اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کاهش جمعیت فاجعه است/ آمار معکوس زاد و ولد و مرگ و میراخبار,اخبار ورزشی,زاد و ولد و مرگ و میر

بیکاری اشتغال جمعیت مردم تهران شغل افزایش جمعیت.

فرماندار تهران گفت: در فرمانداری ها کوچکترین اعتباری برای بانوان دیده نشده و در این حوزه نواقص زیادی وجود دارد.

عیسی فرهادی در سومین نشست مشاوران امور بانوان فرمانداری های استان تهران، به موضوع توافق هسته ای اشاره کرد و گفت: ایران اکنون به لحاظ استقلال اولین کشور دنیاست. ما از این بحران سنگین به خوبی عبور کرده ایم و انشاء الله که بعد از آن نیز، سازندگی، امکانات و آسایش و رفاه جایگزین خواهد شد.

وی همچنین به مشکلات بانوان کشور اشاره کرد و اظهار داشت: در فرمانداری ها کوچکترین اعتباری برای بانوان دیده نشده است. این نقص در تشکیلات اداری وجود دارد و اکنون نیز که به سمت کوچکتر شدن می رویم، معلوم نیست چطور می توانیم چنین نقصی را رفع کنیم.

فرماندار تهران ادامه داد: بیشترین آسیب ها را در حوزه بانوان دشمن ایجاد می کند، امروز در بخش اعتیاد زنان، کارتن خواب ها، زنان مطلقه یک آسیب جدی وجود دارد که هم به زنان و هم به جامعه آسیب می رساند و هم اینکه تربیت نسل های بعدی دچار مشکل خواهد شد.

فرهادی با تاکید بر اینکه نسل امروز ما، فردا قرار است به کدام امتیاز خود افتخار کنند، اظهار داشت: اگر نسل پویایی تربیت نشود، جامعه پیشرفت نخواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر نسل های ضعیف و بدون توجه به هم نوع و ایران اسلامی تربیت شوند معلوم نیست در سال های بعد چه شرایطی خواهیم داشت. اکنون نسل انقلاب پشت سر گذاشته می شود و نسل جدید به شدت مورد هجمه دشمن است.

فرماندار تهران با اشاره به مشکلاتی که امروز در جامعه در بحث باروری وجود دارد، بیان کرد: پیش بینی این است که جمعیت در سال های آینده تا ۵۰ میلیون نفر کاهش پیدا کند و این یک فاجعه است، چون نه تنها با کاهش جمعیت روبرو می شویم، بلکه جمعیت کشور پیر می شود.

فرهادی گفت: امروز آمار زاد و ولد در کشور سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تولد و مرگ و میر ۴۵۰ هزار نفر است که هر سال این آمار عکس می شود و زاد و ولد کاهش و مرگ و میر افزایش پیدا می کند.  در سال ۱۴۰۹ این رقم برابر می شود و از سال ۱۴۰۹ به بعد به شدت کاهش پیدا می کند.

وی همچنین به عنوان هدیه عید فطر به بانوان مشاور، گفت: هر خانواده مستأصلی را که به فرمانداری معرفی کنند، فرمانداری ظرف یک هفته این خانواده را از کانال خود تحت پوشش قرار می دهد و حداقل ملزومات اولیه زندگی را در اختیار آنها قرار می دهد.

رفع تحریم ها تحولات فرهنگی به همراه خواهد داشت
همچنین در این جلسه، فهیمه فرهمند مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده نیز با اشاره به توافق هسته ای کشور، گفت: باید خودمان را برای شرایط بعد از تحریم آماده کنیم. ما در موقعیت های جدیدی قرار می گیریم. تغییرات اقتصادی در کشور زمینه ساز تغییرات اجتماعی و فرهنگی است و باید خود را برای تغییرات آماده کنیم.

