اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

پیش‌بینی رشد مقطعی نرخ طلا 

رشد مقطعی نرخ طلا

 

 

در هفته‌ای که گذشت روند قیمتی طلا در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی به طور کلی روندی نزولی داشت. این کاهش قیمت در حالی است که در هفته گذشته روند قیمتی طلا از میانگین ۱۱۰۹.۳۷۵ دلار در تاریخ ۲۱ دسامبر، به میانگین قیمت ۱۱۰۴.۵۰ دلار در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۰۹ رسید. لازم به ذکر است که به دلیل میلاد حضرت عیسی مسیح (ع) بازارهای جهانی در روز ۲۵ دسامبر تعطیل بوده‌اند.

 


مهمترین اتفاقاتی که در هفته اخیر در بازارهای جهانی افتاده و بازار طلا را نیز تحت تاثیر خود قرار داده‌است، به شرح ذیل است:

 


در اوایل هفته گذشته، آمارهای منتشره از سوی وزارت انرژی آمریکا مبنی بر اینکه سطح ذخایر نفت خام این کشور در هفته منتهی به ۱۸ دسامبر با ۹۰۰/۴ میلیون بشکه کاهش به ۵۰۰/۳۲۷ میلیون بشکه رسید، در حالی که این میزان کاهش بسیار بیشتر از پیش‌بینی کارشناسان این حوزه بود، همراه با شروع فصل سرد در اروپا و آمریکا، عواملی بودند که بر افزایش قیمت جهانی نفت و متعاقبا بهای فلزات گرانبها مانند طلا تاثیر داشتند.

 


همچنین در هفته گذشته، بر اساس آخرین گزارشی که خبرگزاری Reuters منتشر کرد، میزان ذخایر خارجی و طلای کشور هند از ۲۸۵.۷۴۲ بیلیون دلار آمریکا در هفته قبل به ۲۸۳.۶۴۳ بیلیون دلار در هفته جاری رسید که با افتی قابل ملاحظه همراه بود. به نظر می‌رسد که قیمت‌های بالای طلا و پایان فصل ازدواج در هند عواملی است که موجب گشته تا عرضه این فلز قیمتی در بازار زیاد شود و همین مساله نیز سبب پایین آمدن بهای طلا در هفته گذشته شده است.

 


در همین حال این پیش‌بینی وجود دارد که با نزدیک بودن پایان سال ۲۰۰۹ میلادی و شروع تعطیلات ژانویه، و بر اساس تجاربی که در سال‌های گذشته نیز شاهد بودیم، حجم نقدینگی در بازار کالاها در پایان سال میلادی پایین می‌آید و خیلی از معامله‌گران پست‌های خود را رها کرده و به تعطیلات کریسمس می‌روند. همین امر نیز عامل مهمی در پایین آمدن قیمت کالاها به طور کلی و خصوصا طلا در هفته گذشته بوده است.

 


علاوه بر این به نظر می‌رسد که به دنبال جهش اخیر ارزش دلار در برابر سایر ارزهای عمده مانند یورو و انتشار گزارشات امیدوار‌کننده توسط وزارت کار آمریکا مبنی بر کاهش تعداد افرادی که برای اولین بار تقاضای بیمه بیکاری پر کرده‌‌اند در هفته اخیر، معامله‌گران و سفته‌بازان بین‌المللی به امید بهبود اوضاع مالی در آمریکا و افزایش ارزش دلار در سال ۲۰۱۰ میلادی، مجددا به دلار رویکرد نشان دادند و در نتیجه این موضوع ارزش این ارز در برابر سایر ارزهای مهم دنیا افزایش یافت و به دنبال آن قیمت فلزات گرانبها مانند طلا، در بازارهای جهانی با کاهش همراه شد. این اتفاقات در حالی است که با تداوم سیاست کشورهای عضو اوپک مبنی بر عدم افزایش سقف تولید خود، در آستانه سرمای شدیدی که بر اروپا و آمریکا حاکم است، بهای نفت به سطح قیمتی ۰۵/۷۸ دلار افزایش یافت که تاثیر بسزایی در بالا بردن ارزش فلزات قیمتی مانند طلا در بازارهای جهانی در آخر هفته گذشته داشت.

