اخبار


2 دقیقه پیش

عکس: استهلال ماه مبارک رمضان

همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان جمعی از کارشناسان حوزه نجوم همراه با نماینده دفتر استهلال مقام معظم رهبری عصر دوشنبه هفدهم خرداد برای رصد هلال شب اول ماه مبارک رمضان بوسیله ...
2 دقیقه پیش

تا 20 سال آینده 16 میلیون بیکار داریم

وزیر کشور گفت: در نظام اداری فعلی که می‌تواند در ۱۰ روز کاری را انجام دهد، در ۱۰۰ روز انجام می‌شود و روند طولانی دارد که باید این روند اصلاح شود. خبرگزاری تسنیم: عبدالرضا ...

پیروزی بر تروریست ها
 

اخبارسیاسی

 

وقتی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه حدود ۳۰ نفر دیگر در یک عملیات انتحاری گروهک ریگی به شهادت رسیدند، دیگر مسجل شد که این گروه به یک تهدید محدود ولی جدی در مرزهای جنوب شرقی کشور مبدل شده است و باید تمرکز ویژه یی روی نابودی آن صورت گیرد.

شهید شوشتری به عنوان سرمایه یی که از دوران دفاع مقدس به یادگار مانده بود، هدف عملیات تروریستی قرار گرفت .وقتی فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به همراه حدود ۳۰ نفر دیگر در یک عملیات انتحاری گروهک ریگی به شهادت رسیدند، دیگر مسجل شد که این گروه به یک تهدید محدود ولی جدی در مرزهای جنوب شرقی کشور مبدل شده است و باید تمرکز ویژه یی روی نابودی آن صورت گیرد. شهید شوشتری به عنوان سرمایه یی که از دوران دفاع مقدس به یادگار مانده بود، هدف عملیات تروریستی قرار گرفت و ثابت شد که یک گروه مشکوک و محدود (البته با حمایت خارجی) درصدد است از ظرفیت های سیاسی خصمانه موجود علیه جمهوری اسلامی بهره ببرد و گروه جنایتکار و باج خواه خویش را از سطح گذشته ارتقا دهد و در این میان حمایت آشکار و نهان و خصوصاً مالی دشمنان نظام ایران به خصوص امریکا را به خود جلب کند.

چه بسا بعد از این ترور ناجوانمردانه بیگانگان هم طمع کرده بودند که در این ناحیه بساط تهدید و ترور و فشار و ناامنی را پهن کنند و از آن به عنوان عاملی جدید و برهم زننده تعادل منطقه استفاده برند انصافاً دستگیری ریگی سرکرده این گروه جنایتکار بهترین، قاطع ترین و شاید تنها جوابی بود که جمهوری اسلامی می توانست بدهد و دامنه اقدامات خود را به تعرض و تعقیب های هزینه ساز محدود نکند.

مسلماً عملیات موفق دستگیری ریگی یکی از بهترین، پیچیده ترین و سریع ترین عملیات امنیتی و اطلاعاتی است که خوشبختانه از سوی دستگاه های مربوطه به ظهور رسید و قطعاً در تاریخ چنین اقداماتی در سطح دنیا ثبت و ضبط خواهد شد. آن گونه که مسوولان اطلاعاتی عنوان داشته اند، این عملیات بدون کمک دیگر کشورها به انجام رسیده است و همین معنای اقتدار کشور را در برخورد با عوامل ناامنی بیش از پیش به اثبات می رساند. در عملیات مشابهی که چند سال پیش کشور ترکیه علیه رهبر یک گروه مخالف انجام داد، شرکت و همکاری دو یا سه کشور را با خود به همراه داشت و روشن هم بود که چنین اقدام های پیچیده یی بدون کمک کشورهای ثالث تقریباً غیرممکن است، اما در شرایطی که بعضی از بیگانگان نه تنها کمکی به ما نمی کنند بلکه اگر بتوانند، در فراری دادن تروریست ها وارد عمل هم می شوند، موفقیت عملیات دستگیری سرکرده گروهک ریگی را باید به الطاف الهی و دقت، هوش، تلاش و پیشرفتگی دستگاه های امنیتی کشور خصوصاً وزارت اطلاعات نسبت داد و به آن افتخار کرد. حقیقتاً باید از گام بلندی که در ریشه کنی یک غده سرطانی در شرق کشور برداشته شده است مسرور و شاکر بود. این گروه جنایتکار تاکنون بدترین جنایت ها را علیه مردم محروم منطقه به انجام رسانیده است و هیچ جزایی جز رفع کامل این خطر و خشکاندن همه شریان های مربوطه نمی توانست با رذالت های انجام گرفته مقابل شود.