وی تصریح کرد: قطعا تحول اقتصادی که امیدواریم به شکل چشمگیر ایجاد شود، پیامدهای مثبت و منفی خواهد داشت، همان طور که بعد از قرارداد ۵۹۸ و پایان جنگ، شاهد تحولات جدی فرهنگی و اجتماعی بودیم که پیش بینی آن را نمی کردیم و به همین دلیل از سرعت تحولات جا ماندیم.

فرهمند خاطرنشان کرد: امیدواریم با طراحی درست و استراتژیک در تغییرات جدید با سرعت تحولات پیش رویم.

اخبار اجتماعی - مهر


ویدیو مرتبط :
خبر فوری:کاهش ازدواج شیعه+کاهش زاد و ولد=حکومت متزلزل!!

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

نگرانی یک مرجع تقلید از آمار کاهش جمعیت


آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «جمعیت با استعداد، لایق و باهوش سرمایه اصلی کشور است» گفت: متاسفانه آمارهایی به نقل از مطبوعات داده می‌شود که نگران کننده است.

خبرگزاری ایسنا: آیت‌الله مکارم‌شیرازی با بیان این‌که «جمعیت با استعداد، لایق و باهوش سرمایه اصلی کشور است» گفت: متاسفانه آمارهایی به نقل از مطبوعات داده می‌شود که نگران کننده است.

این مرجع تقلید در دیدار مدیرکل دفتر سلامت خانواده، جمعیت و مدارس وزارت بهداشت؛ ضمن ابراز خرسندی از آمارها و فعالیت‌های ارائه شده در این جلسه درخصوص افزایش جمعیت، اظهار کرد: متاسفانه آمارهایی به نقل از مطبوعات داده می‌شود که نگران کننده است.

وی افزود: یکی از آمارهایی که بارها گفته شده این است که 35 درصد از خانواده‌ها تک فرزند می‌باشند، آمار دیگری که ارائه می‌شود بالا رفتن سن و پیرو آن افزایش ابتلا به سرطان، افزایش آمار طلاق و کاهش آمار ازدواج که همه نگران کننده است.

به نقل از حوزه نیوز، مکارم‌شیرازی گفت: اگر قانونی در این خصوص در مجلس شورای اسلامی مصوب می‌شود جبهه‌گیری‌های صحیح در مقابل آن انجام نمی‌شود و مخالفت‌هایی که انجام می‌شود، به گونه‌ای نباشد که تصور شود دولت موافق کنترل جمعیت است، باید این ذهنیت‌ها اصلاح شود.

وی ضمن اشاره به این مطلب که استفاده از وسایل کنترل جمعیت فقط وقتی استفاده شود که جان مادر یا فرزند در خطر باشد، بیان کرد: درخصوص سقط جنین زیر چهار ماهگی هم این مطلب وجود دارد ولی این موضوع، موارد خاص و استثنایی مساله است ولی اینکه این مساله را آزاد کنیم مساله دیگری است.

این مرجع تقلید اظهار کرد: بخش مهم، فرهنگ سازی است، ولی در کنار این فرهنگ سازی هم باید فکری کرد و شما با شفافیت اعلام کنید به شکل مطلق مساله کنترل به طور آزاد در تشکیلات نظام بهداشت و درمان وجود ندارد و فقط جنبه درمانی برای بیماران است.

مکارم‌شیرازی افزود: همچنین اعلام کنید ما با مجازات طبیبانی که بی مورد و داوطلبانه عقیم می‌کنند مخالف نیستیم، بگویید مجازات را تبدیل به مجازات مناسبی کنیم و ما طرفدار این هستیم که خانواده‌هایی که تک فرزند هستند باید از تک فرزندی در بیایند و جوانانی که در آستانه ازدواج هستند، ازدواج کنند اینها را شفاف اعلام کنید تا سوء تفاهمات برطرف شود.

این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: ما چون علاقه مند به پیشرفت کشور و دولت هستیم شفاف مسائل را گفتیم شما هم شفاف بفرمایید تا به جای مشترکی برسیم؛ امیدوارم که ان شاءالله در برنامه‌هایتان موفق و پایدار باشید.