اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کری: برخی نیروها در نبرد تکریت، از سردار سلیمانی دستور می گیرند؛ قتل داعشی ها توسط ایرانی ها به نفع همه استاخبار,اخبار امروز,اخبار جدید


کنفرانس خبری مشترک وزرای خارجه آمریکا و فرانسه؛
کری: برخی نیروها در نبرد تکریت، از سردار سلیمانی دستور می گیرند؛ قتل داعشی ها توسط ایرانی ها به نفع همه است / یک روز پس از توافق، بقیه اختلافات با ایران را بررسی می کنیم / فابیوس: باید مهلت یک ساله جهت اجرای توافق تعیین کنیم

وزیر امورخارجه فرانسه در کنفرانس خبری مشترک با همتای آمریکایی خود، گفت: در مذاکرات هسته ای با ایران در برخی زمینه ها پیشرفت هایی حاصل شده است، اما اختلاف نظرهایی هم وجود دارد که برای رفع آن ها تلاش می کنیم.

به گزارش «انتخاب»، لارن فابیوس افزود: در دیدار با جان کری درباره برخی مسائل از جمله در مورد وضعیت مذاکرات بر سر برنامه هسته ای ایران گفت و گو کردیم که آن را با دیگر دوستان خود نیز دنبال می کنیم. در برخی زمینه ها پیشرفت هایی حاصل شده است. اما همچنان اختلاف نظرهایی هم وجود دارد که لازم است بر طرف شوند و بنابراین کارها برای رفع آن ها ادامه می یابد. نظر و هدف مشترک ما بر دستیابی به توافقی محکم است که به ایران امکان ادامه برنامه هسته ای صلح آمیز را می دهد و بطور عینی و با اطمینان نشان بدهد که ایران به دنبال مقاصد نظامی هسته ای نیست. این موضوعی است که باید در مذاکرات و گفتگوها و توافق احتمالی لحاظ شود.

وی اضافه کرد: مسئله حجم غنی سازی اورانیوم در ایران و مدت توافق و کنترل تجهیزات ایران را بررسی کردیم.

فابیوس گفت: باید یک مهلت یک ساله را به صورت آزمایشی جهت اجرای توافقنامه تعیین کنیم تا پس از آن بتوانیم موضع خود را اعلام کنیم.

جان کری وزیر امور خارجه آمریکا نیز در این کنفرانس خبری گفت: هم اکنون نوبت ایران است به جهان نشان دهد برنامه هسته ای این کشور صلح آمیز است.

کری با اشاره به عملیات نیروهای عراقی علیه داعش، اظهار داشت: پیشروی ها در تکریت علیه دولت اسلامی (داعش) به طور کامل نتیجه کار نیروهای عراقی است.

وزیر امور خارجه آمریکا افزود: بعضی از نیروها که در نبرد تکریت حضور دارند از قاسم سلیمانی دستور می گیرند. اگر ایرانیها گروهی از داعشی ها را به قتل برسانند به نفع عراقیها و به نفع همه خواهد بود. البته این مسئله به معنای آن نیست که ما رفتار ایرانیها را در بیروت یا دمشق می پذیریم.

کری با اشاره به مذاکرات هسته ای گفت: هدف ما آن است که ایران به سلاح هسته ای دست پیدا نکند، زیرا اگر این کشور به سلاح هسته ای دست پیدا کند، شرایط کاملا متفاوت خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: یک روز پس از آنکه با ایران توافقنامه هسته ای را امضا کنیم، اختلاف بر سر دیگر مسایل با این کشور مطرح خواهد شد.

جان کری افزود: هیچ عجله ای برای دستیابی به توافق با ایران نداریم.

اخبار سیاست خارجی - انتخاب


ویدیو مرتبط :
سردار سلیمانی در حال چای خوردن در تکریت عراق

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

قاچاق کلیه ایرانی به خارجی‌ها توسط برخی پزشکان!اخبار,اخبار اجتماعی ,قاچاق کلیه

 

اخبار اجتماعی - قاچاق کلیه ایرانی به خارجی‌ها توسط برخی پزشکان!