 

 


● تحلیل تکنیکال طلا

 


با توجه به شواهد موجود در تحلیل تکنیکال، به نظر می‌رسد که روند بلند مدت صعودی طلا پایان یافته باشد و همان طور که قبلا نیز پیش‌بینی کرده بودیم تقریبا ریزش آن نیز شروع شده است. در هفته گذشته نیز طلا روندی نسبتا نزولی داشت. برای هفته معاملاتی آینده نیز این پیش‌بینی وجود دارد که با احتمال زیادی، طلا در این هفته روندی صعودی داشته باشد، که در این صورت چنانچه طلا بخواهد صعود داشته باشد، قیمت آن با عبور از نزدیک‌ترین سطح مقاومتی خود که ۱۱۲۰ دلار است، احتمالا تا سطح مقاومتی ۱۱۵۰، نیز افزایش پیدا خواهد کرد. و در غیر این صورت اگر طلا بخواهد روندی نزولی داشته باشد، در صورت شکستن سطح ساپورتی مهم ۱۰۸۰ دلار، احتمال اینکه قیمت آن تا حمایت مهم ۱۰۵۰ دلار نیز کاهش پیدا کند، نیز وجود دارد.


در همین حال با توجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، پیش‌بینی می‌شود که طلا در این هفته روندی صعودی داشته باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شود و شواهد موجود در تکنیکال نیز از این پیش‌بینی حمایت می‌کند. روند قیمتی طلا در هفته‌ای که گذشت بر اساس جدول شماره یك است.

 

 

 

● افزایش قیمت نقره

 


در هفته‌ای که گذشت، روند کلی قیمت نقره در بازارهای جهانی با نوساناتی همراه بود، ولی در کل دارای روندی صعودی بود. به طوری که قیمت آن از میانگین ۱۷.۲۷۰۰ دلار در تاریخ ۲۱ دسامبر، به میانگین قیمت ۱۷.۳۲۰۰ دلار در تاریخ ۲۴ دسامبر ۲۰۰۹ رسید. لازم به توضیح است عواملی که در تحلیل طلا ذکر شده است، در تغییرات قیمت نقره در هفته گذشته نیز موثر بوده‌اند.

 

 

 

● تحلیل تکنیکال نقره

 


با توجه به گواه‌های مشاهده شده در تحلیل تکنیکال، با توجه به اینکه نقطه خط روند بلند مدت خود را شکسته است، به نظر می‌رسد که روند بلند مدت قیمتی نقره نزولی باشد. همانطور که پیش‌بینی کردیم، در هفته گذشته روند قیمتی نقره صعودی بود و برای هفته آتی نیز به نظر می‌رسد که روند آن اندکی صعودی باشد. در این صورت چنانچه نقره بخواهد روندی افزایشی داشته باشد، نزدیک‌ترین خط مقاومتی آن ۱۷.۵۰۰۰ دلار است که در صورت عبور از آن تا قیمت ۱۸.۰۰۰۰دلار نیز صعود خواهد داشت. و در غیر این صورت، اگر نقره بخواهد روندی نزولی داشته باشد، در صورت شکاندن نزدیک‌ترین سطح حمایتی خود یعنی ۱۷.۰۰۰۰ دلار، احتمالا تا سطح قیمتی ۱۶.۵۰۰۰ دلار نیز افت خواهد داشت. در همین حال باتوجه به اتفاقات اخیر و چنانچه اتفاق غیرمنتظره‌ای رخ ندهد، به نظر می‌رسد که نقره در این هفته با روندی صعودی همراه باشد، هرچند که ممکن است در این بین با نوساناتی نیز همراه شود. این در حالی است که گواه‌های موجود در تحلیل تکنیکال نیز از این مساله حمایت می‌کند. روند قیمتی نقره در هفته گذشته به قرار جدول شماره دو است.

