اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کشدارترین اپیزود آلودگی هوا در تهران


مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران از آلودگی هوای اخیر پایتخت که 22 روز متوالی به طول انجامید، به عنوان كِشدارترین اپیزود آلودگی هوای تهران نام برد.

روزنامه مردم سالاری: مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران از آلودگی هوای اخیر پایتخت که 22 روز متوالی به طول انجامید، به عنوان كِشدارترین اپیزود آلودگی هوای تهران نام برد و گفت: گزارش اجمالی استمرار و تداوم غلظت آلاینده‌ها در هوای پایتخت كه پس از 22 روز با بارش باران و ورزش باد به صورت موقت ختم به خیر شد، این بود كه تهران شهری است كه ادامه بقاء و امتداد حیات آن به باد و باران وابسته است.

 دكتر سید وحید حسینی افزود: تولید آلودگی در تهران به قدری بالاست كه ظرف 30 تا 40 ساعت، به یک باره هوا از وضعیت پاك به وضعیت اضطرار می‌رسد و هوای این کلانشهر به شدت به تغییرات جوّی وابسته است و از این رو می‌توان گفت تهران، شهری كاملاً ناپایدار است.

وی با اشاره به این كه در این مدت، شاهد جدال‌های مسئولان مربوطه با یكدیگر بودیم كه از طریق رسانه‌ها همدیگر را مورد نوازش قرار دادند، اظهار كرد: پلیس راهور در خصوص اجرای مصوبات و اعمال قوانین به درستی عمل نمی‌كند و در مواردی تفسیر خودش را از قانون پیاده می‌كند.

دكتر حسینی با بیان این كه شرایط اضطرار باید بازنویسی شود و موضوعی مانند استمرار آلودگی در این بازتعریف مورد توجه قرار گیرد، تصریح كرد: محاسبات ما در خصوص آلاینده‌ها، دستی و از روی حدس و گمان و از طریق آزمون و خطا نیست و وقتی می‌گوییم 30 هزار خودروی كاربراتوری، بیشترین تأثیر را بر روی آلودگی هوای تهران بر جای می‌گذارند، این موضوع را بر اساس اطلاعات و مستندات دقیق علمی ‌اعلام می‌كنیم.

مدیرعامل شركت كنترل كیفیت هوای تهران در پایان با تأكید بر این كه میدان باد تهران، هرگز نمی‌تواند تحت تأثیر 100 ساختمان 50 متری غرب تهران قرار بگیرد و این ساختمان‌ها به منزله زِبری‌هایی هستند كه بر روی كاغذ سمباده احساس می‌شوند، خاطرنشان كرد: ممكن است اگر كل ساختمان‌های تهران را از روی نقشه حذف كنیم، جریان باد بهتر شود اما چند ساختمان غرب تهران تأثیری بر جریان باد ندارد.


ویدیو مرتبط :
آلودگی در تهران

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

برای آلودگی تهران باید دعا کرد 

 

برای آلودگی تهران باید دعا کرد

 

قائم مقام ستاد مدیریت بحران کشور با اشاره به سیاستهای دولت در کاهش جمعیت و افزایش حمل و نقل شهری در پایتخت گفت: سرعت اجرای برنامه ها کمتر از سرعت تراکم جمعیت و ترافیک است و باید برای آلودگی هوای تهران دعا کرد.

رحمت الله شیشه گر در گفتگو با مهر با بیان اینکه با ورود توده هوای سرد بدون بارندگی و آلودگی هوای تهران چند برابر شده است گفت: این شرایط در زمستان طبیعی است ولی در شرایط کنونی باید برای آلودگی هوای تهران دعا کرد.

وی افزود: دولت سیاستهایی را اعم از کاهش جمعیت، خروج کارکنان و سازمانهای دولتی از پایتخت و همچنین افزایش حمل و نقل عمومی و مترو را برای کاهش آلودگی هوا تراکم ترافیک برنامه ریزی کرده است ولی سرعت اجرای این سیاستها نسبت به سرعت افزایش تراکم و جمعیت و ترافیک تهران بسیار کند است.

قائم مقام سازمان مدیریت بحران کشور اظهار داشت: هر چند که استاندار نبودن خودروها و وجود آلاینده های غیرمجاز در تهران علت اصلی آلودگی هوای تهران است ولی تنها راه عبور از آلودگی هوای تهران کاهش جمعیت پایتخت است.