وی تصریح کرد: از 20 سال پیش زنگ خطر اهدای کلیه ایرانی به خارجی را زده‌ایم به همین دلیل قانون آن تصویب شد اما می‌بینیم که از کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس، آذربایجان و افغانستان برای انجام پیوند کلیه ایرانی به کشور می‌آیند.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی با هشدار نسبت به فروش کلیه ایرانی به بیماران خارجی گفت: این بیماران با مدارک جعلی به ایران می‌آیند و پزشکان بدون بررسی مدارک، با دریافت دستمزدهای میلیونی کلیه ایرانی را به آنها پیوند می‌زنند.

 مصطفی قاسمی در گفت‌وگو با فارس، گفت: طبق قانون اهدای کلیه ایرانی به غیر ایرانی ممنوع است اما متأسفانه چندین سال است که عواملی به عنوان دلال و واسطه با جعل اسناد، کارت ملی و شناسنامه، خود را به عنوان افراد ایرانی معرفی می‌کنند و در نتیجه کلیه ایرانی به آنها پیوند زده می‌شود.

وی ادامه داد: در سال‌های اخیر که در برخی از بیمارستان‌ها گزارش این تخلف به وزارت بهداشت رسید، وزارت بهداشت کوتاهی کرد چرا که باید در بیمارستان را می‌بست، ما بارها به وزارتخانه تذکر داده‌ایم اما سهل‌انگاری می‌شود.

رئیس انجمن حمایت از بیماران کلیوی تصریح کرد: به تازگی دو بیمار عربستانی برای انجام پیوند کلیه به ایران آمدند که متأسفانه یکی از آنها فوت شده است و در نتیجه از سوی سفارت عربستان این موضوع در حال پیگیری است و چند نفر از تیم پزشکی را در این پرونده دستگیر کرده‌اند و وزارت اطلاعات نیز وارد جریان شده است.

قاسمی گفت: متأسفانه پزشکان بر روی بررسی مدارک بیماران سهل‌انگاری می‌کنند در حالی که بیمار خارجی کاملاً مشخص است که عرب یا افغانی است. در واقع پزشکان پای‌بند به قانون نیستند و به راحتی مدارک جعلی را دریافت می‌کنند.

وی تصریح کرد: از 20 سال پیش زنگ خطر اهدای کلیه ایرانی به خارجی را زده‌ایم به همین دلیل قانون آن تصویب شد اما می‌بینیم که از کشورهای عربی حاشیه خلیج‌فارس، آذربایجان و افغانستان برای انجام پیوند کلیه ایرانی به کشور می‌آیند.

وی گفت: به تازگی هم پای بیماران هندی به ایران باز شده است.

رئیس  انجمن حمایت از بیماران کلیوی گفت: در قانون آ‌مده نباید شرافت ایرانی به دلیل دریافت پول برای اهدای کلیه به افراد خارجی از بین برود در حالی که متأسفانه همین عمل جراحی بر روی بیماران عربستانی 300 میلیون تومان هزینه داشته است در واقع پول‌های کلانی رد و بدل می‌شود و پیوند کلیه در هر بیمارستانی قابل انجام است و پزشکان دستمزدهای بالا می‌گیرند.

قاسمی ادامه داد: این خطر وجود دارد که آبروی ایران در زمینه انجام پیوندهای بالای کلیه خدشه‌دار شود.

به گزارش فارس سال گذشته نیز مسئله خرید و فروش غیر قانونی و دلالی کلیه مطرح شد که در پی آن حسن قاضی‌زاده هاشمی وزیر بهداشت گفته بود: به تمام دانشگاه‌های علوم پزشکی و حراست وزارت بهداشت در خصوص بررسی دلالی سازمان یافته اعضای بدن انسان، دستورات لازم ارائه شده است. اینکه صورت مسأله را پاک یا توجیه کنیم که چنین موضوعی وجود ندارد، درست نیست البته این گزارش یکی از روزنامه‌ها در خصوصی دلالی عضو بدن انسان، جای ناراحتی دارد.

وزیر بهداشت گفت: باید ابتدا در خصوص این خبر فکر کنیم که آیا چنین گزارش یا خبری، صحت دارد یا خیر و بعد آن را پیگیری کنیم؛ اگر این خبر یا گزارشی که در رابطه با دلالی اعضای بدن انسان منتشر شده، دروغ بود که خدا را شکر می‌کنیم اما اگر صحت داشته باشد باید جلوی این مسائل گرفته شود. 

اخبار اجتماعی - فارس