 

 

 


ویدیو مرتبط :
گریم بینی: اگر میخواهید بینی قلمی و خوش فرم داشته باشید

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

طالع بینی ازروی حروف اول اسم!! 

طالع از روی اول اسم

 

الف: خوش اخلاق و خوش رفتار و در باطن میانه رو و با همه ملاحظه کند و خونگرم میباشد و با همه کس زود صمیمی میشود ودر زندگی در جنگ و جدال و گفتگو به سر میبرد و پیراهن سیاه بر او نامبارک می باشد و محنت بسیار می کشد و هر چه را طلب کند زود بیابد و مریضی وی همیشه در باد قولنج گردن و پهلو می باشد.

 

ب : فردی خوش قیافه و زیبا وبا محبت و رفیق باز و همیشه مغرور و جیب او خالی و قدر مال دنیا را نداند.

 

ج : فردی باشد زیبا و خوش اخلاق وبا محبت و او همیشه از مریضی شکم رنج میبرد و این مریضی هر چند وقت یکبار اشکار میشود و دو وجه دارد یا سیاه چهره و قوی استخوان یا سفید پوست و بزرگ اندام و همیشه سرگردان و آشفته می باشد و از کار خود حیران است.

 

د: او فردی با دیانت و پر فکر و بشاش و زیبا چهره و جنگجو است و قدر مال دنیا را نمی داند و همیشه در حال ترقی می باشد.

 

ه : او فردی است که همیشه اطرافیان را امر ونهی کند و زیبا چهره وتند خو و آتشی مزاج و طبع او گرم میباشد.


و: فردی است که همیشه به دیگران کمک می کند و گاهی مغرور میشود و زبان بد پشت سر او باشد و دیگران بدی او را میگویند.

 

ز : زیبا و خوش اخلاق و با محبت و خونگرم و در هر کاری مقرراتی است و در زندگی برای او سحری می کنند و در زندگی شکست بزرگی می خورد و همیشه از درد سر و زانو در عذاب میباشد و نسبت به زندگی دلسرد می گردد و حیران و سر گردان میشود.

 

ت: او فردی است خوش چهره و خوش اخلاق کم خواب و هرگاه مرتکب گناه میشود سریع توبه میکند و اگر دل کسی را برنجاند بسیار نگران و در پی ان است که دلجویی کند و همیشه احساس تنهایی عجیبی در خود دارد.

 

ث: فردی است ثابت قدم و پر اراده و در هر کاری ثابت قدم می باشد خوش اخلاق و پر عقل است و پیشانی او پهن میباشد و در زندگی هرگز محتاج نخواهد شد.

 

ح: او فردی زیبا و خوش اخلاق و حق گو و کینه ای و حرف را در دل نگه دارد و همیشه در بحث و جدل وجنگ به سر میبرد.

 

خ: فردی است زیبا چهره با چشمانی درشت با محبت و مقرراتی و هر چه سعی میکند رزقش بسیار شود موفق نمی شود و او فردی است عشقی و تنبل و کاهل در کارها و باید این کار را ترک کند تا در زندگی موفق و سر بلند شود.

 

ر: او فردی است خوش اخلاق میانه رو و آتشی و همیشه اطرافیان در پشت سر او بد گویی کنند و او فردی است طمعکار و زیبا چهره وخوش گذران و اگر ایمان خود را حفظ کند به هر مقام و منزلتی که بخواهد میرسد و دست او همیشه از پول دنیا تهی است.

 

س : او فردی میباشد پر استعداد و با ذوق و سلیقه و همیشه بهترین اجناس را انتخاب می کند و بسیار مغرور ومتکبر میباشد و هر کاری که میل داشت انجام میدهد و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرد فردی باشد آتشی مزاج و همیشه در چشم اهل وا عیان پر هیبت به چشم میاید.

 

ش: او فردی است مشفق و مهربان و جنگجو و عصبانی و خونگرم و زبان او تلخ است و هر چه در دنیا به او ضرر برسد از دست و زبان خود میخورد و اگر زبان خود را نگه دارد از بلا محفوظ میماند و بسیار لجباز است.

