اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

کارمندان بانک چه تسهیلاتی دریافت می کنند؟


شاید برای شما نیز جذاب باشد که بدانید کارمندان بانک چه تهیلاتی و با چه نرخ هایی از بانک خود دریافت می کنند.

خبرگزاری ایرنا: شاید برای شما نیز جذاب باشد که بدانید کارمندان بانک چه تهیلاتی و با چه نرخ هایی از بانک خود دریافت می کنند.

هنگامی شغل کارمند بانک را بشنوید ناخودآگاه به یاد مزایا و حقوق و تسهیلاتی که برای کارمندان در نظر می گیرند می افتید، اما به راستی کارمندان بانک چه تسهیلات و با چه نرخ هایی دریافت می کنند؟

بهترین و بیشترین مبلغ وامی که کارمندان بانک دریافت می کنند وام مسکن است که مبلغ آن در بانک ها متفاوت و نرخ آن نیز کمتر از ده درصد است.

مبلغ این وام در بسیاری از بانک ها از 50 میلیون تومان آغاز و در برخی از بانک ها بزرگ خصوصی به بیش از 130 میلون تومان نیز می رسد.

البته برخی از موسسات مالی و اعتباری نیز به تازگی پرداخت وام مسکن را در سرلوحه کار خود قرار داده اند که بیشتر موسسات مبالغی کمتر از 60 میلیون تومان را برای پرسنل در نظر می گیرند.

نرخ این تسهیلات در اکثر بانک ها 7 درصد می باشد.

وام ضروری از دیگر وام هایی است که معمولا پس از دو سال که از استخدام می گذرد به کارمند بانک پرداخت می کنند که نرخ آن 4 درصد قرض الحسنه می باشد.

مبلغ این وام نیز معمولا 15 برابر پایه حقوق می باشد که در سال 93 بین 13 تا 20 میلیون تومان در بانک ها مختلف در نوسان است.

وام ودیعه مسکن نیز از دیگر وام هایی است که نرخ آن 7 درصد بوده و معمولا پیش از پرداخت وام مسکن به کارمند پرداخت می شود و مبلغ آن نیز همانند وام ضروری بین 12 تا 20 میلیون تومان می باشد.

وام جعاله نیز پس از پرداخت وام مسکن به کارمند پرداخت می شود تا در صورت صلاحدید منزل خود را بازسازی کند!

مدت بازپرداخت تقریبا تمام وام های پرداختی به پرسنل بانک بیش از 5 سال است و وام مسکن نیز بیش از 20 سال در بانک ها مختلف در نظر گرفته می شود.


ویدیو مرتبط :
آموزش دریافت گردش حساب در همراه بانک بانک ملت

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

مشاور روحانی: احمدی‌نژاد هزاران سکه برای هدیه به کارمندان از بانک دریافت کرد/او برای همیشه رئیس‌جمهور سابق کشور خواهند مانددریافت هزاران سکه توسط احمدی نژاد,هدیه به کارمندان,عزل و نصب‌های احمدی نژاد

ترکان: احمدی‌نژاد هزاران سکه برای هدیه به کارمندان از بانک دریافت کرد/او برای همیشه رئیس‌جمهور سابق کشور خواهند ماند

روز پنجشنبه حکم اعضای شورای مرکز ایرانشناسی امضا شد/به نظر شما ما باید با میراث احمدی‌نژاد که عزل و نصب‌های ناگهانی است، چه کار کنیم؟

اکبر ترکان در گفتگو با "ارمان" اظهار داشت: آقای احمدی‌نژاد هزاران سکه برای دادن هدیه به کارمندان دولت خودش در پایان کار از بانک دریافت کرده است.

وی گفت: در همین پنجشنبه گذشته ابلاغ حکم اعضای شورای مرکز ایرانشناسی را درحالی که تنها یک روز مانده به پایان مسئولیت‌شان صورت می‌گیرد، آیا تخلف از حکم 17 ماده‌ای خودشان نیست؟ رئیس بنیاد ایرانشناسی یک لیست از اعضا را به وی معرفی می‌کند و آقای احمدی‌نژاد در یک روز باقیمانده به مسئولیتشان، حکم اینها را امضا می‌کند.
متن این گفتگو در پی می آید:
به نظر شما بعد از رفتن دولت احمدی‌نژاد؛ چه میراثی برای دولت روحانی که دولت یازدهم است خواهد ماند؟ آیا دولت یازدهم نمی‌خواهد گزارشی از وضعیت کشوری که تحویل گرفته است به رسانه‌ها ومردم بدهد؟
وزرای دولت یازدهم طبق وظیفه قانونی خودشان گزارش کاملی را از وضعیت حوزه مسئولیت خودشان به رئیس‌جمهور منتخب دکتر حسن روحانی خواهند داد، این حوزه با اختیار وزارتخانه است که اطلاعات موجود حوزه خودشان را به چه نحو در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار دهند.

مسلما گزارش عملکرد دولت گذشته به مردم داده خواهد شد و میراث این دولت از دولت گذشته چه چیزی است را به مردم خواهند گفت. اما نکته‌ای که نباید فراموش شود، اینکه آقای احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور گذشته کشور بودند و برای همیشه هم رئیس‌جمهور سابق کشور خواهند ماند اما این امر منافی گزارش دادن وضعیت کنونی کشور نیست.

