اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کاهش طول سنوات تحصیلی مجاز دوره‌های کارشناسی پیوسته و ناپیوستهکاهش طول سنوات تحصیلی مجاز دوره‌های کارشناسی پیوسته و ناپیوسته

مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی از کاهش طول سنوات تحصیلی مجاز دوره‌های کاردانی به کارشناسی و کارشناسی خبر داد.

 

اخبار,اخبار جدید,اخبار جالب

 

سعید قدیمی مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با بیان اینکه آیین‌نامه آموزشی از سال 76 تا کنون تغییر نکرده است، گفت: 15 سال بود که آیین‌نامه آموزشی تغییر نکرده بود و برهمین اساس این آیین‌نامه مورد بازنگری قرار گرفته است.

وی با اشاره به فعالیت سه ساله برای بازنگری آیین‌نامه آموزشی دوره‌های کارشناسی ناپیوسته و کارشناسی خاطرنشان کرد: آیین‌نامه جدید به زودی در شورای برنامه‌ریزی آموزش عالی به سرانجام می‌رسد.

 

به گفته وی در حال حاضر دانشجویان باید دوره کارشناسی را حداکثر در مدت 6 سال یا 12 ترم تحصیلی به اتمام برسانند اما براساس آیین‌نامه پیشنهادی جدید حداکثر دوره به پنج سال معادل 10 ترم کاهش می‌یابد و تعداد واحدهای آموزشی به 130 تا 140 واحد می‌رسد.

مدیرکل برنامه‌ریزی آموزش عالی ادامه داد: دانشجویان دوره کاردانی به کارشناسی (کارشناسی ناپیوسته ) نیز تاکنون می‌بایست دوره دو ساله تحصیلی خود را حداکثر در مدت سه سال یا شش ترم به پایان برسانند که در این مورد نیز پیشنهاد کاهش سقف مجاز دوره تحصیلی به دو سال و نیم یا 5 ترم است.

وی مهم‌ترین اهداف بازنگری آیین‌نامه آموزشی کارشناسی پیوسته و ناپیوسته را کاهش ماندگاری دانشجو در دانشگاه و ارتقای کیفیت این دوره‌ها برشمرد./فارس


ویدیو مرتبط :
پنج راهکار برای استفاده بهینه از دوره کارشناسی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی ناپیوسته پودمانی از فردا 

 

 

ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی ناپیوسته پودمانی از فردا

 

ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی از 17 اسفندماه آغاز می شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع علمی کاربردی، رجبعلی برزویی، معاون آموزشی دانشگاه با اعلام این خبر افزود: با توجه به فشردگی برنامه های سازمان سنجش آموزش کشور در ماه پایانی سال و بر اساس هماهنگی های بعمل آمده، ثبت‌نام دوره‌های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی از فردا سه شنبه 17 اسفند آغاز و تا یکشنبه 22 اسفند ادامه خواهد داشت.

وی در ادامه اظهار داشت: آزمون دوره های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی 29 اردیبهشت‌ سال 90 برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: داوطلبان می توانند دفترچه و کارت اعتباری ثبت نام را از دفاتر پستی و یا به صورت اینترنتی تهیه کرده و در مهلت مقرر به ثبت نام خود از طریق پایگاه الکترونیکی سازمان سنجش آموزش کشور به آدرس www.sanjesh.org اقدام کنند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی افزود: ثبت نام دوره های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی در 91 کد رشته ، 719 کد رشته محل در 31 استان کشور با ظرفیت پذیرش 45 هزار نفر انجام می شود.

برزویی تصریح کرد: از این میزان پذیرش ، 54 درصد در حوزه صنعت ، 25 درصد در حوزه مدیریت و خدمات اجتماعی ، 18 درصد در حوزه فرهنگ و هنر و 3 درصد به حوزه کشاورزی اختصاص دارد.

وی افزود: تمام دوره‌های کارشناسی ناپیوسته پودمانی دانشگاه جامع علمی کاربردی ، کاملا مهارتی است و دوره های عمومی حذف شده‌اند.

معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی تصریح کرد: در دوره های کارشناسی ناپیوسته پودمانی علمی کاربردی ، روش اجرا به صورت پودمانی می باشد و تنها تفاوت آن با دوره های کاردانی پودمانی این است آزمون آن ابتدا برگزار می شود.

برزویی در خاتمه اظهار داشت: در رویکرد جدید فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی در همه مقاطع تحصیلی ، پذیرش های دانشگاه ، شغل محور و مهارتی خواهد بود...../تحلیل:عصرایران