در حال حاضر باید موقعیت به وجودآمده را غنیمت دانست و با پیگیری موضوع و دقت و هوشیاری و زدن آخرین ضربه به این گروه پرونده آن را برای همیشه بست و امنیت استان عزیز سیستان و بلوچستان را دائمی کرد. این فتح که بسان تصرف سنگرهای محوری دشمن است، باید با تسلط همه جانبه بر آخرین پایگاه هایشان تکمیل شود و به یک پیروزی همه جانبه و کامل مبدل شود. قدردانی و سپاس از نیروهای خدوم اطلاعاتی خصوصاً در جهت رفع تهدید ها و چالش های تروریستی یک وظیفه انسانی و اسلامی است. ما می خواهیم کشور خود را در یک امنیت فراگیر قرار دهیم که در آن هیچ تروریستی قادر به مخدوش کردن پایه های ثبات کشور نباشد. اتفاقاً در چنین موقعیت ها و فرصت هایی به اثبات می رسد که نیروهای توانمند در جایگاه اصلی خود قادرند خیره کننده ترین دستاوردها را نصیب مردم خویش سازند. اگر هر کس در چارچوب قانون و معروف و اصل خود به انجام وظیفه بپردازد کارها آسان و روان و صحیح به سرانجام خواهند رسید. نباید برای خادمان اصلی کشور در عرصه های گوناگون دغدغه های فرعی و خارج از چارچوب آفرید که این معنا آنها را ضعیف و کم انگیزه خواهد کرد. وقتی همه نیروها در جایگاه تعریف شده خویش به انجام وظیفه بپردازند، علاوه بر اینکه همه قدرت، توانایی، انگیزه و درایت شان به کار می آید، از حمایت همه جانبه ملت هم برخوردار می شوند و این معنا قدرت آنها را مضاعف و انگیزه شان را افزون تر خواهد کرد. عملیات دستگیری رهبر یک گروه تروریستی گامی مهم و پیشرفتی شایان توجه در تامین امنیت کشور است که خود می تواند الگویی در رفع ناامنی ها و چالش های مشابه باشد. موفقیت فرزندان ملت در وزارت اطلاعات و دیگر دستگاه های امنیتی را به مردم ایران تبریک می گوییم و امید آن داریم که همه ظرفیت های ایرانیان در عرصه های گوناگون به کار ملک و ملت آید و مردم خوب این سرزمین دلگرم وجود فرزندان برومند خود در همه زمینه ها باشند.


ویدیو مرتبط :
انقلاب امام، از آغاز تا پیروزی ... قسمت هفتم: پس از پیروزی

خواندن این مطلب را به شما پیشنهاد میکنیم :

پیروزی بی سابقه ارتش سوریه بر تروریست ها / چرا شکست حصر نبل و الزهرا بسیار اهمیت دارد؟براساس این گزارش، شکست محاصره نبل و الزهرا دارای اهمیت راهبردی است. این دو شهرک در ۲۰ کیلومتری شمال غرب حلب و ۴۰ کیلومتری مرزهای ترکیه قرار دارند. نبل و الزهراء در غرب مسیر بین‌المللی حلب واقع شده‌اند که به مرزهای ترکیه کشیده شده است در نتیجه تسلط نیروهای مقاومت بر این مناطق باعث می شود آخرین مسیر کمک رسانی به گروه های مسلح به شهر حلب از مرز ترکیه قطع شود. مسئله ای که از هم اکنون باعث نگرانی مخالفان شده است.

اخبار,اخبار بین الملل ,خبرهای بین الملل   ,شکست محاصره نبل و الزهرا

  
نیروهای ارتش سوریه در درگیری‌های شمال حلب موفقیت‌های چشمگیری به دست آورده‌اند.

