اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

چرا میرزاده را به مجلس راه ندادند؟اخبار,اخبار سیاسی , رئیس دانشگاه آزاد

 

اخبار سیاسی - چرا میرزاده را به مجلس راه ندادند؟

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس درباره انتشارخبری مبنی بر راه ندادن رئیس دانشگاه آزاد به مجلس به رغم دعوت از او گفت: ناهماهنگی‌هایی برای ورود آقای میرزاده به مجلس به وجود آمده بود از همین رو ایشان باید قدری حوصله می کرد.

قاسم جعفری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا افزود: تعبیر راه ندادن رئیس دانشگاه آزاد به مجلس اصلا تعبیر درستی نیست و معنا ندارد زمانی که از ایشان برای حضور درمجلس دعوت به عمل می آید، او را راه ندهند.

وی با اشاره به اینکه ناهماهنگی‌هایی برای ورود ایشان به مجلس ایجاد شده بود، افزود: رئیس دانشگاه آزاد باید یک مقدار حوصله می کرد چون این ناهماهنگی ها به دلیل حراست و حفاظت از مجلس و با توجه به مسائل امنیتی ممکن است در مواردی پیش بیاید از همین رو ایشان برای ایجاد هماهنگی باید حوصله می کرد.

جعفری با اشاره به اینکه کل زمانی که طول کشیده بیشتر از 13 دقیقه نبوده است، افزود: آقای میرزاده هم گفته اند از آنجایی که هماهنگ نشده است پس من می‌روم.

وی ادامه داد: خیلی از اوقات ممکن است نگهبانان مجلس، نماینده‌ای را نشناسند و کارت هم همراه آن نماینده نباشد ازهمین رو از او بخواهند که اجازه دهد تا هماهنگی صورت گیرد و این را نباید به معنای این بگیریم که نمی خواستند او را راه بدهند.

جعفری با اشاره به حضور جاسبی و دانشجو در جلسه تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد گفت: حضور آقای میرزاده در مجلس به گونه‌ای نبوده که حتما باید بیایند چرا که ایشان قبلا مطالب کتبی خود را ارائه داده بودند و اگر نیاز شد ممکن است در جلسه بعدی از ایشان دعوت شود.

در حالیکه قرار بود روسای اسبق،سابق و فعلی دانشگاه آزاد اسلامی در جلسه تحقیق و تفحص نمایندگان از این دانشگاه حاضر باشند ولی در اتفایی عجیب از ورود رییس فعلی دانشگاه آزاد به مجلس ممانعت به عمل آمد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛صبح امروز،دوشنبه، زمانی که دکتر حمید میرزاده قصد داشت وارد با خودرو وارد مجلس شورای اسلامی شود ابتدا به بهانه عدم صدور مجوز ورود خودرو از حضور او داخل مجلس ممانعت به عمل آمد.بحث چند دقیقه ای راننده میرزاده و تیم حفاظت مجلس وقتی نتیجه نداد، رییس دانشگاه آزاد اسلامی تصمیم گرفت بدون خودرو وارد مجلس شورای اسلامی شود ولی با اتفاق عجیب تری مواجه شد.تیم حفاظت مجلس پس از بررسی لیست هماهنگی های ورود به او اعلام کردند از طرف کمیسون مورد نظر هیچ هماهنگی برای ورود وی به مجلس صورت نگرفته و رییس دانشگاه آزاد اسلامی نمی تواند در جلسه کمیته تحقیق و تفحص مجلس شرکت کند.

این اتفاق در حالی رخ می داد که از رییس دانشگاه آزاد اسلامی برای حضور در این جلسه دعوت رسمی به عمل آمده بود و وی با درخواست نمایندگان راهی مجلس شد.در این میان تلاش های تیمور عسکری،معاون پارلمانی دانشگاه آزاد برای رفع این موضوع هیچ نتیجه ای در پی نداشت و حمید میرزاده بدون حضور در جلسه کمیته تحقیق و تفحص مجلس،محل را ترک کرد. 

اخبار سیاسی - ایلنا

 


ویدیو مرتبط :
محسن میرزاده مجلس روح الله کامیاب

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

200 نماینده مجلس به روحانی رای ندادند


مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری گفت: در مجلس بیش از200 نماینده در انتخابات ریاست‌جمهوری به آقای روحانی رأی نداده اند.اما ما مشاهده می‌کنیم که افرادی که در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری در ستادهای غیر از آقای روحانی فعالیت می‌کردند به‌عنوان مدیر دولت آقای روحانی انتخاب می‌شوند.

خبرآنلاین: مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردمسالاری به روزنامه آرمان گفت: در مجلس بیش از200 نماینده در انتخابات ریاست‌جمهوری به آقای روحانی رأی نداده اند.اما ما مشاهده می‌کنیم که افرادی که در زمان انتخابات ریاست‌جمهوری در ستادهای غیر از آقای روحانی فعالیت می‌کردند به‌عنوان مدیر دولت آقای روحانی انتخاب می‌شوند.

من نمی‌گویم نباید از کسانی که در ستاد آقای ولایتی یا ستاد آقای قالیباف یا جلیلی حضور داشته‌اند، استفاده شود. مقصود من این است که اتفاقا آقای روحانی از کسانی در دولت خود استفاده کرده که در ستادهای رقبای آقای روحانی فعالیت می‌کردند.

 این‌گونه اقدامات هواداران و کسانی که در ستادهای آقای روحانی فعالیت کردند را ناامید می‌کند. با این وجود ما باید تا 6ماه دیگر که دولت به یک قوام و چالاکی مناسبی می‌رسد بردباری و سعه صدر سیاسی خود را حفظ کنیم و همچنین از دولت آقای روحانی حمایت کنیم.