هر یک از وزرا در حوزه خودشان باید گزارش دهند که چه چیزی را دارند تحویل می‌گیرند و چه پتانسیلی در کشور موجود است و چه اهدافی برای توسعه کشور باید مشخص شود که همه اینها منوط به گزارش وزرا به رئیس‌جمهور منتخب است. اینکه دولت روحانی بتواند اهداف و برنامه‌ها و شعارهایش را محقق کند هم منوط به گزارش وزرای آینده به روحانی است. اینکه ما باید در وضعیت موجود کجا باشیم و کجا قرار بگیریم، وظیفه وزرای جدید است. اینکه ما الان در کدام نقطه هستیم و قرار است در کجا قرار بگیریم، باید گزارش داده شود.

این گزارش دادن هم باید با عین احترام با اشخاص باشد و این‌گونه نباشد که به اشخاص توهین و تخریبی روا داشته شود چون ما با شخص کاری نداریم. ما با عملکرد وزرای گذشته و حوزه عملکرد آنها کار داریم. من از آقای احمدی‌نژاد می‌خواهم که به آن 17 ماده‌ای که در جریان سال 84 به آقای خاتمی نوشتند، پایبند باشد. دقیقا در همین زمان بود که این نامه ابلاغ شد که تا زمان تنفیذ در همین فاصله نقل و انتقالی انجام نشود، استخدامی صورت نگیرد، قرارداد‌های تعهدآور را امضا نکند. مدیران ارشد جابه‌جا نشوند، سفرا جابه‌جا نشوند، تمام اینها درمتن نامه آمده است.

متاسفانه آقای احمدی‌نژاد به نامه‌ای که به آقای خاتمی دادند، در پایان دوران مسئولیت خودشان پایبند نبودند. در آینده وزرا گزارش کامل اقدام‌های احمدی‌نژاد را در حوزه مسئولیت خودشان خواهند داد و بر اساس این گزارش، کارنامه دولت‌های نهم ودهم در دوران مسئولیتشان بررسی خواهد شد. این کارنامه میراث احمدی‌نژاد مربوط به روزهای تحت مسئولیتش برای دولت‌های بعد خواهد بود.

می‌توانید موردی از اقدام نکردن به تعهداتشان در دوران مسئولیت خصوصا در روزهای پایانی را مثال بزنید؟
بله، متاسفانه شاهد جابه‌جایی‌های گسترده معاونان و مدیران کشور و به‌‌خصوص جابه‌‌جایی برخی مسئولان حتی در سطح بخشداری خصوصا در این 40روز بودیم، مشاور امور زنان ریاست‌جمهوری به سمت معاون امور زنان منصوب می‌شود، درحالی که در تلویزیون وی از خداحافظی صحبت می‌کند، جابه‌جایی‌های مکرر در ادارات در فرصت باقیمانده صورت می‌گیرد.

در همین پنجشنبه گذشته ابلاغ حکم اعضای شورای مرکز ایرانشناسی را درحالی که تنها یک روز مانده به پایان مسئولیت‌شان صورت می‌گیرد، آیا تخلف از حکم 17 ماده‌ای خودشان نیست؟ رئیس بنیاد ایرانشناسی یک لیست از اعضا را به وی معرفی می‌کند و آقای احمدی‌نژاد در یک روز باقیمانده به مسئولیتشان، حکم اینها را امضا می‌کند.

به نظر شما ما باید با میراث احمدی‌نژاد که عزل و نصب‌های ناگهانی است، چه کار کنیم؟

به هیچ‌وجه قصد تخریب شخص احمدی‌نژاد یا هرکس که در دولتشان است را ندارم چون رئیس‌جمهور سابق کشور بوده و ما هم آقای احمدی‌نژاد را تکریم خواهیم کرد ولی نمی‌توانیم مشکلات به‌وجود آمده در اثر تصمیماتشان را در اختیار دکتر روحانی قرار ندهیم. اگر قرار بود این نامه مبنای کار احمدی‌نژاد قرار گیرد، باید به آن وفادار می‌ماند. نه اینکه من تنها زمانی که مسئول تحویل دولت بودم، باید انواع واقسام گزارش‌ها را دریافت می‌کردم.

نحوه برخورد دولت آینده با عزل و نصب‌های آقای احمدی‌نژاد چگونه خواهد بود؟
مسلما طبق قانون برخورد خواهد شد. زمانی که رئیس‌جمهور منتخب جناب آقای دکتر روحانی مستقر شوند، دفترشان بخشنامه‌ها و دستورات خارج، دوباره نسبت به این موضوع رسیدگی خواهند کرد. درمورد نامه 17 ماده‌ای وی هم تک‌موارد دوباره بررسی خواهند شد. به هر حال وقتی که دولت یازدهم روی کارآمد به تمام موارد رسیدگی خواهد شد.

وزرای دولت آینده وظیفه دارند گزارش دهند چه چیزی را تحویل می‌گیرند و بر اساس آن چقدر از اهداف دکتر روحانی را می‌توانند به سرانجام برسانند. این اولین وظیفه وزرای آینده دولت یازدهم دولت دکتر حسن روحانی است، مردم باید حقیقت را بدانند، آقای احمدی‌نژاد هزاران سکه برای دادن هدیه به کارمندان دولت خودش در پایان کار از بانک دریافت کرده است.

روزنامه آرمان