به گزارش «انتخاب»، عملیات ارتش سوریه و متحدانش که با حمایت هوایی روسیه انجام می‌شود، می‌تواند مسیرهای انتقال تجهیزات شورشیان به مناطق تحت کنترل آنها را مختل کند.

عملیات ارتش سوریه با همراهی حملات سنگین هوایی روسیه صورت گرفته است.

رسانه‌های دولتی سوریه گفته‌اند که هدف این عملیات دسترسی به روستاهای شیعه‌نشین نبل و زهرا است که طی دو سال گذشته در محاصره نیروهای تروریستی بوده‌اند.

فرماندهی کل ارتش سوریه نیز در بیانیه ای اعلام کرد شکست محاصره دو منطقه نبل و الزهرا مقدمه تکمیل عملیات نابودی گروه های تروریستی در حومه حلب است.

به گفته ناظران با این تحول، مسیرهای انتقال تجهیزات تروریست ها به مناطق حضور آنها مختل شده و مشخصا، ارتباط نواحی تحت کنترل آنها در حلب با ترکیه قطع شده است.

براساس این گزارش، شکست محاصره نبل و الزهرا دارای اهمیت راهبردی است.  این دو شهرک در ۲۰ کیلومتری شمال غرب حلب و ۴۰ کیلومتری مرزهای ترکیه قرار دارند. نبل و الزهراء در غرب مسیر بین‌المللی حلب واقع شده‌اند که به مرزهای ترکیه کشیده شده است در نتیجه تسلط نیروهای مقاومت بر این مناطق باعث می شود آخرین مسیر کمک رسانی به گروه های مسلح به شهر حلب از مرز ترکیه قطع شود. مسئله ای که از هم اکنون باعث نگرانی مخالفان شده است.

وبگاه خبری «عنب» که وابسته به معارضان سوری است با اشاره به پیشروی ارتش سوریه در این مناطق نوشت: «اگر ارتش سوریه بتواند کنترل این شهرک را در اختیار بگیرد، عملاً راه شمال حلب قطع می‌شود و در نتیجه حلب کاملاً محاصره خواهد شد.»

از همین رو برخی از تحلیل گران از احتمال مداخله نظامی ترکیه در سوریه خبر داده اند. به گزارش اسپوتنیک وزارت دفاع روسیه چهار روز پیش ویدئویی منتشر کرد که حاکی از تحرکات نظامی نیروهای ارتش ترکیه در مرز با سوریه و همچنین گلوله باران مناطق مسکونی سوریه توسط توپخانه ارتش ترکیه بود.

سردبیر مجله "پولیتکس فرست” در رابطه با این اقدام نظامیان ترکیه می گوید: ارتش سوریه در چند ماه اخیر به شدت در امتداد مرز سوریه و ترکیه در حال پیشروی است و نواحی اشغال شده از سوی گروه های داعش و جبهه النصره را آزاد کرده است. لذا دولت ترکیه تصمیم گرفته است تا با گلوله باران این مناطق به نوعی برای تروریست ها به عنوان نیروی پشتیبان عمل کند. علاوه بر این، این تیراندازی ها ممکن است اقدامی تحریک آمیزبرای به دست آوردن بهانه باشد. آنکارا تلاش می کند یگان های سوریه را به آتش بازی متقابل تحریک کند تا آنکارا این بهانه را به دست بیاورد  که  به سوریه تجاوز کند.

از سوی دیگر این دو شهرک، عمق استراتژیک فعالی را فراهم خواهند ‌آورد که با نتایج شکست محاصره فرودگاه نظامی «کویرس» برابری کرده و شاید حتی فراتر از نتایج و دستاوردهای آن باشد. همچنین شکست این محاصره به ارتش سوریه برتری راهبردی داده و این امکان را برای آن فراهم خواهد آورد که ریف شمالی حلب را از ریف غربی متصل به شهر حلب جدا کند و بدین ترتیب،‌ یکی از دروازه‌های ترکیه در «أعزاز» را از روستاهای واقع در جنوب خط  به سمت نبل و الزهراء، جدا کرد.

 

 اخبار بین الملل  -  انتخاب