 

ص : فردی است حرف شنو و دهن بین و هرکس هر حرفی را با او در میان بگذارد سریع باور میکند نترس و خشن و خوش اخلاق و با محبت و همیشه در حال ترقی و فکر میباشد.

 

ض : او فردی است خوش اخلاق و زیرک ودانا وکینه توز و همیشه نگرانی خود را در ظاهر بروز نمیدهد و پیشانی او پهن است و کمان ابرو دارد و در کارها بسیار دقیق میباشد و هرگز یاد خدا را فراموش نمی کند و به دنبال هر کار زشتی توبه می کند و فردی زرنگ است.

 

ط :او فردی است پاک و خوش اخلاق و عشقی و خوش گذران و خو نگرم و پیراهن سیاه براو خوشایند نیست و دوستی بسیار میکند.

 

ظ : او فردی است که ظاهر و باطنش یکی است و خشک ومقرراتی میباشد و اطرافیان پشت سر او بد گویی کنند و قدر مال دنیا را نداند و در سینه و اعضا خالی دارد که نشان اقبال است و دنبال دوست رود و خواهان ان است که با دوستان تفریح کند.

 

ع : او فردی باشد بلند مرتبه و پر گذشت و خوش اخلاق و بخشنده و مقرراتی وخشک و او هرگز قدر مال دنیا را نمیداند و در دوستی با دیگران پاینده و متعصب و در اول زندگی رنج بسیار کشد و قدر مال دنیا را نداند.

 

غ: زیبا چهره با گذشت و خشک و مقرراتی و احساس نا امیدی کند در فکر میرود و به گذشته واینده خود می اندیشد دانا وعالم است و زندگی را با صلح وصداقت دوست دارد.

 

ف : او فردی است اتش مزاج و تند خو و جاهل و زیبا چهره و جنگ جو و خون گرم و نترس از ناحیه هر چند وقت یک بار مریض و رنج میکشد و در زندگی چند بار شکست میخورد ولی در اینده به مقام و منزلت خوبی میرسد.

 

ق: فردی است قادر و توانا و زیرک و دانا و در هر کاری نقشه بسیار میکشد و موفق میشود هم زیباست و هم خوش اخلاق و فردی است خوش گذران و قدر مال دنیا را نداند و گاه گاهی با ملایمت و یا خصومت برخورد میکند.

 

ک: او فردی است زیبا وخوش اخلاق و زیرک و دانا و زیرک و خشک و مقرراتی و زبان او تلخ است و همیشه دیگران از زبان او در عذاب میباشند با یک کلمه حرف دیگران را برنجاند و همیشه در حال ترقی و فعالیت باشد.

 

ل: فردی است زیبا چهره و خوش اخلاق و یکدنده و همیشه جدایی اختیار کند و غرور خاصی دارد قدر مال دنیا را نمی داند و همیشه متعصب اطرا فیان نزدیک خود میباشد.

 

م : خوش اخلاق و با محبت و خون گرم ونترس و همیشه اطرافیان پشت سرش بد گویی کنند و در روبرو از او تعریف و تمجید کنند او فردی باشد خوش چهره و چشمان درشتی دارد و در کارهای خود همیشه کاهلی دارد و زود عصبانی میشود و سریع خاموش میشود عشقی میباشد و در تمام کارها تقاضای کمک کند.

 

ن: او فردی است زیبا و خوش اخلاق و کینه توز و دم دمی مزاج میباشد گاهی اوقات بسیار خوب و گاهی اوقات بسیار بد و مقرراتی وخشک میشود همچون قاضی میباشد ودر حقوق خود ودیگران به میزان برخورد کند.

 

ی: او فردی است پر فکر و زیبا و با هر کس در افتد بر او غالب گردد دم دمی مزاج میباشد و گاهی بسیار خوب و گاهی بسیار خشک ومقرراتی است او فردی است چهار شانه و از مریضی شکم گاه گاهی رنج میبرد.