ کنگ و هند درخواست شده تا در مورد سابقه این مرد اطلاعاتی جمع آوری کنند.

مسئول پرونده رسیدگی به جرائم این مرد ژاپنی نیز گفت: دو انگیزه قاچاق انسان و سوء استفاده از کودکان متوجه متهم است. همچنین شیگتا از سال 2010 میلادی 41 سفر به تایلند داشته و در یکی از سفرهایش به کامبوج چهار فرزندش را با خود همراه داشته است.

روزنامه دیلی میل نوشت: این مرد 11 زن تایلندی را برای فرزندآوری استخدام کرده بود و قصد داشته هر سال صاحب 10 تا 15 فرزند شود و این کار را تا زمانی که فوت می‌کند ادامه دهد.

کارخانه‌های بچه‌سازی مکان‌هایی هستند که زنان برای باردار شدن و فروش فرزندانشان تشویق شده یا به اجبار تن به این کار می‌دهند. همچنین برخی زنان فقیر برای کسب درآمد داوطلبانه این چنین فرزندآوری می‌کنند. در مواردی نیز این نوزادان و کودکان برای فرزندخواندگی یا کار در مزارع و کارخانه‌ها فروخته می‌شوند.


ویدیو مرتبط :
کارخانه گیگابایت در تایلند

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ادعای رسانه های اسرائیلی: ایران سازنده کارخانه مهمات سازی سودان بودادعای رسانه های اسرائیلی: ایران سازنده کارخانه مهمات سازی سودان بود

در سال 2099 نیز جنگنده های اسرائیلی ، یک کاروان خودرو را در شمال سودان مورد هدف قرار دادند. پیشتر نیز آمریکا در سال 1998 ، کارخانه داروسازی شفا در سودان را بمباران کرده بود.

 اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

در پی تجاوز رژیم صهیونیستی به سودان و حمله غیرقانونی به یک مجتمع تولید تسلیحات در این کشور ، رسانه های اسرائیلی در صدد برآمده اند ماجرا را به ایران مرتبط کنند.

روزنامه اسرائیلی یدیعوت آحارونت در مطلبی به قلم "رون بن شای" تحلیلگر نظامی مدعی شد کارخانه مهمات سازی سودان که بامداد دیروز چهارشنبه بمباران شد متعلق به ایران بوده است!

به گزارش عصر ایران، دولت سودان می گوید انفجار بزرگ در کارخانه مهمات سازی "یرموک" به دلیل حمله جنگنده های اسرائیلی صورت گرفت اما تل آویو از تایید یا تکذیب این موضوع خودداری می کند.

در گزارش یدیعوت آحارونت آمده است: ایرانی ها زبانه های آتش در کارخانه مهمات سازی در خارطوم را مشاهده می کنند. این کارخانه چهار سال قبل توسط ایران و برای تولید اسلحه در سودان ساخته شد.

این کارشناس صهیونیست ادعا کرد ایران با هدف کوتاه کردن مسیر ارسال سلاح برای حماس و حزب الله و شاید سوریه این کارخانه را در سودان تاسیس کرده بود.

روزنامه «هاآرتص» اسرائیل نیز به نقل از «مخالفان دولت سودان» گزارش داد این کارخانه در سودان به ایران تعلق دارد.

روزنامه "اسرائیل الیوم" نیز در گزارشی مدعی شده است سودان در سال های اخیر به مسیر اصلی انتقال اسلحه از ایران به حماس و حزب الله لبنان تبدیل شده است.

این روزنامه ادعا کرد اسلحه ایران از طریق دریا به سودان می رسد و از آنجا توسط صحرانشینان سینا به غزه قاچاق می شود.

بامداد چهارشنبه ، چهار فروند هواپیمای جنگی اسرائیل ، با ورود غیرقانونی به حریم هوایی سودان و در اقدامی تجاوزکارانه ، کارخانه اسلحه سازی یرموک را در حومه خارطوم ، پایتخت این کشور بمباران کردند.

در سال 2099 نیز ، جنگنده های اسرائیلی ، یک کاروان خودرو را در شمال سودان مورد هدف قرار دادند.پیشتر نیز آمریکا در سال 1998 ، کارخانه  داروسازی شفا در سودان را بمباران کرده بود. امریکایی ها مدعی بودند در این کارخانه ، تسلیحات شیمیایی تولید می شود ولی بازرسان سازمان ملل که بعد از بمباران از محل بازدید کرده بودند ، اعلام کردند که آنجا تنها یک کارخانه معمولی دارو سازی بود که آسپرین و داروهای متعارف دیگر تولید می کند./عصرایران